Onemli Gunler Banner
Sayfa 287/1003 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387787 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,289 - 2,296 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İlginç bir kıyaslama,
    46 gün önce aldığım,

Yerli eurobond fonu +2,43
    Yabancı eurobond fonu -1,55

Biz buna CDS etkisi diyoruz
    Ay itibari ile biri diğerinin önüne geçebilirken yıllık getiride birbirine çok yakın konuma geliyorlar.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu ay hysflerimle endekse relatif konusunda yılın en kötü ayı olma yolunda gidiyor.
    Bende de dün itibariyle Aralık ayı Hsyf relatif getiri oranı; %0,12

Kasım ayı için bu oran %0,70 olmuş. MAC Aralık ayı 2. yarısında biraz gaza basarsa Kasım ayını geçebileceğimizi düşünüyorum.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Şu an %17 var.
    Stopaj %5
    Öyle olunca net 16,15, günlük net %0,045'e geliyor.
    Bu oranları da yıl başına kadar aldın aldın .... Bu işleri Chucky bebek iyi bilir. Bir görüş bildirse de ufkumuz açılsa

4.  Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    Bende de dün itibariyle Aralık ayı Hsyf relatif getiri oranı; %0,12

Kasım ayı için bu oran %0,70 olmuş. MAC Aralık ayı 2. yarısında biraz gaza basarsa Kasım ayını geçebileceğimizi düşünüyorum.
    Evet benzer aşagı yukarı 8 ve 9.aylar daha iyiydi. Ocakta da böyle sürerse aylık 2 % relatif hedefimden uzaklaşmış olacağım. Ben bir ayı piyasası gelirse düzelteceklerini umud ediyorum. Çoğu %80'e kadar düştü hisseyi çünkü. Bakalım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    SUA ve SUC izahname değişikliğnden sonra, fonların getirisinde ve stratejilerinde bir değişiklik gözlemlediniz mi.

Bir de az riskli sua T2 iken daha riskli suc niçin T1
    sua yabancı hisse de var diyor fark ondan mı acaba?
    Ben anlam veremedim bu farka.
    Siz ne düşünüyorsunuz
    Bu konuyu geçmiş mesajlarımdan birinde açıklamıştım. Değişen bir şey yok. İzahnameyi mevcut duruma uyarlamışlar. Sadece birinin şimdi hatırlamıyorum risk düzeyi örneğin 3-4 den 4-5 olmuş. Dikkatle okuduğum izahnamelerden çıkardığım sonuç bu.

6.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Rbh % + 0.55
    SN tradestop, katılım tarafı çok ilginç olmaya başladı. katılım eksi 0.73 olmasına rağmen rbh artı 0.55 geliyor. kat50'nin eksisine rağmen de kpc güzel gelmiş. siz katılım hsyf tercihğinizi sadece elz'den yana mı kullanacaksınız, yoksa en azından iki fona bölme fikriniz oluyor mu? rbh'deki önceki aylardaki agrasif dalgalanma, durulmuş gibi görünüyor. kpc ile yakın moda geçtiler sanki. elz de olunca bende kararsızlık olmaya başladı. çok alternatif olması iyi ama karar verirken de kafa karışıklığı olabiliyor. siz ne dersiniz katılım fonlarımızın son performanslarına?

7. doların dansözlüğünden artık bıktığımdan ve ipj'nin getirisine bir türlü akıl sır erdiremediğimden aft ve ipj'yi tamamen sattım.
    full hsyflerle devam edicem.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Çok teşekkürler bunu bilmiyordum. Oran iyiymiş. Peki bir şey soracağım sakıncası yoksa , son 2 senedir halka arzedildikten sonra, halka arz fiyatından ilk günde düşen oldu mu ?
    Bir kötü örnek buldum. Orma 2013.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 287/1003 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •