Sayfa 301/407 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351401 ... SonSon
Arama sonucu : 3249 madde; 2,401 - 2,408 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Kcaerde kaç birim var bilmiyorum. Bu kapasite artışı önemli bir gelir kaleminin artışı ise muazzam seyelre de gebe olabilir. Şöyle bakınca çok uhi bir yatırım hissesinde olabilir miyiz sorusu akla geliyor. Endeks ise en fazla 100 puan salıp 12 bine roketlicez. En azından endeks kadar prim yaparsak bu da başarıdır. Eregl tarafinda da işler düzelir thaminimce
    benim gördüğüm de bu şekilde dostum..muazzam gelişmelere gebe bir şirket...zaten katma değeri yüksek ürünlerin cirodaki payı ta %70-75 lere kadar çıkarma amacındadırlar...yanlış hatırlamıyorsam şu ana kadar %40 civarı idi...bu son yatırım ile kademeli olarak %60 lara çıkabilir...

bu yatırımlar ile kar marjı çok yüksek bir şirkete dönüşüyor...daha jes devreye girmedi...kocaerde enerji giderleri halihazırda tüm giderlerin içinde %9 dur (yatırımcı ilişkilerin bana verdiği bilgi ) jesin bitmesi ile birden bire kar marjı %9 daha artacak..ayrıca jes ile büyük miktarlarda elektriği ulusal şebekeye satmaya başlayacak...buda karlılığı daha da artıracak...

kısacası çok karlı bir demir çelik ve enerji şirketine dönüşüyor kocaer...ileride oluşacak bu karlılık ile kendinde tarım ,gıda ,gemi söküm işleri ,liman işleri ..v.b sektörlere yatırım yapma gücü bulacak..

karlılığın doruğa ulaşacağı vakit 2025 yılının sonları olacak...işte bu yüzden de asıl çoşku o zaman diyorum...dün akşam yakın bir akrabam benden tavsiye istedi...ona kumbara misali kocaeri toplayabilirsin dedim...bir arkadaşı da sormuş ona da aynı şeyleri yapmasını tavsiye ettim...çünkü kendim de elimdekileri o vakte kadar tutmayı düşünüyorum...

2025 yılında bu forumda müzikalin ve belki de buradaki bir çok arkadaşın (kar stopu yapacak çok kişi olacak ) olmadığı, ben ve füzecilerin birlikte takıldığı bir forum hayal ediyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. 2025 yılında bir yeni acemi füzeciler füzelerini havaya uçuracak bir de ben... sırayla burada füzelerimizi uzaya yollayacağız...burada çok eğleneceğimizi tahmin ediyorum...tabi sonunda bir iki tane cahil çıkıp benim kıçıma tekmeyi vuruncaya kadar bu böyle devam edecek...yok ortaya kendini bilmez cahiller çıkmaz ise kocaerde emekliliğimi yaşarım...temettümü alır yan gelir yatarım...

nasıl güzel hayal değil mi arkadaşlar ???
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    benim gördüğüm de bu şekilde dostum..muazzam gelişmelere gebe bir şirket...zaten katma değeri yüksek ürünlerin cirodaki payı ta %70-75 lere kadar çıkarma amacındadırlar...yanlış hatırlamıyorsam şu ana kadar %40 civarı idi...bu son yatırım ile kademeli olarak %60 lara çıkabilir...

bu yatırımlar ile kar marjı çok yüksek bir şirkete dönüşüyor...daha jes devreye girmedi...kocaerde enerji giderleri halihazırda tüm giderlerin içinde %9 dur (yatırımcı ilişkilerin bana verdiği bilgi ) jesin bitmesi ile birden bire kar marjı %9 daha artacak..ayrıca jes ile büyük miktarlarda elektriği ulusal şebekeye satmaya başlayacak...buda karlılığı daha da artıracak...

kısacası çok karlı bir demir çelik ve enerji şirketine dönüşüyor kocaer...ileride oluşacak bu karlılık ile kendinde tarım ,gıda ,gemi söküm işleri ,liman işleri ..v.b sektörlere yatırım yapma gücü bulacak..

karlılığın doruğa ulaşacağı vakit 2025 yılının sonları olacak...işte bu yüzden de asıl çoşku o zaman diyorum...dün akşam yakın bir akrabam benden tavsiye istedi...ona kumbara misali kocaeri toplayabilirsin dedim...bir arkadaşı da sormuş ona da aynı şeyleri yapmasını tavsiye ettim...çünkü kendim de elimdekileri o vakte kadar tutmayı düşünüyorum...

2025 yılında bu forumda müzikalin ve belki de buradaki bir çok arkadaşın (kar stopu yapacak çok kişi olacak ) olmadığı, ben ve füzecilerin birlikte takıldığı bir forum hayal ediyorum...
    Tüm bu beklentilerin gerçekleştiğinde kendine biçtiğin ömür az değil mi? 2025 nedir ki, bu vade yatırım mıdır ki?

2007 den beri portföyünde ttrak taşıyan müzikal ne oluyor bu durumda? Kim füzeci, kim hayalci? ttraktan kaç kat para kazandığımı artık hesaplayamıyorum, o derece

4.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Tüm bu beklentilerin gerçekleştiğinde kendine biçtiğin ömür az değil mi? 2025 nedir ki, bu vade yatırım mıdır ki?

2007 den beri portföyünde ttrak taşıyan müzikal ne oluyor bu durumda? Kim füzeci, kim hayalci? ttraktan kaç kat para kazandığımı artık hesaplayamıyorum, o derece
    En fazla bir iki hafta hisse tutan çoğu zaman 2 saat tutan biri olarak hayal bile edemiyorum

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    2025 yılında bir yeni acemi füzeciler füzelerini havaya uçuracak bir de ben... sırayla burada füzelerimizi uzaya yollayacağız...burada çok eğleneceğimizi tahmin ediyorum...tabi sonunda bir iki tane cahil çıkıp benim kıçıma tekmeyi vuruncaya kadar bu böyle devam edecek...yok ortaya kendini bilmez cahiller çıkmaz ise kocaerde emekliliğimi yaşarım...temettümü alır yan gelir yatarım...

nasıl güzel hayal değil mi arkadaşlar ???
    İnşallah abim Beraberiz bu yolda ;) Ama şu patronun şu satış haberi olmasa şu anda rahat 70+ uzeriydik Demoklasin kılıcı gibi başımızda bmduruyor şu güzel haber mi +5 yapamadı

6.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku

ben biraz da emekli olmayı düşünüyorum dostum...belli bir yaştan sonra insan stresten uzak durmak istiyor...kaliteli bir yatırımcısın dostum bu her halinden belli oluyor...ttraktör ise geçmişte kazançkapısı dostum ile birlikte yanlış hatırlamıyorsam 2018 yıllarında 75 tl den 20 tl ye düşerken ben de 25 civarlarından almış idim...o vakitler 4.8 bin lotum vardı..fuul almıştım...bu gün almaya kalksam 32 bin adet alabiliyorum...o günden bu güne ne kadar temettü de verdi bilmiyorum...kaliteli hisselerde çok uzun kalmak lazım..

yalnız doğrusu bu güne kadar hisselerde öyle çok uzun kalabilmiş değilim..benim rekorum 1,5 yıldır..bir hissede henüz bu süreyi geçebilmiş değilim...ama kocaerde bu rekorumu kırmak istiyorum..bakalım nasipte neler olacak..

kocaerde beklediklerim gerçekleşirse ?? tam bir emeklilik hissem olacak...yan gelip yatıp kazanmak güzel olacaktır...sabırla bekliyorum...

7. Haber düştüğünde 62-63ten hepsini bosaltmadigima çok üzüldüm. Güzel habere rağmen oralara gidemiyoruz demek ki biraz uzulecegiz kisada. Sonrasında da endeks düzeltmeye girerse ve bu tatlı çıkışlar hayal olursa diye korkuyorum Başka da sorun yok

8.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    İnşallah abim Beraberiz bu yolda ;) Ama şu patronun şu satış haberi olmasa şu anda rahat 70+ uzeriydik Demoklasin kılıcı gibi başımızda bmduruyor şu güzel haber mi +5 yapamadı
    bu belirsizlik de bitecek dostum..sabır et...eski bir füzecisin...geçmişte her hisseye s 400 ile girerdin....artık yavaş yavaş yatırımcı olmayı öğreniyorsun...bu hissede kumbara misali biriktirmek gerek...2025 yılının sonlarına kadar bunu yapanlar bana çok dua edecek...çok kişi ihya olacaktır...sabır sabır sabır...

Sayfa 301/407 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351401 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •