Sayfa 31/1032 İlkİlk ... 21293031323341811315311031 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 241 - 248 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    Bence Papaz davasi onemli cunku USA ile iliskilerin kirilma noktalarindan biri de bu adam. SAbah Trump kendisi ile ilgili bir tweet bile atti. O casus ise bende casusum dedi adam resmen. Dava onemli. Amerika Turkiye iliskileri gerildikce. Amerikadaki OFAC da ceza yazacak olanlar daha ciddi bir ceza ile geleceklerdir.

Bu arada bence bu hissenin Dusuk kalmasindaki nedenler :

1) Amerikadaki fonlarin satisi. Bu dava nedeniyle baslarina is alabileceklerini, imajlarinin bozulacagini dusunuyorlar ve satistalar.
    2) TVF satisi. Hissenin degeri ne kadar dusuk olursa o kadar az ceza alabileceklerini hesapliyorlar.
    3)Hisse de bir koruma, geri alma olmadigi icin Hissede aciga satis yapan Credit Suisse ve Merill Lyncler. Her gun satista gordugunuz 1 numarali Credit Suissse satisi bu nedendir.
    4) Hissede al sat yapan Kucuk buyuk yatirimci FON vesaire, Onlarin oyun alaninda dondugu icin alici da yok

5) OFAC tan ne kdar ceza gelecegini kestiremeyen yatirimci da girip alip basina bela almak istemiyor.

YALNIZ TRENDHOUND a bir kac sorum olacak.

Amerikali FOnlar almayacak OFAC taki Sonucu gorunceye kadar, US deki fonlar hala baslarina is almamak icin satmaya devam edeceklerse, TVF nin da hissenin dusuk kalmasi isine geliyorsa, Bu hisseye alici nereden bulunacak ? Bu datalari goren diger yatirimcilarda satisa devam etmezler mi ? Mesala NORVEC devlet fonu Onlarda sattilar. Karsilarina alici nasil cikacak ?

OFAC durumu duzelene kadar sanki bir gelisme olmasi beklemek cok zor.

Herkese iyi calismalar : Bugunde eksi devam edecek gibi, birincisi secim ikincisi Trumpin papaz tweeti

Secim yorumu? Ozellikle Pilavlidan.

5. Bugünkü işlem hacmi 74 milyon lot oldu, son 2 haftadaki 3. en yüksek hacim. 5 Nisanda 209M, 12Nisanda 78M ve bugün 74M adetlik hacimler oluştu. Marj: 8.63-9.09, 46 kademelik bir marj çizdik. Hisse "8.63'ü aşağı yönde kırıp çok daha aşağılara ineb,lirim ha" derken tam tersi bir hareket ortaya çıktı. Böyle bir piyasada gün içi hareketlere oynamak çok risklidir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    YALNIZ TRENDHOUND a bir kac sorum olacak.

Amerikali FOnlar almayacak OFAC taki Sonucu gorunceye kadar, US deki fonlar hala baslarina is almamak icin satmaya devam edeceklerse, TVF nin da hissenin dusuk kalmasi isine geliyorsa, Bu hisseye alici nereden bulunacak ? Bu datalari goren diger yatirimcilarda satisa devam etmezler mi ? Mesala NORVEC devlet fonu Onlarda sattilar. Karsilarina alici nasil cikacak ?

OFAC durumu duzelene kadar sanki bir gelisme olmasi beklemek cok zor.

Herkese iyi calismalar : Bugunde eksi devam edecek gibi, birincisi secim ikincisi Trumpin papaz tweeti
    Bak işte bugün eksi olmadı, sol gösterip sağ vurdu. OFAC mevzusu ortadan kalkana kadar tahtaya gerçek alıcı pek gelmez. Veya da bu belirsizliğin boyutu azalıp öngörülebilir bir düzeye inecek alıcıların gelmesi için. Öte yandan hissenin anormal düşük seviyelerde olması yabancıların dikkatinden kaçmıyor ve hisse yakın takiptedir bunun da altını çizeyim. Örneğin HSBC yabancı fonlar için bir kaç hafta önce HALKB'de AL reytingi verdi.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    ..Bu arada bence bu hissenin Dusuk kalmasindaki nedenler :

1) Amerikadaki fonlarin satisi. Bu dava nedeniyle baslarina is alabileceklerini, imajlarinin bozulacagini dusunuyorlar ve satistalar.
    2) TVF satisi. Hissenin degeri ne kadar dusuk olursa o kadar az ceza alabileceklerini hesapliyorlar.
    3)Hisse de bir koruma, geri alma olmadigi icin Hissede aciga satis yapan Credit Suisse ve Merill Lyncler. Her gun satista gordugunuz 1 numarali Credit Suissse satisi bu nedendir.
    4) Hissede al sat yapan Kucuk buyuk yatirimci FON vesaire, Onlarin oyun alaninda dondugu icin alici da yok
    5) OFAC tan ne kadar ceza gelecegini kestiremeyen yatirimci da girip alip basina bela almak istemiyor.
    Tamamen gerçekçi yorumlar. Ana hissedar TVF'nin bilinçli olarak hissenin değer kazanmamasını arzu ettiğine ben de inanıyorum. Hissedeki baskıda TVF'nin de payı olduğuna inanıyorum. Bir ihtimal bunlar bir veya bir kaç aracı kurumun hisseyi açığa satmasına öncülük etmiş olabilir tabii gerekli teminatı da kendileri koymuşlardır.

8.  Alıntı Originally Posted by Eng16 Yazıyı Oku
    Yorumlarda Papaz davasının Atilla davası ile ilişkilendirilmekte olduğunu görüyorum. Ben aynı kanaatte değilim....
    1) Papaz davasını bu maksatla değerlendirmek varken, ne diye Atilla davası için kullanmak istesinler ki?
    2) Ülkesine gitmesine göz yumulacak şekilde tahliye edilen Alman vatandaşı örneğinde olduğu gibi bizde mahkeme kararlarının etkilenmesi olabiliyor ama, Amerikada yargıya intikal etmiş konularda bu işin yapılmasının zor olacağını düşünüyorum........
    Benim şahsi görüşüm Papazın HA ile takas edileceği yönündedir. ABD Fetöyü iade etmeye yanaşmaz çünkü onlara göre Fetö hem çok büyük hem de oldukça hassas ve de stratejik bir koz, ayrıca Fetönün ABD ile ilgili sırları ortaya dökmesinden çekiniyorlar. HA'nın Trump'ın affına mazhar olması çok daha muhtemeldir, tabii Papaza karşılık.

Sayfa 31/1032 İlkİlk ... 21293031323341811315311031 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •