Sayfa 30/85 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon
Arama sonucu : 674 madde; 233 - 240 arası.

Konu: YGGYO Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. İhalede dövizden bahsedilmiyor...
    Önemli olan verilen teklif kaç TL..teklif yüksekmi alçak mı

Ve fon kurulu teklifi beğenecekmi?

2. 8 Mayıs 2018 tarih ve 30415 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.
    TASARRUF MEVDUATI SİGORTA FONU
    MARKANTALYA AVM TİCARİ VE İKTİSADİ BÜTÜNLÜĞÜ
    SATIŞ KOMİSYONU BAŞKANLIĞINDAN
    TİCARİ VE İKTİSADİ BÜTÜNLÜK
    SATIŞ İLANI

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu aşağıda ticaret unvanı belirtilen Şirkete, Antalya 5. Sulh Ceza Hakimliğinin 05.10.2016 tarih ve 2016/3208 D.İş sayılı dosyasından verilen kararla kayyım olarak atanmış; Fon Kurulunun 16.02.2018 tarih ve 2018/79 sayılı kararıyla MarkAntalya AVM Ticari ve İktisadi Bütünlüğünün oluşturulmasına ve satışına karar verilmiş olup bahse konu Bütünlük, 6758 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanunun 19 ve 20 nci maddeleri ile 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 134 üncü maddesi ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Ticari ve İktisadi Bütünlük Oluşturan Mahcuzların Satışına İlişkin Yönetmelik (Yönetmelik) kapsamında, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle cebri icra yoluyla haciz, rehin gibi yasal takyidatlardan ari olarak ihale şartnamesinde (Şartname) belirtilen kayıt ve şartlarla satışa çıkarılmıştır.
    MALİK
    Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
    TİCARİ VE İKTİSADİ BÜTÜNLÜĞÜN KAPSAMI
    Fon Kurulunun 16.02.2018 tarih ve 2018/79 sayılı kararıyla oluşturulan MarkAntalya AVM Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Malik ait olup Tahılpazarı Mah. Şarampol Cad. No:84 Muratpaşa Antalya adresinde faaliyet gösteren MarkAntalya AVM işletmesine özgülenmiş 28 adet bağımsız bölüm, menkul mallar (demirbaşlar, makina ve teçhizatlar vs.) ve markalar ile bu varlıkların ferî ve mütemmim cüzü niteliğindeki tarafı oldukları sözleşmeler ile bu sözleşmelerden doğan ancak başlı başına iktisadi değeri olmayanlar da dâhil olmak üzere diğer tüm mal, hak ve varlıklardan oluşmaktadır.
    MUHAMMEN BEDEL
    "MarkAntalya AVM Ticari ve İktisadi Bütünlüğünün muhammen bedeli 1.278.900.000.- (Birmilyarikiyüzyetmişsekizmilyondokuzyüzbin) TL' dir.
    TEMİNAT
    İhaleye katılabilmek için Fonun T. Ziraat Bankası A.Ş Levent Şubesi nezdindeki IBAN: TR03 0001 0007 5306 2864 3862 42 no.lu TL hesabına 127.890.000.- (Yüzyirmiyedimilyonsekizyüzdoksanbin) TL nakit teminatın, MarkAntalya AvmTicari ve İktisadi Bütünlüğü Teminat Bedeli açıklaması ile yatırılması gerekmektedir. Ayrıca nakit teminat dışında; 5411 sayılı Kanunun 3. maddesinde tanımlanan Bankalardan alınmış TL cinsinden kesin ve süresiz teminat mektubu veya teminat cari değerinin %15 fazlası tutarında olan T.C. Devlet Tahvilleri, T.C. Hazine Bonoları, T.C. Hazine Kefaletini Haiz Tahviller kabul edilecektir. Ancak Katılımcının doğrudan ya da dolaylı olarak yönetim, denetim veya kontrolüne sahip olduğu bankalardan alınan teminat mektubu ihale teminatı olarak kabul edilmeyecektir.
    Teminatın yatırıldığını gösteren dekontun veya teminat mektubu/mektuplarının veya T.C. Devlet Tahvilleri, T.C. Hazine Bonoları, T.C. Hazine Kefaletini Haiz Tahvillerin Fon adına blokede tutulduğuna dair bankaca düzenlenmiş belgenin Şartnamede belirtilen idari zarfla verilecek diğer belgeler ile birlikte 04/06/2018 tarihinde saat 17:00' a kadar Satış Komisyonuna teslim edilmesi gerekmektedir.
    İHALE GÜNÜ, SAATİ VE YERİ
    İhale 05/06/2018 tarihinde, saat 11:00'da Fonun Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul adresindeki Asma Kat Konferans Salonunda yapılacaktır. İhale kapalı zarfla verilen mali tekliflerin açılması ile başlayacak olup, açık artırmaya katılmaya hak kazananların listesi (Kısa Liste) oluşturulduktan sonra, açık artırma aşamasına geçilecektir.
    KATILIM ŞARTLARI
    Yönetmelikin 12nci maddesinde belirtilen satışa iştirak edemeyecek kişiler ve işbu ihale işlemlerini hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve denetlemekle görevli olan kişiler ile bu kişilerin tek başına veya birlikte yönetim ve denetimine sahip olduğu tüzel kişiler, doğrudan veya dolaylı olarak ihale sürecine katılamazlar.
    Doğrudan veya dolaylı olarak yönetim, denetim veya kontrolü aynı gruba ait olan birden fazla tüzel kişi bir grup adına ihale sürecine doğrudan veya dolaylı olarak katılamazlar.
    FETÖ/PDY terör örgütü kapsamında bulunduğuna veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisaki veya irtibatı olan gerçek ve tüzel kişiler ile tüzel kişilerde ortaklığı bulunanlar ihale sürecine katılamazlar.
    Şartnamede belirtilen diğer şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.
    İNCELEME
    Şartname Satış Komisyonu tarafından, Fonun Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul adresinde ilgililerin incelemesine bedelsiz olarak açık tutulacaktır. Katılımcılarâ Satış Komisyonu onayını taşıyan Şartnameyi imzalayarak ihaleye katılabilirler. Satış Komisyonu onayını taşıyan Şartnameyi satın almak isteyenlerin Fonun T. Ziraat Bankası A.Ş Levent Şubesi nezdindeki IBAN: TR25 0001 0007 5306 2864 3862 34 no.lu TL hesabına 5.000.- (Beşbin) TL'yi MarkAntalya AvmTicari ve İktisadi Bütünlüğü Şartname Bedeli açıklaması ile yatırmaları ve dekontu Satış Komisyonuna elden teslim etmeleri gerekmektedir. Şartnamenin her sayfası paraflanıp son sayfası imzalanarak idari belgelerle birlikte Satış Komisyonuna teslim edilecektir. Yatırılan Şartname bedeli hiçbir suretle iade edilmez.
    Şartnameyi satın alanlar, Şartname ve eklerinin onaylı ve eksiksiz olup olmadığını kontrol etmek ve bu belgeleri onaylı ve tam olarak teslim aldığına dair imzalı beyanda bulunmakla yükümlüdür.
    Katılımcılar,Fonun T. Ziraat Bankası A.Ş Levent Şubesi nezdindeki IBAN: TR25 0001 0007 5306 2864 3862 34 no.lu TL hesabına 5.000.- (Beşbin) TL'yi MarkAntalya Avm Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Tesis Ziyareti ve Bilgi Odası Kullanım Bedeli açıklaması ile yatırmaları ve dekont aslı ile Gizlilik Taahhütnamesi imzalayarak Satış Komisyonuna elden teslim etmeleri şartıyla, tesis ziyaretinden ve MarkAntalya Avm Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ile ilgili kağıt veya elektronik ortamlarda hazırlanan bilgileri içeren Bilgi Odasından yararlanabilirler. Her ne sebeple olursa olsun tesis ziyareti ve bilgi odası kullanımı için ödenmiş tutarlar iade edilmez. Tesis ziyareti ve bilgi odası 10/05/2018-01/06/2018 tarihleri arasında açık tutulacaktır.
    İHALE USULÜ
    İhale, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle gerçekleştirilecek olup, Kurulun onayı ile sonuçlandırılacaktır. Satış Komisyonu Şartnamedeki kurallar çerçevesinde kapalı zarfla teklif veren Katılımcılar arasından açık artırma aşamasına katılmaya hak kazananların Kısa Listesini oluşturur. Kapalı zarf aşamasında verilen en yüksek teklif üzerinden ihaleye açık artırma ile devam edilecektir. Kurul en yüksek teklifin muhammen bedelin altında kalması halinde açık artırma aşamasında en yüksek ilk üç teklifi veren mali teklif sahibi arasında ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesi yönünde karar alabilir. Teklifler peşin bedel olarak Türk Lirası cinsinden verilecektir.
    Kurulun ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık, 08/06/2018 tarihinde saat 11:00' da Fonun Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul adresindeki Asma Kat Konferans Salonunda yapılacaktır.
    GEÇMİŞ DÖNEM BORÇLARI
    Yönetmelikin Geçmiş Dönem Borçları başlıklı 25 inci maddesi kapsamına giren borçlar, 6758 sayılı Kanunun 20. maddesinin 2. fıkrası kapsamında Fon Kurulu tarafından bu borçların FETÖ/PDY terör örgütüne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olmayan kişilerle gerçek mal veya hizmet ilişkisine dayanması ve ihalenin Kurul tarafından onaylanma tarihine kadar Yönetmelik doğrultusunda işlemlerin tekemmül ettirilmiş olması kaydıyla, ihale bedelinden ödenecektir.
    HAK ve MÜKELLEFİYETLER
    MarkAntalya AvmTicari ve İktisadi Bütünlüğü kapsamındaki gayrimenkullerin tapu kayıtlarında yer alan hak ve mükellefiyetler Şartnamede belirtilmektedir.
    DİĞER HUSUSLAR
    1- İhale bedeli ve İhale bedelinin %18'i oranındaki KDV ihale sonucunun ihaleyi kazanana bildirilmesini müteakiben Kurul onayında belirtilen süre içinde Türk Lirası cinsinden peşin olarak ödenecektir.
    2- İşbu ihale ilanının Resmi Gazetede yayımlanması dışında, tüm değişiklikler, ilanlar, duyurular ve bildirimler Fonun aşağıdaki adresinde bulunan ilan panosuna asılmak suretiyle yapılacaktır.
    3- Satış Komisyonunun Şartnamede öngörülen süreleri ilan panosuna asmak suretiyle değiştirme hakkı saklıdır.
    4- "Markantalya AVM Ticari ve İktisadi Bütünlüğü" kapsamındaki aktif değer ve varlıklar üzerinde hak ve alacakları (haciz, rehin vs) bulunanların, 04/06/2018 tarihine kadar sıra cetveline esas bilgilerini Satış Komisyonuna bildirmeleri gerekmektedir.
    5- İhale ile ilgili diğer hususlar Şartnamede yer almakta olup, ihale ile ilgili her türlü bilgi Satış Komisyonundan alınabilecektir. Satış Komisyonunun adresi ve telefonları aşağıda belirtilmiştir.
    Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu MarkAntalya AVM Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Satış Komisyonu
    Büyükdere Cad. No:143-34394 Esentepe İstanbul
    Tel : 0 212 340 20 57
    0 212 340 24 29
    0 212 340 20 59
    Fax: 0 212 288 49 63

Diğer hususlar 1. maddede belirtilen süre içinde peşin demiş, belirtilen süreyi açsaymış iyiymiş...
    Hayırlısı olsun hepimize, ihale geçerli olsada olmasada...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...
    Az yazıp, çok okumak istiyorum...

3. HÜRRİYETİN HABERİ

TMSF tarafından 1 milyar 278 milyon 900 bin lira muhammen bedelle satışa sunulan MarkAntalya AVM'nin ihalesi TMSF'nin İstanbul Esentepe'deki binasında gerçekleştirildi. Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin tek katılımcı olarak girdiği ihalede satışın gerçekleşmesi halinde Bankasya'nın TMSF'ye olan borcu da sıfırlanmış olacak.
    Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Antalya Muratpaşa'da bulunan MarkAntalya AVM'yi 1 milyar 278 milyon 900 bin lira muhammen bedelle satışa çıkardı. İhale saat: 11.00'de TMSF'nin İstanbul Esentepe'deki binasında gerçekleştirildi. MarkAntalya AVM'nin satışına ilişkin ihalede, kapalı zarf ve açık artırma usulleri birlikte uygulandı. İhaleye Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tek katılımcı olarak girdi. Şirket tarafından verilen teklif, şartnameye göre fon kurulu tarafından değerlendirilecek.

AVM'NİN AYLIK KİRA GELİRİ 2,5 MİLYON DOLAR

Antalya'nın en büyük AVM'lerinden birisi olan MarkAntalya'yı bünyesinde bulunduran MLC şirketi ile Kadıahmetoğulları A.Ş'ye, Antalya 5'nci Sulh Ceza Mahkemesi tarafından TMSF 2016 Ekim ayında kayyum olarak atanmıştı. Kadıahmetoğulları'nın büyük bölümü Bank Asya'ya olmak üzere toplam borcu 400 milyon dolara yaklaşırken, çözüm olarak AVM'nin satışına karar verilmişti.
    Antalya'nın en büyük AVM'lerinden olan MarkAntalya'da 28 adet bağımsız bölüm ve 160'ın üzerinde mağaza bulunuyor. Yaklaşık 55 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunan AVM'nin toplam aylık kira gelirinin ise 2.5 milyon dolar olduğu belirtiliyor. AVM' de sinema, spor salonu, modern çocuk eğlence merkezi, iki bin 600 araç kapasiteli otopark, geniş teras alanları, zengin restoran alanları yer alıyor.

BANKASYA'NIN BORCUNU ÖDEYECEK

AVM'nin satışıyla birlikte Bankasya'nın TMSF'ye olan borcu da sıfırlanmış olacak. TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada söz konusu ihale için yerli yabancı bir çok müteşebbis olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullanmıştı: Bu AVM Bankasya' nın en büyük kredisinin teminatı. Dolayısıyla biz oradan gelecek olan parayla Bankasya' nın TMSF' ye olan borcunu ödeyeceğiz. Yerli yabancı çok takip eden müteşebbis var.

Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin tek katılımcı olarak girdiği ihale şartnameye göre Fon kurulu tarafından değerlendirilecek.

4. Bizimkiler pagyo alımına devam ediyorlar sanırım %5,08 'den %5,12' ye bugün baktım %5,17 olmuş toplam 4.501.980 adet.
    Pagyo' daki her %10 piyasa değeri artışının matemetiksel olarak bizim piyasa değerimizi %0,52 arttırması lazım :D
    Pagyo' ya devre kesici girdi şuan, pekgy' yede devre kesici girdi...
    Peker gyo' dan da alıyor olmasınlar, %5 olunca açıklarlar alıyorlarsa bilgisi olan varmı?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...

5. pekgyo ile ilgileneceklerini sanmıyorum
    markantalya ihalesinde tek katılımcı ..acaba ne fiyat verdi..tmsf ne karar vericek bakalım.. teklif ettikleri fiyata vericeklermi..yoksa bu teklif çok düşük diyip kabul etmeyecekmi

ihaleye katılıyor bir yandanda panora dan alıyor..
    anlamış değilim
    Ne gibi bir planları var anlayamadım..sağ gösterip solmu vuracaklar
    Her şey teklif edilen fiyat belli olup , fon un açıklamasından sonra şekillenecek

Yatırım tavsiyeside değildir

6.  Alıntı Originally Posted by deep voice Yazıyı Oku
    pekgyo ile ilgileneceklerini sanmıyorum
    markantalya ihalesinde tek katılımcı ..acaba ne fiyat verdi..tmsf ne karar vericek bakalım.. teklif ettikleri fiyata vericeklermi..yoksa bu teklif çok düşük diyip kabul etmeyecekmi

ihaleye katılıyor bir yandanda panora dan alıyor..
    anlamış değilim
    Ne gibi bir planları var anlayamadım..sağ gösterip solmu vuracaklar
    Her şey teklif edilen fiyat belli olup , fon un açıklamasından sonra şekillenecek

Kaç gündür benim de aklımı kurcalıyor, ne yapıyor bunlar anlamadım. Pagyo'da sanki çoğunluk hisselerine talipmiş gibi (hostile takeover) bir hava içindeler. Pagyo'nun büyük ortaklarıyla aralarında bir iletişim var mı onu da çözmek mümkün değil.

Şahsen yeni AVM yatırımı yerine pagyo'daki payı artırmalarını tercih ederim. 2-3 haftadır BİST'te finansman yükü altında olan firmaları fena benzetiyorlar, borca girersek aynısı bizim de başımıza gelebilir diye korkmuyor değilim.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

7.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Kaç gündür benim de aklımı kurcalıyor, ne yapıyor bunlar anlamadım. Pagyo'da sanki çoğunluk hisselerine talipmiş gibi (hostile takeover) bir hava içindeler. Pagyo'nun büyük ortaklarıyla aralarında bir iletişim var mı onu da çözmek mümkün değil.

Şahsen yeni AVM yatırımı yerine pagyo'daki payı artırmalarını tercih ederim. 2-3 haftadır BİST'te finansman yükü altında olan firmaları fena benzetiyorlar, borca girersek aynısı bizim de başımıza gelebilir diye korkmuyor değilim.
    Markantalya için 500 milyon tl ye alsalar
    2.5 milyon dolar aylık gelir yazıyor haber sitelerinde.bugünkü kurla 11.5 milyon ..bana göre şişirilmiş rakamlar
    Hadi senelik 75-80 milyon geliri olsa en kötü...170-180 milyonda ankamall geliri desen ..250 milyon civarı para toplar senede
    3 sene boyunca bu sene dağıttığı temettüyü dağıtsa yani 115 milyon senede
    250-115=135 milyon
    nerdeyse 3-4 senede kapatır borcunu...
    kaba bi hesap yaptım )))

8.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku

Sanırım kapa cevabı düştü...
    Pagyo stratejik ve finansal opsiyonlarının değerlendirilmesi amacıyla tuttuğu danışmanlık firmasının sözleşmesini sonlandırmış 4 haziranda...
    Hisselerin ele geçirilişiyle alakalı olabilir, pagyonun hissedarlarının pek bir haberi yokmuş izlenimi verdi bu sonlandırma...

Çok düşük bir fiyattan alamazsak avm' yi hisse üzerinde uzun süre baskı yapar, ha 3-5 sene satmayacak olana birşey yapmaz sadece moral bozar...
    Kapanışta biri 65000 lot sattı, duyum mu aldı acaba...

Sayfa 30/85 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •