Onemli Gunler Banner
Sayfa 283/367 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

1.  Alıntı Originally Posted by nazelyon Yazıyı Oku
    Nöri başkan senin bu çeçenler idlipte anlaşılan. Amerikenya bu kadar gökten ateş yağdırdığına göre !! ne dersin girelim mi ?
    Evet...Ama olmazsa olmaz sartlari var.

1-Mevcut durum; burada Çecen, Uygur, ortaasya, Balkanlardan, Afrikadan gelmis 20 ila 50 bin ozel yetistirimis, radikal militan var. Abd'nin umurunda olanlar bunlar.

2- Demek ki, bunlar Turkiyenin sigortasi. Bir anlasma olmadan, Turkiyenin bunlarin tahliyesine izin vermemesi gerekiyor. Bunlar orada kaldiklari surece, Esad'in Idlip'e kara operasyonu yapmasina Abd izin vermez.

3- Sayet Esad, Idlip'e kara operasyonuna baslamissa, bunlar tahliye edilmis demektir.

Turkiye'nin mudahale sartlari bana gore soyledir:

1- pyd ve Esad'in ordusu karsi kasiya getirilmeli, sadece Haseke'de degil mesala Munbic'de de catismalilar. Bu olmazsa olmaz sarttir. Bu sart saglanmazsa, Turkiye kesinlikle mudahale etmemeli.

2-Rusya'nin tarafsiz kalmasi saglanmali.

3- Saldiri cok sert ve öldürücü olmali. Direk Esad'in ordusu hedef alinmali. 3.ordu takviyelerle direk Suriyeye girmeli ve Idlip'in otesinde, ileride pazarlik unsuru olarak kullanilabilecek bazi bolgeleri de ele gecirmeli. Suriye ordusunun butun askeri tesisleri, komuta kontrol merkezleri, butun ucaklari ve helikopterleri yok edilmeli, zirhli araclari kullanilamaz duruma getirilmeli. Bu is oyle 3-5 ucak kaldirarak olmaz. 100 F16'yi ayni anda kaldiracaksin. Onlar geri donerken 1 saat icinde, tekrar 100 F16 kaldiracan. 3.ordu, Idlip'e 2000 tankla girecek.

4- Bu harekatin oyle goruntuleri cekilip, servis edilmeli ki, butun dunya parmak isirsin. Topyekun, ani ve hayvani bir saldiri...Ezip gececeksin. Esad kalabilirse enaz 20 yil belini dogrultamasin.

5-Bunlar olurken, Turkiye'de Kilicdaroglu Chp'nin basinda kesin olarak kalmali.

6-Chp-Hdp ittifaki olmamali.

Bu sartlar saglandiginda, bir dakika beklemeden furacaksin. Suriye disisleri bakani Mahsun mudur nedir, koluyla Hatay'i gosterdi degil mi? Biraz bitleri kanlaninca yapacaklari bu.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Evet...Ama olmazsa olmaz sartlari var.

1-Mevcut durum; burada Çecen, Uygur, ortaasya, Balkanlardan, Afrikadan gelmis 20 ila 50 bin ozel yetistirimis, radikal militan var. Abd'nin umurunda olanlar bunlar.

2- Demek ki, bunlar Turkiyenin sigortasi. Bir anlasma olmadan, Turkiyenin bunlarin tahliyesine izin vermemesi gerekiyor. Bunlar orada kaldiklari surece, Esad'in Idlip'e kara operasyonu yapmasina Abd izin vermez.

3- Sayet Esad, Idlip'e kara operasyonuna baslamissa, bunlar tahliye edilmis demektir.

Turkiye'nin mudahale sartlari bana gore soyledir:

1- pyd ve Esad'in ordusu karsi kasiya getirilmeli, sadece Haseke'de degil mesala Munbic'de de catismalilar. Bu olmazsa olmaz sarttir. Bu sart saglanmazsa, Turkiye kesinlikle mudahale etmemeli.

2-Rusya'nin tarafsiz kalmasi saglanmali.

3- Saldiri cok sert ve öldürücü olmali. Direk Esad'in ordusu hedef alinmali. 3.ordu takviyelerle direk Suriyeye girmeli ve Idlip'in otesinde, ileride pazarlik unsuru olarak kullanilabilecek bazi bolgeleri de ele gecirmeli. Suriye ordusunun butun askeri tesisleri, komuta kontrol merkezleri, butun ucaklari ve helikopterleri yok edilmeli, zirhli araclari kullanilamaz duruma getirilmeli. Bu is oyle 3-5 ucak kaldirarak olmaz. 100 F16'yi ayni anda kaldiracaksin. Onlar geri donerken 1 saat icinde, tekrar 100 F16 kaldiracan. 3.ordu, Idlip'e 2000 tankla girecek.

4- Bu harekatin oyle goruntuleri cekilip, servis edilmeli ki, butun dunya parmak isirsin. Topyekun, ani ve hayvani bir saldiri...Ezip gececeksin. Esad kalabilirse enaz 20 yil belini dogrultamasin.

5-Bunlar olurken, Turkiye'de Kilicdaroglu Chp'nin basinda kesin olarak kalmali.

6-Chp-Hdp ittifaki olmamali.

Bu sartlar saglandiginda, bir dakika beklemeden furacaksin. Suriye disisleri bakani Mahsun mudur nedir, koluyla Hatay'i gosterdi degil mi? Biraz bitleri kanlaninca yapacaklari bu.
    Rusya nın tarafsız kalması mı hepsine okey ama bu çok ama çok zor abi.

3. Yapman gereken şu ayvacığım..Haritayı açacan, önce İdlib - El Bab arasına (tıpkı Münbiç konusunu tartışırken El Bab - Rakka arasına çizdiğimiz gibi) kalınca bir çizgi çizecen...Halep nerde kaldı ?...Bizim tarafta deel mi ?...Sonra aynı mevzuları Musul-Kerkük için konuşacağız ömrümüz yeterse...İdlib mevzunun görünen yüzü, asıl konu kadim Türkmen kenti Halep...

Şunu tekrar hatırlatayım, İdlib-Afrin hattı doğalgaz hattı (D.Akdeniz havzası) geçirmek için coğrafi olarak en müsait -ve dahi olmazsa olmaz bir- güzergâh...TR'ye biçilen rol belli, enerji güvenliğini sağlayacak kapasitede silahlı kuvvetlere sahip orta düzeyde güçlü bir ülke...Buraların abisi diyorum ben buna son 2-3 yıldır hatırlarsan...Buna karşı çıkan tek bir devlet var o da İran...Onun da üstü çizildi zaten...Hatta Reis de çizdi, ki arkasındaki en ciddi güçtü ama kıymetini bilemedi...Artık İran'a 3 parça gözüyle bakabiliriz abi...Şu aşağıdaki ne biliyon mu; NAZAR konulu MÖ. 2. yüzyıla ait Roma Mozaiği...Hatay Arkeoloji Müzesinde...

Dünya'da eşi benzeri yoktur bu müzenin...1985-87 yıllarında görev yapmıştım orada, her gittiğimde değişik bir mozaiği anlatırdı müze müdürü bana...Benim kadar müdavimi yoktu o dönemler bu müzenin...Hassa-Afrin-Kilis arası gezer dolaşır gelirdik Antakya'ya...İlk işimiz künefe yemek sonraki de NAZAR mozaiğinin mekanında dua etmek...Bunu herkesin görmesi lazım abi...Yakından bakınca bi tuhaf oluyor insan...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

4. Madem konu haritalardan açıldı...Yakın gelecekte Suriye böyle bir ülke olacak abi...Ufak tefek çizgi hataları yapmış olabilirim, zaten Topoğrafya dersini hiç sevmezdim...Orayı Kaliningrad gibi bir şey yapacak Putin ve her 2 üssünü de garantiye almış olacak sonsuza kadar...Bu fırsatı asla kaçırmaz bu aşamadan sonra...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

5. Yahudiler tarih boyunca gunah kecisi olmuslardir. Yahudiler hakkinda en buyuk sehir efsanesini yaratanlar ise Ruslardir...

"Siyon Liderlerinin Protokolleri" Rus Carligi doneminde, Çar'in istihbarat servisi Othara tarafindan yazdirildi.

Rus ucaginin, Israil tarafindan Suriye hava savunma sistemine dusurtulmesi bana komik geldi. Israil 2.sinif bir askeri guctur, bunu yapamaz.

Sayet Fransa tarafindan dusurulduyse, bu cok ciddi bir sorundur. Ben Ingiltere'den de suphelenirim. Abd'nin fosfor bombasi atmasi, Lazkiye'den Reyhanli hadisesinin sorumlusu teroristin, paketlenip Turkiyeye getirilmesi ve tvlerden emri Muhaberattan aldim demesi, en son Rus ucaginin dusurulmesi.

Bu olaylar Turkiyenin elini guclendirir.

hem rus ile, hem abd ile
    hem düsmanız, hem dostuz.

bea...!

bakalım bu kaostan nasıl sonuç çıkacak?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

7. Ovp'den mucize bekleniyordu emme mucize yok...

Kaynak ariyorsaniz ben size devasa kaynaklar bulayim...Oyle boyle degil gercekten devasa kaynaklar. Turkiya cok zengin bir ulkedir.

Mesela Dinayet Isleri Baskanligini kaldirirsiniz...Al sana devasa bir kaynak. Tabi bu yatirima falan harcanmaz, bunu hic dokunmadan egitime harcaycan. Once mevcut ogretmenleri sinava tabi tutacan. Sinavdan gecemeyenleri derhal kapinin onune koyacan. Turkiyanin yetismis insan gucu var. Tekrar ogretmen alimi icin sinav acacan, ozellikle muyendis kokenli sinavda basarili olanlari ogretmen yapacan. Ogretmen mayışını derhal 2 misline cikaracan. Her yaz mevcut ogretmenler icin sinav yapacan, her sene % 5-10 arasi ogretmeni(sinavda basarili olamayanlar) kpinin onune koyacan. Ogretmen alimi icin yapilacak sinavda en basarili % 5-10'u ise ogretmen ordusuna ilave edecen. Bak bakalim 7-8 sene sonra ne oluyor?

Ogretmenlik yan gelip yatma yer deeldir abi...)))))))))) Ogretmen mayışı 10.000TL den az olmayacak...

Pkk'nin mal varliklarina el koy...Al sana bir kaynak daha yurt disindakilerle beraber 100 milyar dolardan fazla oldugu defalarca ifade edildi.

Turkiya'nin 1 trilyon dolarlik gayrimenkul stoku var. Bunlari paketler haline getirip, kredi olarak sat. Buradan en az 200 milyar dolar gelir, para icinde yuzersin abi.

Pera didigin nedir be ya? Denizde kum bizde pera...

Radikal ol ulla, radikal ol...

Ol deyince olduracan...

8. https://m.mynet.com/mehmet-barlas-ta...a-110104405802

Mehmet Barlas'tan Erdoğan'a: Ülkede kriz yoksa öfkeli ve tepkisel konuşmalar yapma
    Ahaaaaaa...Turkiyanin pelikan neoconlari bunnar...Bu edam ciddi bir indikatordur haaa...

Sayfa 283/367 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •