Sayfa 301/328 İlkİlk ... 201251291299300301302303311 ... SonSon
Arama sonucu : 2618 madde; 2,401 - 2,408 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Büyüyen bir sektörde faaliyet gösterdiğini biliyoruz ve ürettiği ara mamüllere talebin giderek artacağı kesin. İşletmenin de iyi yönetildiğini ve bu talebi iyi değerlendireceğini tahmin ediyorum. Tabi burda bir hokus pokus beklemek zor.

Ben şahsen 12 aylık bilancoyu gördükten sonra şirketi tekrar değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Teknik analizde ise hisse hala potansiyel bir yükseliş dalgasının altını dolduruyor görüntüsü çiziyor. Bu şirkete yapılan yatırım kolay kolay zarar etmez lakin diğer hisselere gösterilen toleranstan daha fazlasını zaman zaman göstermek gerekiyor.

Sarı kızı seviyorum. Ama bu aralar başka hovardalıklar peşindeyim.

2. - Döviz bulamadığımız için hedge programımız da suya düştü.
    - İthalat yapmak için döviz bulmakta gerçekten çok zorlanıyoruz.

- Biz şu an sıfır kur farkıyla çalışan bir firma durumundayız.
    - İşletme sermayesi ihtiyacı artışını sermaye artırımı ile karşılayamayız.

- Krediye ihtiyacımız varken reeskont kredilerinde duraksama yaşanıyor.
    - MESS sözleşmesi ile mavi yakalı çalışanlar yıl sonuna kadar yüzde 75'in üzerinde bir zam almış olacak, tabi bunların hepsi bizim maliyetlerimizi direk teshir eden hususlar.

- Bakır fiyatlarının yükselmesi ile işletme sermayesi ihtiyacımızı artırdı.
    ��ï¸ #SARKY / Çaycı:

- Son zamanlarda gerek elektrik zamları gerek doğalgaz zamları bizde maliyetlerde 2022 yılında bayağı düşündürücü sonuçlar yaratacak
    - İşletme sermayesi ihtiyacı artışını sermaye artırımı ile karşılayamayız.

- Krediye ihtiyacımız varken reeskont kredilerinde duraksama yaşanıyor.
    - İthalat yapmak için döviz bulmakta gerçekten çok zorlanıyoruz.

- Biz şu an sıfır kur farkıyla çalışan bir firma durumundayız.
    Çaycı: Eximbank başvuruları çok uzun sürüyor ya da çıkmıyor, döviz bulmakta zorlanıyoruz.
    #SARKY
    Çaycı: Kamu ve özel bankalar taahhütname istiyor, maliyetin içinde hammaddenin payı %94 ve döviz olarak kullanmak zorundayız. Hiçbir zaman elimizdeki dövizi mevduata yatırmıyoruz, ithalatta kullanıyoruz.
    #SARKY

Çaycı: Döviz kredilerinde çok ciddi sıkıntılar başladı. İthalatta döviz kredi sıkıntısı nedeniyle 2022'yi kaygıyla karşılıyoruz.
    #SARKY
    Sarkuysan/Çaycı: Bakır fiyatlarındaki yükseliş işletme sermayesi ihtiyacını artırdı. Bu ihtiyacı sermaye artışı ile karşılayamayız.
    #SARKY
    Bu iş nereye varır eskiler iki melam ederse sevinirim
    ytd deli saçmasıdır

3. keşke yayının bir linki olsa da izlesek böyle notları okuyunca, şirket için istenilen koşulların çok mevcut olmadığı konusunda yakındığı görülüyor çaycı'nın. eskiler sanki vazgeçti bende vazgeçmenin arifesindeyim. Ama işte şu yıllık bilançoyu bir göresim var. 9 aylık da gördüm ki şirketin stoklardan kar yazmak dışında öyle kar marjını yükselttiği falan yok fazla hayalperest olmamak lazım. O yüzden minumum sarky maksimum teknoloji şeklinde bir strateji benimsedim sanayi şirketlerinin işi zor malesef, hele dolar bazlı fiyatlanan bir hammadde ile çalışıyorsa

4.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    keşke yayının bir linki olsa da izlesek böyle notları okuyunca, şirket için istenilen koşulların çok mevcut olmadığı konusunda yakındığı görülüyor çaycı'nın. eskiler sanki vazgeçti bende vazgeçmenin arifesindeyim. Ama işte şu yıllık bilançoyu bir göresim var. 9 aylık da gördüm ki şirketin stoklardan kar yazmak dışında öyle kar marjını yükselttiği falan yok fazla hayalperest olmamak lazım. O yüzden minumum sarky maksimum teknoloji şeklinde bir strateji benimsedim sanayi şirketlerinin işi zor malesef, hele dolar bazlı fiyatlanan bir hammadde ile çalışıyorsa
    Yoıtube da var bloombergte konultu
    ytd deli saçmasıdır

5. Yalnız ilginç olan bugün normalde bu açıklamalardan sonra ciddş eksi vekledim ama hiç düşmedi yükselmemesinin nedeni bundan dolayımı artım kötü haberler dipten gelir arafesindemiyiz diye düşündürüyor
    ytd deli saçmasıdır

6.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    Yalnız ilginç olan bugün normalde bu açıklamalardan sonra ciddş eksi vekledim ama hiç düşmedi yükselmemesinin nedeni bundan dolayımı artım kötü haberler dipten gelir arafesindemiyiz diye düşündürüyor
    Yayını izledim, gayet açık ve net anlatmış, koşulların zorluğundan bahsetmiş ve ne kadar emek göstererek bu şirketi yönettikleri anlaşılıyor. Şu anki koşulların şirketin elini kolunu bağladığını, sarky nin türkiye ekonomisi için ne kadar önemli olduğu gibi konular bu konuşmada çok iyi vurgulanmış. Bu şirkete özel bazı desteklerin ve esnekliklerin gösterilmesi gerekiyor. PAtron bağıra bağıra anlatmış herşeyi, bu zorlukları da aşıp bir dünya devine dönüşür inşallah bu şirket.

Ben sarky fanatiğiyim, bu şirketin büyümesini devleşmesini çok istiyorum. Hissem olmuş olmamamış para kazanmışım kazanamamışım önemli değil.

7.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Yayını izledim, gayet açık ve net anlatmış, koşulların zorluğundan bahsetmiş ve ne kadar emek göstererek bu şirketi yönettikleri anlaşılıyor. Şu anki koşulların şirketin elini kolunu bağladığını, sarky nin türkiye ekonomisi için ne kadar önemli olduğu gibi konular bu konuşmada çok iyi vurgulanmış. Bu şirkete özel bazı desteklerin ve esnekliklerin gösterilmesi gerekiyor. PAtron bağıra bağıra anlatmış herşeyi, bu zorlukları da aşıp bir dünya devine dönüşür inşallah bu şirket.

Ben sarky fanatiğiyim, bu şirketin büyümesini devleşmesini çok istiyorum. Hissem olmuş olmamamış para kazanmışım kazanamamışım önemli değil.
    Kesinlikle o kadar net analttıki durumu ve çözüm bulunamazssa şirket ne duruma füşer bu konuda ciddi ciddi düşüncelere iletmeye başladı beni
    ytd deli saçmasıdır

8. Keşke ciddi bir bedelli sermaye arttırımı yapsa, birçok yatırımcısı bu yükü kaldırmaya hazırdır eminim. Ama belli ki büyük ortakların böyle bir yükü yüklenmeye güçleri yetmeyecek yada başka hesapları var. Çaycı bu çözüme işletmenin sermaye ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalacağı yorumu ile cevap verdi. tamamen çözmese de kısmen rahatlatır.

Sayfa 301/328 İlkİlk ... 201251291299300301302303311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •