Sayfa 284/881 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334384784 ... SonSon
Arama sonucu : 7044 madde; 2,265 - 2,272 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    9 aylikta 380 milyon TL kar gelmeyecek. 3. ceyrek kur farki gideri 150 milyon TL olacak, ceyreksel olarak 40-50 milyon kar elde etmesi bile buyuk basari olur. Ben simdi yazayimda sonra gereksiz beklenti ile hayal kirikligina ugramayin...
    Geri mesajları taradim sayın scrat bu tahmininiz hakkında yanildiginiz yer neresi oldu merak ettim çok farklı gelmiş sonuc

2.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    Geri mesajları taradim sayın scrat bu tahmininiz hakkında yanildiginiz yer neresi oldu merak ettim çok farklı gelmiş sonuc
    Yazmış zaten bende aynı korkuyu yaşadım en azından bu çeyrek için döviz pozisyonu açıktı ama nasıl becerdiler bilmiyorum tam tersine gelir kaydetmiş.

3.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Sayın Scrat
    Herkes aynı seyi soyluyor. YPP(-)pozisyonu fazla
    Ancak Vesbe nin ihracat dan gelen gelirine kimse dikkat etmiyor. İşin daha iyisi , dovizin artmasından dolayı son 3 ayda ihracat oranı %72 den %85 e çıktı. Neyse , herkesin hesabı kitabı var. Allah nasip ederse 26 ekimde sonucları birlikte değerlendiririz
    Saygılarımla
    Sayın Scrat 26 ekim geldi geçti :-)

4.  Alıntı Originally Posted by Ebrar Yazıyı Oku
    Yazmış zaten bende aynı korkuyu yaşadım en azından bu çeyrek için döviz pozisyonu açıktı ama nasıl becerdiler bilmiyorum tam tersine gelir kaydetmiş.
    Ya beceren eden yok ypp -1 ise ihracat +3 . böyle olunca +2 ekstra . herşey bu kadar netti

5. Dovize karsi ezdirmeyecek temettuyu..bu da yeter ... fiyat cok da onemli degil ,, ama bir Grup Kafayi Takarsa bu Lot sayilari ile 20-25 e Kadar cikarabilirler . Hatta patrona zoren İçin para gerekirse hisse Blok satis yapmak zorunda kalabilir Ki her durumda bundan daha kotu bir fiyat ihtimali cok Zor gibi .. temettuculerin Sogut golgesi zamani

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Sayın Scrat 26 ekim geldi geçti :-)
    Sayin alanzo, oncelikle tebrikler. Bilanco konusunda yanildigim icin inanin hepinizden cok sevindim. Hem herkesin beklentisi bu kadar yuksek kar olsa hisse gitmezdi. Simdi bekelnti ustu surpriz bir kar var Ama yanilmis halimle bile sirket ucuzdu, o nedenle yatirimimizi yaptik.

Benim tahminim 1.6 milyar ciro ve 14% FAVOK marjiyla 225 milyon FAVOK, 150 milyon kur farki gideriyle 40-60 milyon kar aciklamasi yonundeydi. FAVOK rakami stok artislarindan dolayi beklentimin cok cok ustunde geldi. Kur farki giderine ragmen hayalimde bile olmayan bir kar rakami ile karsilastik. Sabirsizlikla Sali gununu bekliyorum. Su 12 direncini destek yapinca onumuz acilacak. Vesbe twitterda cok sik konusulmaya baslandi. Bu bilancoyu hic etmeyeceklerini dusunuyorum.

Uzun vadede 13-14% FAVOK marji, 1-1.1 milyar Euro ciro ile 150 milyon FAVOK ve 110-120 milyon Euro (25-30 milyon Euro ceyreksel kar) net kar tahminlerimi koruyorum. Su anki kur ile 700-750 milyon net kar, hisse basina 4 Euro hedef fiyat ile yatirimimi Mart-Nisan aylarinda yapmistim. Guclu bilanconun son ceyrekte gelecegini dusunuyordum, pozitif surpriz ile bu ceyrekte geldi. Umarim hedef fiyatimiza biran once ulasir, bir sonraki yolculugumuza baslariz...

7.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Ya beceren eden yok ypp -1 ise ihracat +3 . böyle olunca +2 ekstra . herşey bu kadar netti
    Bilanconun 51. Sayfasında mevcuttur, türev piyasalar dan 500 milyon gelir elde edilmiş.

8.  Alıntı Originally Posted by Ebrar Yazıyı Oku
    Bilanconun 51. Sayfasında mevcuttur, türev piyasalar dan 500 milyon gelir elde edilmiş.
    Dikkatli incelerseniz biraz aşağıda da 496 milyon gider var türev piyasalarından.

Sayfa 284/881 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334384784 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •