Sayfa 30/1032 İlkİlk ... 20282930313240801305301030 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 233 - 240 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Temel analizin babası Benjamin Graham'ın meşhur sözünü unutmayalım: Piyasa manik depresif bir şizofrendir. Bir sabah uyandığında o kadar kötümserdir ki elindeki malı kelepir fiyattan vermekten çekinmez. Başka bir sabah uyandığında ise her şey toz pembedir. Klasik bir manik depresiflik mevcuttur bu adına piyasa dediğimiz ortamda. Tabii buna ek olarak şizofrenlik durumu da söz konusu çünkü piyasa sürekli olmayan şeyleri görmeye çalışır, komplo teorilerine prim verir, sık sık deveyi pire pireyi de deve yapar. Sonra da bunların hepsini unutup hiç bir şey olmamış gibi yaşantısına devam eder, klasik bir şizofren işte. Lütfen bu tanımı unutmayın çünkü gerçeğin ta kendisi.
    biz bu hikayenin neresindeyiz acaba elindeki mali ucuza alan kisimdamiyiz yoksa basini alip giden en degerli zamanlarinda korkup yanina bile yanasamayan yatirimcilar mi oluyoruz su vakit.

Alıntı Originally Posted by escudo76 Yazıyı Oku
    Medwig diye birisi geldi. Sen tekrar uye olman forum kurallarina aykiri diye yazdi.Muhtemelen onu yönetime şikayet edip tekrar banlatti sanırım.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Evet oyle oldu. Acayip acayip seyler.

Alıntı Originally Posted by escudo76 Yazıyı Oku
    Sayin blu ben 2 yıldır halkdayim. 2 yıl boyunca doce ve citinin elindeki toplam lotlarin pek değiştiğini görmedim.bu durum sizin dediginizi çürütüyor bence.benim iddam ise hem doce deki hem citi deki lotlar aynı kişi yada kurum ne ise onlara ait. Hatta diğer kurumlardaki diğer 1 kac milyon lot da onlara ait. 14 lerden 9 lara nasıl geldi hatirlarsiniz. Sürekli ak yatırım sattı. 9 milyon lot civarı mal boşaltarak halkı bu hale getirdi. Bu lotlar citi den akyatirim a virmanlanmis lotlardi.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bunlar maalesef dogru tezler degil. Eski sayfalarda fonlar var. Citi/Doce'de 1000 kadar degisik kurulus bulunuyor.

Ayrica takaslarin da degistigini hatirliyorum. Eskiden bunun da calismasi vardi. Birisi tekrar yapip koysa gorsek.

3.  Alıntı Originally Posted by together Yazıyı Oku
    biz bu hikayenin neresindeyiz acaba elindeki mali ucuza alan kisimdamiyiz yoksa basini alip giden en degerli zamanlarinda korkup yanina bile yanasamayan yatirimcilar mi oluyoruz su vakit.
    işin o kısmını analiz etmek de size kalıyor
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    işin o kısmını analiz etmek de size kalıyor
    sen kendini nerede goruyorsun.paylasmanda bi sakinca yoksa eger.

5.  Alıntı Originally Posted by together Yazıyı Oku
    sen kendini nerede goruyorsun.paylasmanda bi sakinca yoksa eger.
    ters tarafından uyanmış bir piyasa görüyorum, her şeyi kötümser algılıyor ve gelişmeleri negatif görüyor, gelecekten ümidini kestiği için de elindeki malı kelepir fiyattan vermekten çekinmiyor, HALKB kapsamında tam anlamıyla manik depresif bir ruhali görüyorum
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    ters tarafından uyanmış bir piyasa görüyorum, her şeyi kötümser algılıyor ve gelişmeleri negatif görüyor, gelecekten ümidini kestiği için de elindeki malı kelepir fiyattan vermekten çekinmiyor, HALKB kapsamında tam anlamıyla manik depresif bir ruhali görüyorum
    kasteddigim sey tam olarak bu degildi.maliyetlendigin yer miktar.bekleyisin.beklentin.bir sabah uyandigin zaman ne olabilecegi.hic olmasaydi keske dediklerin.yada keske maliyetim sura olsaydi bunlar hakkinda kendinden ornek verebilirmisin.buyuk bir yatirimci ve buyuk bir analizci olarak bunlari senden duymak isterdim dogrusu.

7. Yorumlarda Papaz davasının Atilla davası ile ilişkilendirilmekte olduğunu görüyorum. Ben aynı kanaatte değilim. İddianameyi okuduysanız Papaza atfedilen suçlar çok ciddi. Bu suçlamalara rağmen Papazın serbest bırakılması ya da ufak bir ceza almasıyla sonuçlanacak bir tavizin karşılığında Amerikadan Atilla davası ile ilintili bir tavizden ziyade, bunun karşılığında Fetullah Gülenin iadesine yönelik bir lütuf beklenmekte olduğuna inanıyorum. Al Papazı, ver Papazı durumu.
    1) Papaz davasını bu maksatla değerlendirmek varken, ne diye Atilla davası için kullanmak istesinler ki?
    2) Ülkesine gitmesine göz yumulacak şekilde tahliye edilen Alman vatandaşı örneğinde olduğu gibi bizde mahkeme kararlarının etkilenmesi olabiliyor ama, Amerikada yargıya intikal etmiş konularda bu işin yapılmasının zor olacağını düşünüyorum. Oysa bizdeki Papaz davasına karşılık olarak Fetullahın iadesi düşünülecek olursa, Amerikada mahkemeye intikal etmemiş bir konu olduğundan bunun gerçekleşmesini Amerikadaki iktidarın kendi iç siyasi tartışmalar açısından daha rahat açıklayabileceği bir taviz olarak değerlendiriyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by Eng16 Yazıyı Oku
    Yorumlarda Papaz davasının Atilla davası ile ilişkilendirilmekte olduğunu görüyorum. Ben aynı kanaatte değilim. İddianameyi okuduysanız Papaza atfedilen suçlar çok ciddi. Bu suçlamalara rağmen Papazın serbest bırakılması ya da ufak bir ceza almasıyla sonuçlanacak bir tavizin karşılığında Amerikadan Atilla davası ile ilintili bir tavizden ziyade, bunun karşılığında Fetullah Gülenin iadesine yönelik bir lütuf beklenmekte olduğuna inanıyorum. Al Papazı, ver Papazı durumu.
    1) Papaz davasını bu maksatla değerlendirmek varken, ne diye Atilla davası için kullanmak istesinler ki?
    2) Ülkesine gitmesine göz yumulacak şekilde tahliye edilen Alman vatandaşı örneğinde olduğu gibi bizde mahkeme kararlarının etkilenmesi olabiliyor ama, Amerikada yargıya intikal etmiş konularda bu işin yapılmasının zor olacağını düşünüyorum. Oysa bizdeki Papaz davasına karşılık olarak Fetullahın iadesi düşünülecek olursa, Amerikada mahkemeye intikal etmemiş bir konu olduğundan bunun gerçekleşmesini Amerikadaki iktidarın kendi iç siyasi tartışmalar açısından daha rahat açıklayabileceği bir taviz olarak değerlendiriyorum.
    Bence Papaz davasi onemli cunku USA ile iliskilerin kirilma noktalarindan biri de bu adam. SAbah Trump kendisi ile ilgili bir tweet bile atti. O casus ise bende casusum dedi adam resmen. Dava onemli. Amerika Turkiye iliskileri gerildikce. Amerikadaki OFAC da ceza yazacak olanlar daha ciddi bir ceza ile geleceklerdir.

Bu arada bence bu hissenin Dusuk kalmasindaki nedenler :

1) Amerikadaki fonlarin satisi. Bu dava nedeniyle baslarina is alabileceklerini, imajlarinin bozulacagini dusunuyorlar ve satistalar.
    2) TVF satisi. Hissenin degeri ne kadar dusuk olursa o kadar az ceza alabileceklerini hesapliyorlar.
    3)Hisse de bir koruma, geri alma olmadigi icin Hissede aciga satis yapan Credit Suisse ve Merill Lyncler. Her gun satista gordugunuz 1 numarali Credit Suissse satisi bu nedendir.
    4) Hissede al sat yapan Kucuk buyuk yatirimci FON vesaire, Onlarin oyun alaninda dondugu icin alici da yok

5) OFAC tan ne kdar ceza gelecegini kestiremeyen yatirimci da girip alip basina bela almak istemiyor.

Sayfa 30/1032 İlkİlk ... 20282930313240801305301030 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •