Sayfa 286/672 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386 ... SonSon
Arama sonucu : 5371 madde; 2,281 - 2,288 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by Mosquito_ Yazıyı Oku
    Tuzla ,Is kule kanyon değerleri aslında pembe bir rüya suanda.o degerlemeleedeki fiyatlara satalım deseler satamazlar .onlar kagit üzerind e yüksek gözükünce bilanco büyüyor aslinda orda ciddi bir düzeltme lazim okkalı 500 milyon tl balon var enaz
    Degerleme şirketleri paralı asker şöyle yap soyle çıkar makyajlaniyor , ispat et deseler edemam ama eminim

2. Yeni müdür değerlemeleri düşük tutmuş olabilir ilk aklıma gelen bu, ilerde bak ben yükselttim kazandırdım diyebilir. Bence bilanço çok daha iyi olabilirdi.

3. brut kar beklentisinde sapma -10 mio gibi, bu anlasilabilir.. esas faalieytin gelir giderinin ana nedeni olan portfoy degrlenmeleri ana sorun
    borcda bir azalma ilk gordugum, aralik sonu degerleme raporlarinin disinda bir bilanco gibi, detayli bakacagim gece.. eger oyleyse hos degil tabii ...

4. Bitik bitik emlak sektörü

5. evet ana sapma degerlemelerden kaynakli, degerleme raporlarinda rakamlar yansitilmis lakin, ornegin;

toplamda 224mio tllikilave varolan portfoy uzerine alimlar sozkonusu

ana sapma egeperla ilave +80mio tl alim ve ilave 35 mio degerleme azalisi raporlanmis, yalnizca bunun etkisi -114.6mio trl

ifm de deg raporlarina gore artis +22.3 mio iken ilave 24.2mio alimla nette -2mio na gelmis +22mio dan
    lodge bu fark +500k
    tutomda 78.8mio degerlemefarki varken alimla +24 mio, 54 mio na gerilemis

vs vs vs...

iyi bir tablo degil, gercekci mi alinan kiralara bakarsaniz degil... bana gore tamamen bilanco baskilanmis durumda..

ilerde ne olabilir,kesilen alimlarla degerleme farki ilk yari bilancosuna yansitilabilir.
    ege perla kiralama artisi, iskule 3 kiralama artisi,kira kaybi olmaz ise..
    yilicinde manzara adalar , topkapi inistanbul gala satis karlari yaninda, ofis ve ticari unitelerin kira gelirlerine yansimasi olabilir.
    manzara adlara ofis kuleleri degerlemeye ilave edilir..
    kadikoy ve Tuzla lansmanlari vs vs vs

ozkaynaklar 3.280 mia tl ye gelmis durumda, beklentinin degerleme sonuclari nedeniyleepey altinda, car durumda pd/dd oranini 0.4040 lar anlaminda...

satis hasilati ve gider orani %35 lerde.. manzara adalar tapu teslimi ve inistanbul gala teslimi ile yaratilan hasilatin %35 karolarak yansiyabilir..

2018 baslmistir,ilk ceyrek bilancoda tapu ve teslimler baslarsa bambaska bir bilanco gorulebilir..

temettu yine olacaktir ancak yalnizca bedelsiz seklinde oalbilir diye dusunuyorum, nakit temettu yerine...

egerperla oturmadan avm tarafi, degerleme uzeriden yorum yapmak erken lakin, basarili bir is olmama olasigi kuvvetli, kisa ve uzun krediler baski nedeni olmaya devam edecek goruntusunde,parca parca ilaveler geliyor,400 mio tahvil roll edilmez umarim ilave olarak..

kagit piyasa tepkisini ongoremiyorum dogrusu.. beklentisi olanlar yazarsa sevinirim..
    sevgiler

6. ISGYO gibi geçmişi olan bir şirket karlı veya hızlı satışı olan projelere ancak NEF gibi bir piyasa inşaar şirketinin kuyruğuna takılarak dahil olabiliyor. Asıl sorun bu.

Istanbul neree, Kartal Tuzla nere..Bu işten karlı çıkanlar bizimkilerin etrafında arsası olanlar oldu.. Manzaraları güzelleşti..Kartala martala yapacaksan da metronun 50m dibine yap. Şirketin vizyonu dağ başından tarla al bekle, 50 sene sonra değerlenir abi mantığında..

Sen koskoca ISGYO'sun. Oluk gibi kira akıyor, paran da var. Yapsana bağdat caddesinde yerler, etiler, topkapı, bostancı gibi merkezi yerlerde ama az ama çok, ancak kiraya verilecek binalar. Çok merak ediyorum bağdat caddesindeki İŞ BANKA şubeleri ve Paşabahçe binaları kendi mülkleri mi? Ali-Veli'den kiralanmış mı? Caddenin bu dip yapmış durumunda bile oralardan yer kapatamıyorsak yazık.

7. Esas faaliyetten diğer gelirler /giderler rahatça oynanabilen rakamlar. Yönetim istediği gibi oynayabilir.

Ayrıca 123 milyon lira yatırım amaçlı gayrimenkul azalışı olmuş, bu hangi gayrimenkullerden kaynaklanıyor merak ettim. Dipnotlarda görünmüyor.

Son düzenleme : viopandtrade; 29-01-2018 saat: 22:40. Sebep: imla

8. buyuk kismi egeperla

Sayfa 286/672 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •