Onemli Gunler Banner
Sayfa 307/469 İlkİlk ... 207257297305306307308309317357407 ... SonSon
Arama sonucu : 3748 madde; 2,449 - 2,456 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    PYŞ ilk fon değişikliğini yaptı benim hesapta
    %15 altın
    %10 dış borçlanma araçları
    %60 Temkinli Değişken
    %15 Atak Değişken
    Fon olarak fon değişimi yapmış...
    selamlar sayın pit.
    Fiba'nın yönetimi nasıl gidiyor ?
    Ayrıca bu fonları kendi fonlarından mı seçiyor ? Örneğin değişken için fiba emek. istanbul portföy gibi.
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
    Saygılar.

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    harika bi yazı dostum
    saygılar.
    Cok tesekkurler! O senin kalbinin guzelligi.

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    selamlar sayın pit.
    Fiba'nın yönetimi nasıl gidiyor ?
    Ayrıca bu fonları kendi fonlarından mı seçiyor ? Örneğin değişken için fiba emek. istanbul portföy gibi.
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
    Saygılar.
    enson fon değişikliğini 16.09 da yaptı
    % 15 Altın
    % 15 Dış Borçlanma Araçları
    % 55 Temkinli Değişken
    % 15 Atak Değişken
    oldu. Şuana kadar sadece Fiba PYŞ nin fonlarını seçti ve gördüğüm kadarıyla mevduatı geçecek gibi bu ay ki getirisi.
    Bakalım borsada bir hareket görüp portföyde borsa ağırlığını arttıracak mı merak ediyorum.
    Değişiklik yaparsa yazacağım buradan yine.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. Merhaba,
    18 yaş altı için açılan beste, 10 yıl dolduktan sonra para çekme işlemi nasıl oluyor ? Çocuğun 18 yaşını geçmesi mi gerekiyor yoksa örneğin 17 yaşında veli/vasisi de çekebiliyor mu ?

5. 15 sene önce bes'e girene bankadan ilave %5 katkı, her ay sinema bileti, aylık market indirim hakları, benzinde indirim neler vardı neler..promosyon kültürü neden yok oldu türkiyede, bankaların olsun marketlerin olsun her sene açıkladıkları yıllık kar katlanarak gittiği halde üstelik..borsada yedirmiyorlar bakmayın da yıllık bilançolarını bi görün. dedem zaman geçtikçe dünyanın renkleri solup gidiyor derdi banada aynı his uğruyor bu aralar yaşlanmaktanmı acaba..

6. Daha fazla maddelesmeden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
    Mana alemiyle yaşanmıyor. Varsa yoksa para!
    Çok parası olanlar da mutlu değil. En büyük zenginlik kanaat etmek.

7. fakir zaten mecbur aza kanaat edecek. aza kanaat etme zenginliğini biraz da madden zengin olanlardan bekliyorum ben. her sene yeni otel açıyor adam ama ne personeline asgari ücretten fazla ödüyor ne hayatında bir kez hayvan barınağına yardımda bulunmuş, yardımı bırak hiç gitmemiş. dediğin gibi hayatları para olmuş.

8. Merhaba aşağıdaki yazıya istinaden Allianz ile görüşüp devlet katkısını FYY'ye geçmek istedim. İzahanamede devlet katkısı için kurulduğu yazıyor ama allianz devlet katkısının tek bir fonu var (faizli olan - AMF) diye bilgi verdi. Yazıdaki gibi devlet katkısı faizsiz katılım fonlarına geçiriliyor mu acaba? Bunların getirisi faizliden hep daha yüksek olmuş durumda. o yüzden faizsiz devlet katkısı ama kendi yatırdığım parayla alınan fonlarımı altın borsa devam etmek mümkün mü?

https://www.zeynepcandanaktas.com/bl...-faizsiz-farki

Sayfa 307/469 İlkİlk ... 207257297305306307308309317357407 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •