Sayfa 283/691 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383 ... SonSon
Arama sonucu : 5521 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

1. Hayırlısı olsun. Ben kısa vadede hareket olacağını düşünmüyorum. Umarım olur ama zor. Patronda biliyor ki yükseldiği an satış yer. Kalın sağlıcakla ile uzunca bir süre artık yokum. Herkse bol kazançlar ve sevgiler.

2. Hayek ve hissedar gözlerinizden öper. Sevgi ve hurmetlerimi bildirimim.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Hatırlarsan ben en başından beri, şirketin, zerre finansal ihtiyacı olmayan; borcu olmayıp kasası ağzına kadar para dolu olduğu bir dönemde yapılan bu bedellinin tek amacının patronun hisse sahipliğini artırma niyeti taşıdığını yazmıştım.

Şimdi dikkatinize sunacağım bir şey var:

KAP'taki bu listeyi ısrarla güncellemiyorlar. Neden acaba ?
    Bence hakikaten asıl olay bu tabloda.Acaba son durum ne ,bu dalton kardeşlerin lotları ne oldu,şirket içindeki yüzdeleri ne halde.Eğer artmışsa demek ki bedelli daha önce yazdığımız gibi tamamen milletin lotlarına ucuza çökme projesiydi.Acaba bunu güncelleme zorunlulukları var mı.Ne zaman yeni durumu öğreniriz.

Yoksa durum belli ,olay değerleme bilanço falan bu şekilde izah edilebilir gibi değil.Yahu 2 ay önce de bu şirket aynı durumdaydı millet 2 den alıyordu satıyordu ve bu rasyonel bir hareket sanılıyordu 5 olur 6 olur diye düşünülüyordu bir bedelli olayı dışında tek bir olumsuz durum yokken diğer gyo lar uçarken iki katına üç katına giderken dolar 2 katına gitmişken bu nasıl 0.80 0.90 falan olabildi.Amaç ne dönen dolap ne yakında anlarız.

Eğer dalton birederlerin ortaklık payları yüzde 52.5 üstüne çıktıysa demek ki operasyonun amacı belli,ve başarılı bir operasyon gerçekleşti diye düşünebiliriz.

Eğer yüzdeleri arttıysa maliyetleri 1.11 altı olamayacağına göre yüzde yirmi yükseliş şart.Aksi durumda robin hood gibi bir şey olurlar,zenginden al fakire dağıt misali bir şeyi ancak robin hood yapar ,daltonların bence bundan sonraki hareketleri bambaşka şekilde olacak ,ben umutluyum valla,hayırlısı artık.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    7,923
     Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Hocam buranın maliyetini 9 aylıkta bilançoya girmişler zaten. Dediğiniz hesaba göre çok az bir şey kalmış. Yani oradan gelecek hasılat direkt kâr olacak sanki ? Ben mi yanlış görüyorum.
    Aynen doğru görüyorsunuz. 350 ya da 400 civarı olur orası maliyet olarak. Toplamda 1.2 milyar hasılat - 800 milyon dersek işte diğer giderler falan 600-800 arası kar.
    ama işin güzel tarafı maliyetler borçsuz yapıldı. Gelen bütün para kasaya girecek.
    Kar rakamlarını da satışlara yansıyınca göreceğiz."yatırım tavsiyesi değildir"

8. bu hisse 700 750 milyon tl bedelli ile kasaya parayı koymadı mı? piyasa değeri 1.227 milyar tl. fiyat olarak ucuz.

Sayfa 283/691 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •