Onemli Gunler Banner
Sayfa 306/442 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406 ... SonSon
Arama sonucu : 3532 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Teşekkürler.

Burgan 400 bin lot almış pazartesi.Burgan şelale yaparak satmıştı 13 lerden.Adamın satma tarzı bu sanırım.
    400 bin lot hiçbirşey belkide onun için.Neden aldın neden sattın ki.

2.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Teşekkürler.

Burgan 400 bin lot almış pazartesi.Burgan şelale yaparak satmıştı 13 lerden.Adamın satma tarzı bu sanırım.

Yok hocam Burgan alım yapmadı , AK yatırımdan 400 bin lot virman gelmiş bugün Burgana. Onu satıyor. Normalde elimde 50-60 bin lot mal vardı .

Gelen 400 bin lotun 182 bin lotunu sattı. Bakalım kalanı ne yapacak. Yoksa fena gitmiyordu hisse ama hem Burgan ve Yapı kredinin satışları hem de endeksin çok düşmesi sonucu yapmamız gereken düzeltmeyi biraz da abartılı olarak yaptık.

Kapanış gün içi dip seviyeden oldu. Bu da demek oluyor ki yarın 20 liranın da altını gösterebilirler ama bence satışlar durulunca yine yoluna devam edecektir.

Hem hisse için hem de endeks için bu düzeltme kaçınılmazdı. Biraz daha küçük çaplı düzeltmler olsa iyi olur ama maalesef arka arkaya 10-15 gün yükselen endeks böyle düzeltme yapıyor.

Paranın gideceği yer yok. Alternatif yok. Endeks biraz yataya girince satanlar ellerindeki para ile yine borsaya girmek zorunda kalacak. O yüzden ben borsada çok derin bir düzeltme beklemiyorum.

Bu ara bir iş haberi gelse çok makbule geçer ama nerede bizde o şans :)

3. burgan satışı şelale şeklinde değildi ortalama satış fiyatı 21.15 civarı..

4. Ya dostlar adam almış dedim almamış virman gelmiş.
    Adam şelaleyi yapıyor dedim.Onuda yapmamış.
    Nasıl takip ediyorsam artık.Kökten bırakacağım yakında takibi 😃

5. Ne derdi varki satanların harele gürele endekse uyarlama..
    Bizim endeksle bi korelasyon grafiği yapayım dedim.Beceremedim 😃

6. Korku.
    Kredili işlemde olanların önce ben satmaliyim zarar etmeden korkusu. Yoksa endeksle bir bağımız yok zaten

7.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    Korku.
    Kredili işlemde olanların önce ben satmaliyim zarar etmeden korkusu. Yoksa endeksle bir bağımız yok zaten
    Benim bir arkadaşımda kredi çekerek 16300 den aldı.15340 a düştüğü gün.İşlemi yapana kadar fiyat yükseldi zaten dedi.Ama aylık ödemesi altından kalkabileceği bir kredi çekti.Daha rahat diğerlerine göre
    Dediğiniz gibi yüksek kredi çekenler o korkuyu hissediyordur.

8. Paynet işi iyice çocuk oyuncağına döndü. Bir bilgi verin arkadaş son durum nedir? Satıyor musunuz satmıyor musunuz? Senenin başında satıyoruz bilgisi verip, sene ortasında geçiştirmelik bir olumlu gidiyor haberi, senenin sonu geldi ortada bir şey yok, bilgi istiyoruz o da yok. Yarın bir gün şunuda yaparsınız siz o zaman; çıkıp Arena Connect'i satma kararı aldık diye bir kap haberi atarsınız sene başında, sene ortasında işler olumlu gidiyor haberi, sonra ne ses ne nefes bekle ki bir gelişme olsun... Oh ne ala, birilerine tüm sene kağıdı baskı altında tutması için altın tepside fırsat sunumu... Bu yönetim çok net şekilde yatırımcısına karşı art niyetli, resmen bilgi saklıyorlar. Halka açık bir şirketin yönetimi olmayı başaramıyorsanız, ya siz kendinizi düzeltin ya halka açık şirket olmaktan vazgeçin. Gerçekten iyice cılkını çıkardılar artık.

YTD

Sayfa 306/442 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •