Sayfa 289/1032 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    yabancı kaynaklarda zamanı yaklaşan yeni krizin 90lardaki asya kaplanları krizine benzer şekilde bu sefer türkiye brezilya gibi EM'lerden dolayı çıkacağını söyleyen yazılar artmaya başladı. şöyle sorular var:

- bu kriz olacaksa tr tarihsel 14 cent tabanını kaç dolar kuruyla görecek?
    -14 centten aşağı olma ihtimali var mı?
    - en önemlisi bu krizden bir süre önce, klasik olarak ortalık güllük gülistanlık olup borsa yeni zirveler görecek mi? bu durumda halk nereleri görebilir?
    Japon borsasindak sirketlerin hisselerinin %90'i Bank of Japan'inmis. Devlet tahvillerden cikacak deniliyor.

Sure uzadikca dunyanin batma ihtimali artiyor.

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    son yıllarda borsada tavşan atlet tarzı operasyonlar oluyor.
    sıradaki tavşanı tahmin etmek gerek.
    ofac cezası sonuçlanırsa halkbank olur.
    çocuklara masal şirketlere hikaye gerek alıcı için
    hele bir de halkın içine düşer anonim üretilirse operasyon hızlıca biter ..
    atletin tavşan mı tazı mı olduğu sonucu etkilemez.
    Hahahahaha. Aynen bu sekilde.

Siradaki tavsan… Aselsan, Tombul Kus, Petkim, Tupras, Arcelik bitti… Eregli, Kardemirler sona dogru… Yani bir banka olacaktir herhalde.

Yapi Kredi'den yana oyumu kullaniyorum.

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Karşı taraf da trol,
    Karsi tarafi on tarafi duz tarafi yok bunun sn. yetkisiz.

Degisik cesitleri olsa da (dini, siyasi, futbol fanatigi, star warsci, ajitasyoncu, vs.) troll troldur.

TREND kaale almiyor mesela. Pilavli ise cok ustune aliniyor, gecenlerde botlarla bile kavga etti! Birinin birsey yazmasi gerekiyor, cunku herkezin vakti caliniyor.

Gormuyor musun sayfalarca buraya yazmis olan adamin yazisindan bir kelime cikardilar basladilar saldirmaya gecende.

Daha yeni saldirildi, sonra da "ben banka almam" dendi.

E, ne isin var burda? Buna trolluk deniyor. Ben bana yarari olmayacak insani artik ilk mesajdan anliyorum. Ikincisine bile gerek yok.

4. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

5. Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) verilerine göre, bu yıl en fazla net sermaye girişinin 51.3 milyar dolarla Türkiye'ye olacağı öngörülüyor.

IIF tahminlerinden derlenen bilgilere göre, bu yıl Çin, Macaristan, Kore, Rusya ve Tayland'da sermaye çıkışı, Türkiye, Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Hindistan, Endonezya, Meksika, Polonya, Güney Afrika ve Ukrayna'da ise sermaye girişi yaşanacak.

Sermaye girişi yaşanması beklenen 12 ülkeye toplam 264 milyar dolar nakit akışı öngörülüyor. Öte yandan sermaye çıkışı olacağı öngörülen 5 ülkede para çıkışlarının toplam 221.7 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

EN FAZLA GİRİŞ BEKLENTİSİ TÜRKİYE'DE

Bu yılın sonunda gelişmekte olan ülkeler arasında en fazla sermaye girişinin Türkiye'ye gerçekleşmesi bekleniyor. Türkiye'ye geçen yıl 39.1 milyar dolarlık sermaye girişi yaşanırken, yıl sonunda bu rakamın 51,3 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor. Türkiye'ye gelen sermaye girişlerine bakıldığında, halihazırda yılın ilk 4 ayında 25.8 milyar dolarlık para akışı gerçekleştiği tahmin ediliyor.

Türkiye'nin ardından en fazla sermaye girişinin 41.9 milyar dolarla Arjantin'e, 41.1 milyar dolarla Brezilya'ya, 40.4 milyar dolarla Hindistan'a, 20.5 milyar dolarla Endonezya'ya 15.2 milyar dolarla da Meksika'ya olması bekleniyor.

EN FAZLA SERMAYE ÇIKIŞI BEKLENTİSİ KORE'DE

IIF tahminlerine göre, bu yılın sonunda gelişmekte olan ülkeler arasında en fazla sermaye çıkışı Kore'de yaşanacak. Kore'den sermaye çıkışının 77 milyar dolara ulaşması beklenirken, yılın ilk 4 ayına bakıldığında söz konusu ülkeden 22.3 milyar dolarlık paranın diğer ülkelere kaçtığı görülüyor.

Kore'nin ardından en fazla nakit çıkışının 76.1 milyar dolarla Çin'de yaşanacağı öngörülürken, bunda ABD ile ticaret savaşına ilişkin gelişmelerin etkili olduğu değerlendiriliyor. Macaristan 9.6 milyar dolarlık, Tayland 22.6 milyar dolarlık ve Rusya da 36.4 milyar dolarlık sermaye çıkışı yaşanması beklenen ülkeler arasında yer alıyor.
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku

Ne bicim seydir, adamlar cikarken yatirimci sayilari artiyor! Qatar da yuzdesel olarak cok cikmis.

Hosgeldin, ciktin sandim soracaktin gecende.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Thy balonu patladı. Takip etmeyenler son birkaç günlük fiyat hareketine bakabilir. Bunu yazma nedenim pek çok kişi 4-5 liralardan 20 liraya çıkan hissedeki hareketi varlık fonuna bağlamıştı ve halkbankta da benzer hareket bekleniyordu.
    Yakın zamana bakınca benzer birkaç balon patlaması daha oldu:
    Bitcoin 20k 'dan 7.5'lara düştü ve orada dengelendi.
    Aselsan 47'yi görüp yarı fiyatına düşüp orada duruldu, halka arzla biraz daha aşağı gevşedi.
    Dolar kuru 3.8'lerden 4.9'a ralli yaptı ve şişen değer hızla geri gelip şimdilik 4.5 civarında sakinleşti.
    Bunların ortak özelliği balon patlayınca düşüşün çok hızlı gelmesi.
    Demek istediğim bir menkulün fiyatı değerinin iyice üzerine çıkıp balonlaşınca patlaması normal, piyasa dengesini buluyor, sadece balonun ne kadar daha genleşeceği ve patlama zamanı belli olmuyor.
    Şimdi halkbankta olan da tersten balon, hisse değerinin çok altına düştü, eninde sonunda bu balon da patlayacak ve hisse değerine hızla gidecek. Yalnız yine ne kadar daha balonun şişeceği (ya da bizim durumda söneceği) ve ne zaman patlayacağı belli değil.
    Biraz daha sabretmemiz lazım, hisse düştükçe ve zaman geçtikçe basınç birikiyor, patlama zamanı yaklaşıyor.
    Sn Pilavlı Kardemir de aynı durumda bence o da patladı.
    Soru şu ki bundan sonraki ralli de kim öncülük yapacak...
    ''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

8.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    deutsche bankın pdddsi (0.3193) halkbden (0.3416) düşük. bnp bile 0.78, hsbc 1. bu taraftan bakıldığında halkb de hareket olsa bile belli bir miktarın üzeri spekulatif olacaktır. bu açıdan bakıldığında bu fiyatlar maalesef normal demek gerekiyor gibi.
    Deutsche Bank'ın 66 milyar Euro olan defter değerine (özkaynaklarına) karşılık 1.5 trilyon Euro aktifleri, 50 trilyon Euro da türev pozisyonu var. Yani aşırının da aşırı riskli bir bankadır bu Deutsche, cüzzamlı bir bankadır, radyasyon yayıp durur. Defter değerinin 23 katı kadar aktiflere sahip olan (tercümesi: sermaye yeterlilik rasyosu çok düşük), ek olarak defter değerinin 800 katı kadar türev pozisyonu taşıyan Deutsche gibi bir bankanın hala DD'nin %32'sinden işlem görüyor olması aslında piyasanın aşırı iyimser davrandığının bir emaresi değil midir?
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Sayfa 289/1032 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •