Sayfa 285/353 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335 ... SonSon
Arama sonucu : 2821 madde; 2,273 - 2,280 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    Geleceğin enerjisi hidrojenden elde edilecek,hidrojen elde etmek için gerekli ana hammadde kömür. ctesi bloombergde 1 saat bu konu işlendi.
    Hidrojenle çalışan ilk tren Almanya’da faaliyete geçti. Hidrojenle kömürün bağlantısını açıklayabilir misiniz sayın Kuluçka?
    Bir de şirketin termik santral yerine böyle bir alana geçmesi mümkün müdür sizce?

2. bilanço bu fiyat eder fazla etmez. 10 lu fiyatlar alım için bana uygun...y.t.d.

3. Bana göre EPDK mevzusu danışıklı dövüş. Geride bununla ilgili analizlerim mevcut. Organik gübre işi looding....YTD
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir...

4. Sayın Hissedarxd,

Şirketimizin bağlı ortaklığı Konya Ilgın Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Konya Ilgın”) bildiğiniz üzere mevcut durum itibariyle tarafı olduğu rödovans sözleşmesi çerçevesinde, Konya İli’nin Ilgın İlçesi'nde yer alan ve Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu'na (“TKİ”) ait olan 1247 sicil numaralı sahada linyit madenciliği faaliyeti yürütmektedir. Rödovans sözleşmesi 9 Nisan 2032 tarihine kadar geçerli olup, 1247 sicil numaralı sahanın ruhsatının rödovans süresiyle sınırlı olacak şekilde TKİ’den devir alınmasına ilişkin taraflarca ayrıca protokol imzalanmıştır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü nezdindeki ruhsat devir süreci devam etmektedir.

Söz konusu rödovans sözleşmesi sadece sahadaki maden varlığının değerlendirilmesine ilişkin olup herhangi bir santral veya benzeri tesis kurma şartı içermemektedir. Bu çerçevede, kamuya yaptığımız açıklamalarımızda da belirttiğimiz üzere EPDK tarafından alınmış elektrik üretim lisansının iptali kararı Konya Ilgın şirketimizin mevcut devam eden madencilik faaliyetlerini etkilememektedir.
    Yani bu madeni istedikleri gibi kullanabilirler. Bence EPDK kararı çok iyi oldu, şirketin üzerinden ciddi bir pranga kalktı; piyasa oyuncuları yakında bunu anlayacaktır.

5. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınlanan ilanda konuya ilişkin şu bilgiler verildi:

KONYA ili ILGIN, ilçesi Gölyaka Mahallesi Mevkii (ER:1016665, RN:1247) mevkiindeki KONYA ILGIN ELEKTRİK ÜRETİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. tarafından yapılması planlanan Kırma-Eleme Tesisi projesi ile ilgili olarak KONYA Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
    03.08.2022'e gönderilmiş bu açıklama. Kalker, çok değişik alanlarda kullanılan bir cevher. Bu yatırım devreye girdiğinde ciroda da belirgin artışlar olacaktır...YTD

6. Bundan da attık heybeye bi kuple
    Hayırlı olsun
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

7. 2 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen 2020 yılına ilişkin Olağan Genel Kurul toplantısında onaylanan Pay Geri Alım Programı kapsamında; 30 Eylül 2022 tarihli konsolide finansal durum tablosu dikkate alınarak, 2022 yılına ait yıl sonu finansal sonuçları kamuya açıklanana kadar pay geri alımına ilişkin azami fiyat 1 TL nominal değerli pay için 10,3965 TL (Önceki seviye: 9,7971 TL) olarak uygulanacaktır.

07 kasımda yayınlanan bu geri alım kararını yorumlayacak bilgili bir üstat var mıdır acaba?

8. 07 kasımda yayınlanan bu geri alım kararını yorumlayacak bilgili bir üstat var mıdır acaba?
    Her çeyrekte oluşan defter değerinin % 20 üzerini geri alım maksimum tutarı olarak belirliyorlar.

Standart bir karar...

Sayfa 285/353 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •