Sayfa 287/997 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387787 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,289 - 2,296 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Artsa da anca teselli ikramiyesi her gecen gun valor kaybi
    Trump mali fed i kobay yapip cakti dolarlari

2. .Yeni Ekonomi Programı’nda “kıdem tazminatı” denilmese de hükümetin kıdem tazminatını fona dönüştürerek bireysel emeklilik sistemi ile birleştirme hedefi görülüyor.
    Hükümet özel sektöre ucuz ve uzun vadeli kaynak yaratmak için kıdem tazminatını “tamamlayıcı emeklilik sistemi (TES)” içerisine dahil etmeye hazırlanıyor. Yeni Ekonomi programı’nda (YEP) bunun sosyal tarafların mutabakat ile kurulacağı belirtiliyor. Ancak sosyal taraflarda bu konuda bir mutabakat yok.

YEP’te “temel hedefler” başlığı altında yapılacaklara yer veriliyor. Burada açık bir şekilde “kıdem tazminatı” denilmese de hükümetin kıdem tazminatını fona dönüştürerek bireysel emeklilik sistemi ile birleştirme hedefi görülüyor.

MUTABAKAT YOK

Metinde yer alan ifade tam olarak şöyle: “Ekonomimizin uluslararası sermaye hareketlerindeki oynaklığa dayalı kırılganlığını azaltacak, reel sektöre TL cinsinden ucuz ve uzun vadeli kaynak sağlayacak bir tamamlayıcı emeklilik sistemi (TES) sosyal tarafların mutabakatı ile kurulacak ve sermaye piyasalarını derinleştirecek kapsamlı bir reform paketi devreye sokulacaktır.”
    DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Her düzenlemede ‘sosyal tarafların mutabakatı’ deniliyor. Emeklilik, kıdem tazminatı gibi konularda bizim DİSK olarak, sosyal tarafların mutabakatı olmadığı açık” dedi. Ülkede yaşayan herkesin belirli süre çalıştıktan sonra emeklilik ve insanca hayatını sürdürebileceği ücret, sağlık hakkına sahip olması gerektiğini vurgulayan Çerkezoğlu, “Bu hepimizin hakkı. Devletin de temel sorumluluğu. Ancak AKP ile birlikte emeklilik bütünüyle piyasaya açıldı. Zorlaştırıldı. Emeklilikte yaşa takılanlar var. Maaşlar düşürüldü. Bugün asgari ücretin altında emekli aylığı alan binlerce emekli var” diye konuştu. Çerkezoğlu, hükümetin bunları yeterli görmediğini şimdi de TES adıyla, sermayeye, hükümete kaynak yaratmaya çalıştığını vurguladı. “Bu asla kabul edilemez” diyen Çerkezoğlu, temel bir hak olan emekliliğin devlet güvencesinde olması gerektiğini belirtti. Çerkezoğlu, “Kıdem tazminatı fonu gibi bizim haklarımızı ortadan kaldıran, birikmiş kazanımlarımıza elini uzatan, piyasaya açan, kaynak yaratmaya çalışan bir iktidar anlayışı var” diye konuştu.

SIRA DOLARLA BES'TE

YEP’de, bireysel emeklilik sistemine (BES) ilişkin ilginç düzenlemeler var. Yurtdışı yerleşik Türk vatandaşlarına Dövizli BES satılacak. Bu kişilere döviz bazında devlet katkısı verilecek. Emeklilik yatırım fonlarının Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu’nda işlem görmesi sağlanacak. Sanayinin finansa erişimini güçlendirmek için BES fonlarının sanayi projelerine yatırım yapmasına yönelik düzenlemeler yapılacak.

3. devir döviz AL-YAT devri uzun süredir böyle, al keyfine bak ya,sana ne inmiş çıkmıştan.boşver troll bozuntularını.tamam dövizde türev bir üçkağıt var ama ben bunları tanıyorsam ellerine yüzlerine bulaştıracaklar. yaptıklarını gizleyemiyorlar tüm oyunları biliyoruz.onlar düşük tuttukça alıma DEVAMMM

4.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    .Yeni Ekonomi Programı’nda “kıdem tazminatı†denilmese de hükümetin kıdem tazminatını fona dönüştürerek bireysel emeklilik sistemi ile birleştirme hedefi görülüyor.
    Hükümet özel sektöre ucuz ve uzun vadeli kaynak yaratmak için kıdem tazminatını “tamamlayıcı emeklilik sistemi (TES)†içerisine dahil etmeye hazırlanıyor. Yeni Ekonomi programı’nda (YEP) bunun sosyal tarafların mutabakat ile kurulacağı belirtiliyor. Ancak sosyal taraflarda bu konuda bir mutabakat yok.

YEP’te “temel hedefler†başlığı altında yapılacaklara yer veriliyor. Burada açık bir şekilde “kıdem tazminatı†denilmese de hükümetin kıdem tazminatını fona dönüştürerek bireysel emeklilik sistemi ile birleştirme hedefi görülüyor.

MUTABAKAT YOK

Metinde yer alan ifade tam olarak şöyle: “Ekonomimizin uluslararası sermaye hareketlerindeki oynaklığa dayalı kırılganlığını azaltacak, reel sektöre TL cinsinden ucuz ve uzun vadeli kaynak sağlayacak bir tamamlayıcı emeklilik sistemi (TES) sosyal tarafların mutabakatı ile kurulacak ve sermaye piyasalarını derinleştirecek kapsamlı bir reform paketi devreye sokulacaktır.â€
    DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Her düzenlemede ‘sosyal tarafların mutabakatı’ deniliyor. Emeklilik, kıdem tazminatı gibi konularda bizim DİSK olarak, sosyal tarafların mutabakatı olmadığı açık†dedi. Ülkede yaşayan herkesin belirli süre çalıştıktan sonra emeklilik ve insanca hayatını sürdürebileceği ücret, sağlık hakkına sahip olması gerektiğini vurgulayan Çerkezoğlu, “Bu hepimizin hakkı. Devletin de temel sorumluluğu. Ancak AKP ile birlikte emeklilik bütünüyle piyasaya açıldı. Zorlaştırıldı. Emeklilikte yaşa takılanlar var. Maaşlar düşürüldü. Bugün asgari ücretin altında emekli aylığı alan binlerce emekli var†diye konuştu. Çerkezoğlu, hükümetin bunları yeterli görmediğini şimdi de TES adıyla, sermayeye, hükümete kaynak yaratmaya çalıştığını vurguladı. “Bu asla kabul edilemez†diyen Çerkezoğlu, temel bir hak olan emekliliğin devlet güvencesinde olması gerektiğini belirtti. Çerkezoğlu, “Kıdem tazminatı fonu gibi bizim haklarımızı ortadan kaldıran, birikmiş kazanımlarımıza elini uzatan, piyasaya açan, kaynak yaratmaya çalışan bir iktidar anlayışı var†diye konuştu.

SIRA DOLARLA BES'TE

YEP’de, bireysel emeklilik sistemine (BES) ilişkin ilginç düzenlemeler var. Yurtdışı yerleşik Türk vatandaşlarına Dövizli BES satılacak. Bu kişilere döviz bazında devlet katkısı verilecek. Emeklilik yatırım fonlarının Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu’nda işlem görmesi sağlanacak. Sanayinin finansa erişimini güçlendirmek için BES fonlarının sanayi projelerine yatırım yapmasına yönelik düzenlemeler yapılacak.
    hepsi zırvalık,yahu bunların sistemi bozuk bunlara 500 milyar dolar ver 5 sene içinde çarçur edip başa dönerler.testinin altı delik alooo. hala paket zart zurt fon bu ne be. sistem bozuk sistem bunu düzeltin.yoksa sende petrol çıksa yine adam olamazsın. örnek suudi arabistan,3 senedir dış borçlanma yapıyor,petrol içinde yüzmesine rağmen.onlarla bizimkilerin kafa AYNI

Ciddi ciddi dolardan euroya arbitraj yapmayi dusunuyorum. Sanki bana 1,10 altinda ayi tuzagi var gibi geliyor. Ab zaten bildigimiz gibi. Daha kotu ne olacak ama Abd saatli bomba

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ciddi ciddi dolardan euroya arbitraj yapmayi dusunuyorum. Sanki bana 1,10 altinda ayi tuzagi var gibi geliyor. Ab zaten bildigimiz gibi. Daha kotu ne olacak ama Abd saatli bomba

yapacaz ama daha zamanı var,1,03x bekliyorum. Trump görevden alınsa parite 1'e yaklaşır. doların en büyük takozu bu trump denilen herif. şimdi önümüzde 1,06-1,09 macron gap'ı var onun kapanmasını bekleyeceğiz.

Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    yapacaz ama daha zamanı var,1,03x bekliyorum. Trump görevden alınsa parite 1'e yaklaşır. doların en büyük takozu bu trump denilen herif. şimdi önümüzde 1,06-1,09 macron gap'ı var onun kapanmasını bekleyeceğiz.
    Trumptan bir sey cikmaz hocam.

8.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    *albayrak: Dolarizasyona karşı çok daha net ve kararlı politika olacak, sürecinin önümüzdeki günlerde daha da normalleşeceğini düşünüyoruz
    Acaba böyle birşey mi düşünüyorlar anlamadım doğrusu?

Sayfa 287/997 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •