Onemli Gunler Banner
Sayfa 306/377 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356 ... SonSon
Arama sonucu : 3014 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: KONYA - Konya Çimento

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,351
    https://www.youtube.com/watch?time_c...ature=emb_logo
    Kayıtlı sermaye sisteminin önemi nedir?
    2022admin
    Kayıtlı sermaye, anonim ortaklıklarda esas sözleşme ile belirlenen ve Ticaret Sicili'ne tescil edilmiş azami bir miktara kadar bazı formalitelere ihtiyaç duyulmaksızın yönetim kurulunca sermaye artırımına olanak sağlayan sistem olarak tanımlanır24.

İçindekiler

1 Kayıtlı sermaye sistemi ne demek?
    2 Kayıtlı sermaye sisteminden çıkarılmak ne demek?
    3 Kayıtlı sermaye tavanı hisseyi nasıl etkiler?
    4 Kayıtlı sermaye sistemini benimseyen kapalı anonim şirket ne demek?
    5 Rafta sermaye sistemi nedir?
    6 SPK kayıtlı sermaye sistemi nedir?
    7 SPK onayı kaç gün sürer?
    8 Bedelsiz sermaye artırımı olunca ne olur?
    Kayıtlı sermaye sistemi ne demek?
    Şirket yönetim kurulunun esas sözleşmede bulunan hükme dayanarak Türk Ticaret Kanunu'nun sermaye artırımı hükümlerine uymaksızın pay senedi çıkarabileceği tavan sermaye miktarını gösteren ve Ticaret Sicili 'ne tescil edilmiş sermayeye ''kayıtlı sermaye'' denir.

Kayıtlı sermaye sisteminden çıkarılmak ne demek?
    En geç yetki süresinin dolduğu yıl genel kurul toplantısında yetki süresine ilişkin esas sözleşme değişikliği yapmayan şirketler kayıtlı sermaye sisteminden çıkmış sayılırlar. Esas sözleşmede belirlenen yetki süresi içinde yönetim kurulunun değişmesi, yönetim kuruluna verilen yetkiyi ortadan kaldırmaz.

Kayıtlı sermaye tavanı hisseyi nasıl etkiler?
    Çıkarılmış sermayenin kayıtlı sermaye tavanına yaklaştığı durumlarda gerçekleştirilen bu artırımlar, aynı zamanda şirketin sermaye bazlı büyüme planlarının da bir parçasıdır. Yani bir şirket eğer kayıtlı sermaye tavanını maksimum seviyede artırıyorsa, bu durumda sermayesinde hızlı büyüme planları yapıyor olabilir.

Kayıtlı sermaye sistemini benimseyen kapalı anonim şirket ne demek?
    Kayıtlı sermaye, anonim şirketlerin esas sözleşmelerinde hüküm bulunmak kaydı ile genel kurula ihtiyaç duymaksızın sadece yönetim kurulu kararı ile yeni hisse senedi bastırma veya sermaye artırımında bulunmasına yarayan sistemdir.

Rafta sermaye sistemi nedir?
    Avrupa Birliği'nde uygulanan raf kayıt sistemi ise, bir kayda alma değil, kamuyu aydınlatma sistemidir. Sözkonusu uygulamada rafta bekleyen; şirket yönetimi, faaliyeti, finansal sonuçları ve benzeri bilgileri içeren kamuyu aydınlatma dokümanıdır (raf dokümanı).

SPK kayıtlı sermaye sistemi nedir?
    Kayıtlı sermaye, anonim ortaklıklarda esas sözleşme ile belirlenen ve Ticaret Sicili'ne tescil edilmiş azami bir miktara kadar bazı formalitelere ihtiyaç duyulmaksızın yönetim kurulunca sermaye artırımına olanak sağlayan sistem olarak tanımlanır24.

SPK onayı kaç gün sürer?
    Birleşmeye esas alınacak finansal tabloların tarihi ile birleşme sözleşmesinin nihai olarak onaylanacağı genel kurul toplantı tarihi arasındaki süre 6 ayı aşamaz.

Bedelsiz sermaye artırımı olunca ne olur?
    Bedelsiz sermaye artırımı, şirketlerin kendi iç kaynaklarını kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından herhangi bir bedel istemeden hisse senedi dağıttıkları bir sermaye artırımıdır. Bu sermaye artırımı şirketler için finansman sağlamaz fakat bazı sebepler şirketleri bedelsiz sermaye artırımı yapmaya teşvik eder.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,351
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

3. sıkı tutunun Konya'lılar

pala emmi klasik cuma satışına başlıyor endekste

4. Sn. Filozof kayıtlı sermaye konusundaki bilgilendirme paylaşımı için teşekkürler. Geçen siz sorunca ben de bilmediğimden bir araştırayım demiştim ama fırsat bulamamıştım, çok iyi oldu.

5.  Alıntı Originally Posted by CARPEDİEM Yazıyı Oku
    sıkı tutunun Konya'lılar

pala emmi klasik cuma satışına başlıyor endekste
    Bi bitmedi dertleri zaten. Kazayla düşen birini görse hemen atıyor kendini yere, zaten diğerlerinin yanında güdük kaldı... bazen iyice gıcık ediyor insanı

6. Bryat alan bofa tavan oldu,

senin neyin eksik kardeş,

gördüğüme göre seni de almış bugün

200 günlük zirvesinde veya zirvesine en yakın hisseler

tam liste : https://imagesupload.net/image/hwcY

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,351
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    200 günlük zirvesinde veya zirvesine en yakın hisseler

tam liste : https://imagesupload.net/image/hwcY

Acemi değilsiniz bilakis profesyonel birisisiniz,200 günlük zirvesinde veya zirvesine en yakın hisseler zirveyi kırarsa ne olacağını da bilirsiniz Emeklerinize sağlık sevgili EMLAK!

Sayfa 306/377 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •