Sayfa 300/1312 İlkİlk ... 2002502902982993003013023103504008001300 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,393 - 2,400 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Forumlar bilgi paylaşımı için var sn ünsüz düşünür.Ben borsacılık bilgimi misal bu foruma borçlu sayılırım, pek çok konuda altın değerinde şeyler öğrendim forumdan o yüzden teşekkür etmeniz bir incelik de cidden gerek yok.Peki bu baz istasyonlarının kanser yapma olasılıkları ile ilgili bir şey biliyormusunuz.Ben sağlıklı bir bilgi bulamadım internette.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Forumlar bilgi paylaşımı için var sn ünsüz düşünür.Ben borsacılık bilgimi misal bu foruma borçlu sayılırım, pek çok konuda altın değerinde şeyler öğrendim forumdan o yüzden teşekkür etmeniz bir incelik de cidden gerek yok.Peki bu baz istasyonlarının kanser yapma olasılıkları ile ilgili bir şey biliyormusunuz.Ben sağlıklı bir bilgi bulamadım internette.
    Kanser konusunda Kanıtlanmış birşey yok lakin bu kanıtlanmış olsa da kapitalist düzende bunu açıklayacaklarını hiç sanmıyorum. Baz istasyonları bu düzenin özgürlük heykeli misali bir simgesidir.

Kesinlikle haklısınız,kanser yapıyorsa da bize kimse söylemez.

4. Ayrıca çatısına baz istasyonu takılan (bina, otel vb.. yerlere) belli başlı ücret verilir. Bayram değil seyran değil zararsız birşeyi tepenize takmak için size niye para öderler. Belki de kanserin, bitkinliğin, uykusuzluğun vb... şeylerin bedelidir ;)

O paralar eskiden ödeniyordu da hala öyle bir şey var mı,baz istasyonu dikilen binalara para ödeniyor mu,ödeniyorsa misal ne kadar ödeniyor.

6. Bende dediğiniz gibi eskiden ödendiğini duydum ve net olarak biliyorum lakin şuan işler nasıl işliyor emin değilim. Yinede hiçbir binanın ve otelin para almadan böyle birşeyi kabul edeceğini hiç sanmam. Biri sizin apartmana gelse "baz istasyonu takacağız" dese buna kimsenin onay vereceğini sanmam ama paranın ucunu gösterdinmi bu toplumu gönüllü olarak mezara bile sokarsın

7.  Alıntı Originally Posted by Ünsüz Düşünür Yazıyı Oku
    Sayın hkm, değerli fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Anladığım doğruysa yüksek nakiti olup, düşük kredi kullanan bir alıcıya (kullandığı kredi miktarının %10 fazlası bir değerde satış bedeli göstermek yeterli olur) Bankadan 300 çektiyse 330; 200 kredi kullandıysa 220 gibi... Oldu da ekspertiz değeri ilerde sorun çıkardı, o zamanda ev iskansızdı alıcının da rızası vardı biran önce yok fiyatına elimden çıkarmak istedim nasıl bir savunmadır sizce ;)
    Konuyu görünce müdahil olmak istedim. Bu konu çok su götürür. En önemlisi hem alıcı hem satıcının aynı dili kararlı şekilde kullanmasıdır. Yoksa , polis çapraz sorgusu gibi taraflardan biri açık verirse ceza kaçınılmazdır. Genelde maliye 4 yıldan önce kapıyı çalmıyor. Ceza faiziyle katlasın diye..... Bu 4 yıl uzun zaman. Alıcı ve satıcı konuştuklarını unutuyor, hatta isimlerini bile unutuyorlar. Misal ; Evi sattığım insana '' bak kardeş, her kim olursa olsun gerçek fiyatı sakın söyleme. Herkese ama herkese 500 e aldığın halde evi 230 bine aldım dersin. Sana olur mu yahu diyene de , sana yalan borcummu var. Ortağımmısın diye tersle . Yoksa gerçeği konuşursan sohbet ortamında tanımadığın birisinin maliye elemanı olduğunu bilemezsin. O zamanda hem sana hem bana vergi ziya cezası gelir '' dediğim halde adam tüm akraba, iş arkadaşları ve komşulara övünerek evi 600 bine aldım ( yükselterek ) demiş. Bu söylenti yayılarak diğer daire sakinlerinin dikkatini çekiyor. Binada kiracı olan maliye memuru isimleri bildiğinden araştırıyor ve ihbar ediyor.

Macera başlıyor. Bir gün otururken maliyeden tebligat geldi. Şu tarihte sattığınız şu gayrimenkulle ilgili şu kadar vergi ziyasına sebep olduğunuzdan................ Adamı arıyorum '' Birader ben sana dedim sen ne yaptın '' ne yapmışım ki ... Ebenin körü. Ceza geldi. Abi bana da geldi. Bana dediler ki '' satıcı x , evi size 500 e sattığını söyledi . Siz neden yalan beyanda bulundunuz '' dediler. ben de '' demek ki x abi öttü diyerek doğruyu söyledim '' diyor. İfade tutanağınıda imzalamış, geçmiş olsun.

Böyle durumlarda kim ne derse desin tek cevap '' kardeşim bu ev 230 bine alındı. Kimse kimseye silah çekmedi. Alan da razı satan da . O anda ihtiyaç gereği satış yapıldı '' hiç bir şey yapamıyorlar. Konu kapanıyor.

8. Ya o değil de...

Ev 500'e satıldıysa,.. 500 üzerinden niye vergi vermiyorsunuz?

Sayfa 300/1312 İlkİlk ... 2002502902982993003013023103504008001300 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •