Sayfa 29/86 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon
Arama sonucu : 683 madde; 225 - 232 arası.

Konu: SPK, Forex'e Önemli Sınırlamalar Getirdi

1. sn master 16 şu olayı bir açıklığa kavuşturamadım xm canlı danışmanla konuşurken de tam anlatamadım .....500 euro yatırsam brent petrol için 1/888 e kadar olan kaldıraçlardan istediğimi seçebiliyor muyum yoksa sabit brent için 1/100 kaldıraç mı var.....ben danışmanın anlatımından 1/100 kaldıraç var başka yok brent için anladım.....neden soruyorum deneme amaçlı 500 dolarla hesap açmıştım türkiyede 0,1 lot emir 4 adet açabildim 1/100 kaldıraçla parayı bayağı çıkardım sonra danışman brent için 1/100 kaldıraç yok dedi para 20000 tl den az olduğu için 1/25 kullanman gerekir dedi.....sonra 1/25 kaldıraç 500 dolar için açtım baktım ancak 1 adet 0,1 lot emir açabildim bu beni aşar dedim kapattım......0,1 lot emir sayısı en az 10 adet olmalı ki para kazanabileyim onun altında para miktarı xm e katkı olur....10-15 adet 0,1 lot emir sayısı karşılığında olan para miktarı benim minimum yatırmam gereken para miktarıdır onun haricinde soğuk su içerim....
    Son düzenleme : xxtrader; 26-02-2017 saat: 23:03.

2.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    sn master 16 şu olayı bir açıklığa kavuşturamadım xm canlı danışmanla konuşurken de tam anlatamadım .....500 euro yatırsam brent petrol için 1/888 e kadar olan kaldıraçlardan istediğimi seçebiliyor muyum yoksa sabit brent için 1/100 kaldıraç mı var.....ben danışmanın anlatımından 1/100 kaldıraç var başka yok brent için anladım.....neden soruyorum deneme amaçlı 500 dolarla hesap açmıştım türkiyede 0,1 lot emir 4 adet açabildim 1/100 kaldıraçla parayı bayağı çıkardım sonra danışman brent için 1/100 kaldıraç yok dedi para 20000 tl den az olduğu için 1/25 kullanman gerekir dedi.....sonra 1/25 kaldıraç 500 dolar için açtım baktım ancak 1 adet 0,1 lot emir açabildim bu beni aşar dedim kapattım......0,1 lot emir sayısı en az 10 adet olmalı ki para kazanabileyim onun altında para miktarı xm e katkı olur....10-15 adet 0,1 lot emir sayısı karşılığında olan para miktarı benim minimum yatırmam gereken para miktarıdır onun haricinde soğuk su içerim....
    Brent için maksimum kaldıraç 1:80 civarı oluyor. 1:888 seçsende Brent petrolde 1:80 civarı geçerli olacaktır.

Yani net olarak tekrar ifade edeyim 1:500 olsada 1:100 olsada kaldıracın sadece brentte geçerli olan 1:80 max kaldıraç oranı uygulanıyor. Diğer fx enstrümanları ve gold gibi ürünlerde normal kaç kaldıraç seçtiysen o geçerli oluyor.

3.  Alıntı Originally Posted by master16 Yazıyı Oku
    Brent için maksimum kaldıraç 1:80 civarı oluyor. 1:888 seçsende Brent petrolde 1:80 civarı geçerli olacaktır.

Yani net olarak tekrar ifade edeyim 1:500 olsada 1:100 olsada kaldıracın sadece brentte geçerli olan 1:80 max kaldıraç oranı uygulanıyor. Diğer fx enstrümanları ve gold gibi ürünlerde normal kaç kaldıraç seçtiysen o geçerli oluyor.
    peki parayı yatırırken hangisini işaretleyeceğim ....1/80 yoktur sanırım seçenekler arasında otomatik kendisi mi ayarlıyor sabit..marjini takip edeceğiz o zaman....yada 500 dolarda olsa max 1/888 mi işaretleyeceğiz....ben olabilen en yüksek kaldıracı kullanmak istiyorum brent için diğerleri ile işim yok....

4. Dukascopy İsviçre hesap açmayı bir süreliğine 1000 $ düşürmüş. xm mı Dukascopy mı

5. sn master 16 yurt içinde aylardır 1/50 kaldıraca göre kendimizi eğittik brent petrolde...6000 dolarla başlayacaktık min parayla 1/50 kaldıraçtan faydalanmak için..tam işe başlayacağız spk nın akıl dışı uygulaması bizi buldu.....o yüzden en azından 1/50 altı olmasın kaldıraç 1/100 e yakın olması tabi ki çok iyi...1/10 yurt içi uygulamasında demoyuda kapattım bırak para yatırmayı akıl işi değil yurt içi son uygulama ekonomi yönetiminin nasıl ellerde olduğunu gösterdi....

siz euro hesabı açın demiştiniz....ben skrili euro açtım....banka hesabınıda euro açacağım teb bankasında....mt4 hesabında ki işlemler dolar değil mi bir karışıklık olamaz mı....
    Son düzenleme : xxtrader; 26-02-2017 saat: 23:28.

6. Arkadaşlar benim nit sorum olacak.Spk tebliğinden önce çalıştığım kurum 50 000 tl altında param olduğu halde 1/10 kaldıraçla yeni işlem açmama izin veriyor ve tebliğ öncesi açılan hesap olduğu için devam edilebileceğini söylüyor. Başka birkaç kurumun konuyla ilgili duyurularına baktığımda ise 50 000 tl altındaki tüm hesapların işlem açamayacağını söylüyor. Tebliği okuduğumda ben de kararsız kaldım doğrusu. Bu işin aslı astarı nedir öğrenmek istiyorum. Kktc den klas fx diye bir kurumdan 200 kaldıraç için de teklif aldım ama yurt dışına para göndermeye de çekindim. 10 kaldıraç viobta olduğu gibi ama 24 saat açık piyasa oldığundan gap sıkıntısı yaşamayağım için devam etmeye karar versem de net kanun buna izin verecek mi vermeyecek mi çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Son düzenleme : hpy; 26-02-2017 saat: 23:51.

Alıntı Originally Posted by xdemir Yazıyı Oku
    Dukascopy İsviçre hesap açmayı bir süreliğine 1000 $ düşürmüş. xm mı Dukascopy mı
    Dukascopy Bank SA only opens accounts with less than 5,000 USD for Swiss residents. For non-Swiss residents such an option is available with Dukascopy Europe, an EU subsidiary of Dukascopy Bank SA. ECN accounts with the minimum deposit of 100 USD are available only for the clients of Dukascopy Europe. link https://www.dukascopy.com/swiss/engl...accounts/link/

sadece isviçrelilere 5000 usd den küçük paraya hesap açıyor. isviçre vatandaşı değilsen dukascopy eu da hesap açılabilir, ki onda da 4-5 sene önce TR yasaklıydı. şu an yasaklı listede yok TR. ama canikli boş durmaz.

8.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    sn master 16 yurt içinde aylardır 1/50 kaldıraca göre kendimizi eğittik brent petrolde...6000 dolarla başlayacaktık min parayla 1/50 kaldıraçtan faydalanmak için..tam işe başlayacağız spk nın akıl dışı uygulaması bizi buldu.....o yüzden en azından 1/50 altı olmasın kaldıraç 1/100 e yakın olması tabi ki çok iyi...1/10 yurt içi uygulamasında demoyuda kapattım bırak para yatırmayı akıl işi değil yurt içi son uygulama ekonomi yönetiminin nasıl ellerde olduğunu gösterdi....

siz euro hesabı açın demiştiniz....ben skrili euro açtım....banka hesabınıda euro açacağım teb bankasında....mt4 hesabında ki işlemler dolar değil mi bir karışıklık olamaz mı....
    Sen kaldıracı 1:500 yap. Brent hariç tüm ürünlerde 1:500 işlem yaparsın Brent otomatik olarak 1:80 işlem yaptırır. Özel bir ayara gerek yok.

Euro hesaplar açarak iyi etmişsin. Dolar işlemleri yapmanda sakınca yok. Çekerken EURO olarak çek yeterli.

Yeni hesap açmak isteyen arkadaşlar için XM Türkçe Kayıt sayfası. Burdan devam edebilirler.

Sayfa 29/86 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •