Onemli Gunler Banner
Sayfa 29/33 İlkİlk ... 192728293031 ... SonSon
Arama sonucu : 264 madde; 225 - 232 arası.

Konu: AVPGY Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by styx Yazıyı Oku
    Konu temettü olduğu için bir ekleme yapmak istiyorum.
    3-4 yıldır temettü odaklı bir yatırım yapıyorum. Hem portföy büyüklüğü hem de temettü olarak fena durumda değilim ama bu süreçte öğrendiğim hususlardan birisi portföyün sepet olması ve dengeli bir dağılıma sahip olması. Ereğli ilk aldığımda temettünün kralıydı ama hem hisse fiyatında usd bazında zarar ettirdi hem de son 2 yıldır temettü vermedi (bu sene ki 50 kuruşu) saymıyorum.
    Buna ek olarak Alkım ve Alka yı da verebiliriz.
    Dolayısı ile Avpgy güzel bir hisse midir şu an için evet, alım yapıyor muyum şu an için evet. Tek atışta 100 bin lot alır mıyım peki ? Eğer portföy büyüklüğüm 80-100 milyon civarı değilse almam.

Portföy ortada. Kötü olan varsa kira getirmeyen kötü gayrımenkulleri varsa yazın. Kötüyse bilelim. Önyargım yok. İspatlı veriyle yazana saygım sonsuz. Kötüyse satarız, İyiyse tutarız.

Ama bence çok iyi bir portföy ve sürekli kira ve temettü ödemesi garanti görünüyor. İnceleyin.

https://www.avrupakentgyo.com/tr/portfoy/portfoy/

Benim iddiam açık ve net. Bu hisseyi 45 TL altından alan birisi riski düşük bir yatırım yapmış olur. Riski sıfır demiyorum. Riski düşük diyorum. Neden?

avpgy en leri? tüm BIST içinde;

nakit oranı en yüksek 6.
    nakit oranı en yüksek 10 şirket arasından bedelsiz potansiyeli en yüksek 2.
    nakit oranı en yüksek 6 şirket arasında %25 özkaynak artışıyla 4.
    yine bu şirketler arasında pd/dd oranı 0.9'la ikinci,f/k oranı en düşük 2.
    temettü ucuzluk bağlamında en iyi 7.

Global bir yabancı, emaar vb global şirket gelip tüm hisseleri alsa adam için çerez parası.

Lütfen okuyun. Burada tüm bilgiler var.

https://www.avrupakentgyo.com/PDF/Av...Nisan-2024.pdf
    Son düzenleme : kastirsef; 25-05-2024 saat: 19:28.

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Ben sana 55 ten mi al diyorum.
    Bir kere senin haddin değil onu al bunu alma demek.

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    45 TL altından her noktadan alıyorum diyorum. Sen inanmıyorsan almazsın. Ben inanıyorum alıyorum. Aldığımı da yazıyorum. 40bin adet aldım. Almaya da devam ediyorum. Çıkmaması için de dua ediyorum. Elime TL geçtikçe buralardan alıyorum. 42 - 44 arasından her noktadan düzenli alırım.
    Kime ne senin kaçtan aldığın, kaç lot aldığın?

Küçük yatırımcıları anlamıyorum. Matematik bilmiyorlar.
    Kimin küçük kimin büyük olduğunu nereden biliyorsun? Belki benim ki daha büyüktür ?

İspat edersin.
    Neyi ?

Niye ?

Kime ispat edeyim ?

Sloganla konuşmak yetersiz eğitimin bir göstergesidir.

Yetkin insanlar veri ile konuşur. Dediğini de ispatlar.
    Bak işine buralarda ukalalık la pazarlamacılık yapma.

Herkes kendi işini bilir.

3. 25.03.2024 tarihli Özel Durum Açıklamamız ile kamuya duyurulan Pay Geri Alım programı kapsamında;

27.05.2024 tarihinde Şirketimiz payları ile ilgili olarak 42,66-43,00 TL fiyat aralığından(ortalama 42,875 TL) 100.000 adet alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir.Şirketimizin sahip olduğu AVPGY Payları 250.000 adete ulaşmıştır.(Şirket sermayesine oranı %0,0625)

Yatırımcılarımızın ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    İşGY0 2018 den beri temettü vermemiş. Doğru mu?

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=ISGYO

AvpGY her sene düzenli temettü vereceğim diye bir taahhüdü var. Yatırımlarınnı da buna göre kira geliri elde edip paylaşmak üzerine yapmış. Şirketin iş modeli kiralanabilir mülk al kirala temettüyü paylaş. Ben mülklerinde kira sorunu yaşayacağı bir gayrımenkul görmedim.

AvpGY nin portföyünde hangi mülkü kira getirmez? Spesifik bir soru soruyorum. Spesifik bir cevap ver lütfen.
    taahhüt dediğiniz kar dağıtım politikası ise orada sizin dediğiniz gibi bir garanti yok tam da beklediğim üzere. şu kadarını, şu şekilde dağıtırım ama şu,bu,o olmazsa diye not düşmüşler. sizin ilk mesajınızdaki kesin ifadelerinizi '(10 yıl bekleyen, şu kadar alan emekli olur) teyit eden bir durum söz konusu değil. zaten sizin dediğiniz gibi bir durum söz konusu olsaydı şu an hissenin fiyatının buralarda olmaması gerekiyordu değil mi ?

5. 25.03.2024 tarihli Özel Durum Açıklamamız ile kamuya duyurulan Pay Geri Alım programı kapsamında;

30.05.2024 tarihinde Şirketimiz payları ile ilgili olarak 42,22-42,74 TL fiyat aralığından(ortalama 42,475 TL) 150.000 adet alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir.Şirketimizin sahip olduğu AVPGY Payları 400.000 adete ulaşmıştır.(Şirket sermayesine oranı %0,1)

6.  Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    25.03.2024 tarihli Özel Durum Açıklamamız ile kamuya duyurulan Pay Geri Alım programı kapsamında;

30.05.2024 tarihinde Şirketimiz payları ile ilgili olarak 42,22-42,74 TL fiyat aralığından(ortalama 42,475 TL) 150.000 adet alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir.Şirketimizin sahip olduğu AVPGY Payları 400.000 adete ulaşmıştır.(Şirket sermayesine oranı %0,1)

Kimse almazsa biz alırız diyorlar.

Şirketler için ne kadar kötü bir durum talep olmadığı için kendi hissesini geri almak, zorunda kalmak.

Patron hissesine sahip çıktı deniyor ama işin aslı öyle değil. Piyasada beklenilen takdiri görmedi. Sahipleri ( yönetimi elinde tutanlar ) güven vermiyor.

7. Kurumsallar almış. Küçük yatırımcılar satmış. Alanlar BES ve YATIRIM FONLARI, ve bizzat ŞİRKET kendisi. Halka açıklık oranı seneye %5 falan olur.

Meşhur NNF fonu da almış. Büyük fonlar almaya başladı.

8. Mevcut görünüş.

Sayfa 29/33 İlkİlk ... 192728293031 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •