Sayfa 301/1001 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351401801 ... SonSon
Arama sonucu : 8008 madde; 2,401 - 2,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXI

1. Eger edevlette uzerinize gayrimenkul gozukmuyorsa %1.2 faizli konut kredisi

https://www.istegundem.com/haber/ilk...i-kredi/278576

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Fiyat algısı bozuldu.
    Sistem, kim kimi denk getirirseye döndü.
    Ben yeni bir yere gideceksem oturmadan menüye bakıyorum. İşime gelmezse oturmuyorum.
    Çoğu kişi rezil olurum diye bunu yapmaz.
    Ben yapıyorum. Hesabı ödeyecek olan inek bensem ne ödeyeceğimi önceden bilmeliyim.
    Aynen zweigen...geçen yazdım 4 kişi rakı içelim dedik, 10 kaat hesap geldi, üstelik arkadaşın müdavimi olduğu mekan, dost işi yaptılar, ekstra masaya ikramlar filan....demek rastgele bi yere otursak...akşam haberlerdeyiz...

3. Istanbul 'un su problemi bu sefer dahada yaklastı gözüküyor.

İstanbul'da maalesef 9-10 gün daha kayda değer bir yağmur beklemiyoruz. Barajlarda 40 günlük su kaldı ! Tasarruf etmeliyiz...

https://twitter.com/HavaForum/status...88756907446318
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

4.  Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Haziran ayında internetten ayakkabı baktım. 2300 tl. Biraz bekleyeyim dedim oldu.3099 .
    Neyse temmuzda indirim denk getirdim 2500 aldım. Rahat güzel ayakkabı fiyatlar yukselmeden diğer rengini alayim dedim.ağustosta beri bakıyorum hemen hemen her yerde 4999 tl. Bir yerde %10 indirim ile 4499 a denk geldim.Al(a)madim.Ayakkabıyı...
    Kasım ayı kampanya ayı. Bakalim orada 3000 civarı denk getirirsem alırım.
    Yani, benim de fiyat algım da o şekil, 2500-3500 arası bi spor ayakkabısı şeklinde...NataVega AVM deki Nike gerçek outlet (miş) orası ucuz, o da çok uzak mübarek, bir de bu işleri çok dikkatli takip eden bi kitle var önceden haber alıp yağmalıyorlar, ne numara kalıyor ne model..bi keresinde habersiz gittik yeni mal gelmiş kampanya varmış, denk gelmişti, herkesi Nike'landırıvermiştim

İnternetten kıyafet ayakkabı almıyorum...görmeden..denemeden..ellemeden olmuyor...biraz eski kafalıyım o konuda...bi de bi taklit ürün olayı var ki, bazılarını benim diyen kolay kolay çözemez...

Hemen, masal anlatayım bi tane

Arkadaşın ayakkabı mağazası var bi tane, pek girmese de bu işlere, bir gün dayanamamış mal almaya/bakmaya gittiğinde İstanbul'dan, membasını bulmuş, adidas nike ne ararsan, almış bi grup, dükkanda el altından tezgaha koymadan arka depodan getirip getirip satıyor eş dost tanıdık hısım akraba, süper kaliteli, işçilik on numara, yarısından ucuz son sezon mallar...

Neyse, bakıyor ki, ne hesap soran var, ne anlayan ne dur diyen....malları koyuyor tezgaha dükkana arkadan çıkarıyor.

Bi gün, bu Nike/Adidas'ın bölge müdürleri varmış, denetime çıkarlarmış, adamın biri geliyor dükkana, bi de bakıyor satış var, alıyor eline inceliyor inceliyor, diyor ki bu taklit, yasal işlem yapacaz ceza kesecez filan..

Arkadaş diyor ki, taklit değil, ürün 10 numara kalite, istediğin gibi incele bu nasıl taklit olur, 20 yıldır ayakkabıcıyım ben...

Adam diyor ki, valla doğru söylüyorsun, ürün hakikaten kaliteli, belki Nike'ın orijinalinden de kaliteli, şuraları deri hatta, model de çok efsane olmuş, ama bilader Nike'da böyle bir model yok diyor

Taklitçi, kendini aşmış, aynı konseptte yeni bir model tasarlamış

O zamanki rakamlarla 50 bin TL civarı bi ceza, haşırt the at the moment..

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    çupra nedendir bilmiyorum daha ucuz dün city grosta 129 tl idi
    Taktik o....bazı kafa ürünleri çok ucuza veriyor...total de alışveriş yapılmış olsun, insanlar gelsin mantığı...

Klasik şeyler misal, Coca Cola, Nescafe Classic 100 gr., Nutella, 1 lt Ayçiçek Yağ, veya toz şeker gibi ana kalemlerde, aşırı indirim yapıyor, tabi gitmişken bütün alışveriş yapılıyor, toplamda para kazanıyor, yani git-gel benzin parasına denk gelir yüklü alışveriş yapılmazsa, yüklü almak lazım gidilirse..

6.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Borsada ben çıkıyorum dediniz, ondan beridir bist çakılıyor, çok sağlam tekniğiniz varmış. Tebrik ederim. Umarım düşüş bittiğinde de bir işaret verirsiniz...
    Valla ben hep işaret veriyorum da, altında, Eurousd'da, hisselerde, siz işaret dilini bilmiyorsunuz

Şaka yapıyorum...buralardaysak veririz niye vermeyelim..

7. Olay gitgide ilginç bir hal almaya başladı

Bireysel özgürlükler ve toplumun değer yargıları mevzuları...uyum meselesi...yazılı olmayan kurallar..

Her mevzu, tarafını belli etmekte kullanılabilir mi?

Örf, anane, kültür nereyedur?

Marmaris'te herkes böyle dolaşıyor, bi pajero geçir üstüne, restaurant, cafe, bar heryer böyle niye, e orası tatil yeri...

İstanbul' un göbeğinde, hem de ipli bikiniyle???

Dediğim gibi, her mevzu tarafını belli etmekte kullanılmaz, memleketin ayarları bozuldu, toplumsal yapı kültür diye bir şey var, her alan son noktaya kadar hukukla düzenlenemez, hukukla düzenlenmedi diye de her yapılan doğru olmaz.

Zor bu memleket...yordu beni son zamanlarda her türlü izansızlık..

8. Cassandra Sendromu ağır bastı, paylaşayım da kurtulayım. Ama bu son

Girizgah:
    Teknik analiz diye bir şey yoktur, Elli ottçular da her halükarda kendini kurtaran sayımlar yapar sallayın gitsin

Fala inanma, falsız da kalma demişler...

Gelişme:
    Bist-100 'Dört Senaryo' birden devamlı, ter nefes ve apış arası kokuları karışmış vaziyette

Dolar bazlısı ve gidişat bir İlerleyen ve Genişleyen Diyagonal gibi (LD Exp diyoruz buna), 7407-7500 artık nereye kadar savrulacaksa, ardından yarın ayın 19 u, ABD den gelen bir kaval sesinin borsamızda maval olarak okunması, yani sert tepki...

Ortadaki, bir İkili Zigzag (Double Zigzag diyoruz DZZ diye kısaltıyoruz), kısa bir tepki ve 7400 e sarkış, ki bu daha kötü görünmekle beraber çok kısa vadede, sonrası daha iyi olur, Üçlü Zigzag nadir olduğundan flata döner bu, zirveye kadar teper, sonra düşer, flat biter, o da ya flat zigzag yapar ya sonradan çoklu tepeler olarak görülecek bir double three ye döner, tabi dolar bazlıda kurbağa kaynar, orası ayrı hikaye..

Sağdaki, yeni moda, her yerde bu var, olursa çorba eder kafaları, bazıları bunu fark edemiyor nedense..

En sakatı, en küçük gösterilen grafikte, or 1 or 2 denen mor etiketler...meali=arzular şelale demek...

Sonuç:
    Gelecek öngörülemez, öte yandan da, benim yarim gelişinden bellidir.

Paylaştım, kurtuldum, benden çıktı artık

p.s.: 1. Fazla paylaşım, veya fazlaca herkesçe görünen/resmedilen görünüm mundar olmaya mahkumdur, bu da bir tür Pala yeteneği...yapabiliyor adam çünkü...
    2. Paylaşmadığım ihtimaller de var, ama çok zorlama olur artık, misal 'hala devam etme ihtimali olan bir yukarı doğru ED expanding 5 senaryosu, ED çok zorlaştı artık çok sarktı, olsa olsa EX exp olur o da oldum olası ortodoks ellitiosyenlerde alerji yapar.)...YTD

Sayfa 301/1001 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351401801 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •