Sayfa 31/385 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon
Arama sonucu : 3079 madde; 241 - 248 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Dolar düştükçe dip seviyeniz de düşüyor. Olur da birgün o rakamlara gelirse dip seviyenizi 3'lü rakamlara çekmezsiniz umarım
    Yavaş yavaş.. Alıştıra alıştıra, piyasa gibi maalesef.. 6,50 TL den ucuz diye USD aldırırlar adam 8 ay sonra 4,60 oldu yükseldi diye sattırırlar adama...

TROLLER olduğu için sağda solda, 7,20 TL USD ın olduğunda 8 TL olucak, 9 TL olucak,10 TL olucak cıların yanında 5,50 TL de dip yapabilir demek yarın sabah

" Evimden, MARS'a SEYAHAT e başlıyorum, gelen var mı?"

sorusuna verilebilecek cevabın ciddiyeti ile aynı olduğundan maalesef alıştıra alıştıra söylüyorum...

Rasyonel olursak;

Bu USD geçen Şubat ayında (2018 Şubat) 3,71 TL den fiyatlandı alınıp satıldı...

%25 brüt faizin olduğu bir ekonomide NET faiz oranı %21,25 eder ki

3,71*1,2125=4,49 TL ile 2019 ŞUBAT ayında dip değerimdir..

Bu durumda USD a kademli olmak koşulu ile 4,99 da ilk kademe alım ve 4,49 TL de FULL USD da olmak üzere konumlanmalıdır.. (%100 para kazanmak için)

Ama 7,20 TL de USD alıp 10 TL de de USD satılabilinirdi (Lakin %1 para kazanma oranı idi- İstatiksel olarak para kazanma oranı daha düşüktü- ama çoğunluk saçma sapan sebepler nedeni ile gazlamalar ile bunu tercih etti)

Her zaman dedim demeye de devam ediyorum, lakin alay etme, iteleme, kakalama, saçma sapan yorum, sataşma, aşağılama olunca insanın "Ne Haliniz varsa görün" demesi geliyor ve bir süre yazmak istemiyorsunuz....

Lakin inanın bana buraya geleceğinden adım gibi emindim ve son 6 ay 1 USD dahi almamıştım.. Zamanı vardı...

4,99 altında 4,49 olabilirde olmayabilirde lakin 4,49 TL FULL USD da olurum... USD ucuz demektir, o vakit elimdeki pahalanmış banka hisselerimi satarım...

Lakin bakınız beyefendi bu işler basıt gibi görünür ama asla öyle değildir.. Psikoloji öyle bir psikolojidir ki;

Herkesin baktığı yönden kafanızı çevirip, batan, biten, iflas eden, parçalanan denilen yere dönüp oradan SATIN AL butonuna basmak psikolojide NİRVANA ile aynıdır...

O sebeple 6,5 TL de USD ı kolaylıkla alan eller inanın bana USD da 4,49 TL yi 6 ay sonra gösterdikleri zaman -ulan bu düşüyor sürekli deyip- almaya ELİNİZ varmaz...

O sebeple siz para kaybetmeye alışkın birisi gibi gelmediniz.. O sebeple VADELi..

Bunları ciddi ye alıp YATIRIM TAVSİYESİ olarak kullanmayınız, beyin fırtanası gibi düşünün..

Belki de USD da YÜKSELİŞ KAÇINILMAZ da kilerin dedikleri gibi USD bir an da 10 TL de olur %100 kazanırsınız...

Bul karayı al parayı....

Şimdi ne cevaplar yazılacaktır. O sebeple şimdiden belirteyim beni bilen bilir.. Asla bir emtiaya aşık olmam... 3 aydır banka hissesi taşıyorum.. Anca maliyetime geldim.. Ama ucuz olanı aldım.. Emin olun fiyatlanması ucuz malın pahalı maldan daha kolay olur. Bankayı 2019 Martta satarım...

O sebeple TROLLERe cevap yazmayacağım.. Gitsinler USD larını alsınlar...

İyi geceler dilerim...

Selka hocam herkesin bir görüşü hesabı kitabı vardır. Sonuçta birileri haklı çıkacak. Belki iki tarafta haklı çıkacak. Dolarını tutabilen kazanacak. Merak ettiğim enflasyon ve kur hesabını neden Şubat ayından başlattınız? Özel bir nedeni var mı? Yükselişin başladığı tarih olarak mı aldınız.

3.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Selka hocam herkesin bir görüşü hesabı kitabı vardır. Sonuçta birileri haklı çıkacak. Belki iki tarafta haklı çıkacak. Dolarını tutabilen kazanacak. Merak ettiğim enflasyon ve kur hesabını neden Şubat ayından başlattınız? Özel bir nedeni var mı? Yükselişin başladığı tarih olarak mı aldınız.
    Sn.Tospa bir rakam yazıyoruz mantıklı bir rakam.. Öyle abuk sabuk bir tarihte değil... 10 yıllık bir grafik filanda değil.. Sadece 9 ay önceki fiyatlamaya yapılan bir projeksiyon...

Yani Şubat 2018 de USD hemen hemen aynı şartlarda (ABD PAPAZ Krizi filan vs yok iken) dış borç filan geri ödeme dengemiz aynı iken 3,71 TL den fiyatlanmış bu meret...

Evet enflasyon o vakit %12 ler de idi şu an %25 ise;

Modellememizi %25 brüt nette 21,25 e göre yaparsak bu yüksek enflasyon ortamında dahi

2018 ŞUBAT USD 3,71= 2019 ŞUBAT USD 4,49TL de dip olabilir diyoruz....

Hoooooooo abocvvvvv ne diyon sennnnn lennnnnn filan olayına durum evriliyor...

Oysa 8 ay önce durum bu idi yabancı fiyatı buralara kadar getirmiş yine getirebilir, sen (sizi kast etmiyorum) ne kadar melersen mele faydası olmaz...

Bu durumda ihracattçı için kötü olur muhabbetleri filan döner...

Arkadaş hazırılıklı olunuz YABANCI bunu BUZZ gibi yapar... ihracaatçılara kimseyede bişey olmaz.. Merak etme olan sana olur.

4,49 TL de 3 ay Tutar 4,65 TL de 3 aydır yataya bağlayan USD ı

ABOVVV çok arttı ya la bu deyip sattırtır yenidem 5 TL yapar bu işler böyledir...

4,60 olmaz dersin yemin ederim 4,60 TL den adama sattırırlar...

Şİmdi ABD ile Münbiç te beraber devriye olayı, PAPAZIN serbest kalması ve ülkesine dönmesi, Kaşıkçı olayında ABD ile paralel hareket, Pompei nin İran Petrol ambargosunda Türkiyeyi anlıyoruz ve petrol ithalatında muaf tutuyoruz demesi ABD ile iyi bir başlangıç diyorum...

Hızla normalleşiyoruz bu normalleşme devam ederse bu rakamları fazla değil 8 ay önce gördük, işlem yaptık, aldık sattık demek istiyorum...

O kadar....

Ama 6,50 TL de USD alan adam o noktanın ucuz olduğunu hipnotize olup inanıp aldığı için 4,49 TL yazınca ABOVVV deyip TROLLÜYOR...

Adam hiç grafiğe dahi bakma gereği duymuyorlardı...

Grafik KAVAK ağacı gibi 90 derece dikilmiş resmen Coca Cola şişesi olmuş üzerine çıkıp para kazanmaya çalışan tipler vardı...

İkaz etmek uyarmak ne haddine... FULL usd a geçenler, 10 TL olucak diyenler, Garanti batırıp, Akbank a Konkordato çektirenler, İşbankasını iflas ettirenler ne yok du ki...

O başlığa yazı yazmayacağım diye yemin etmiştim.. Bilen bilir... O sebeple kendi başlığımı açmıştım...

Çok yazdım eğer bu senaryoya (bankalar batacak) inanıyorsan külçe altın alıp toprağa gömmen lazım diyorum,

Bana terbiyesiz sanane benim paramdan ULAN! diye yazanlar vardı...

Arkadaş USD alıp batırdığın AKBANK a niye yatırdın o zaman. Akbnk ın batacağına inanıyorsan yatırdığın USD ı alamazsın ki çelişki içindesin dediklerim aşağıladılar...

Hafızamız çok dar..
    Ben hep dedim bu kriz yapay adı bile yok...

Adı dış borç enflasyon krizi dediler.. Bende 45 yaşımdayım TR de dış borç 3 ayda olmadı ki hep vardı, enflasyon ve faiz de öyle en düşük faiz %9 idi...
    dedim anlayan olmadı...
    Neyse;
    İzleyip göreceğiz...

dediğim gibi yatırım tavsiyesi değildir...

Kendi aklınız ile USD alın satın kazanın.. Belki 15 TL olu USD dan %250 kazanırsınız...

İyi geceler...

Teşekkürler cevabınız için hocam.

Ha bu ülkede banka gibi bankalar asla batmaz. Devlet tüm zararı alır sana bana ödetir ama bankalara elletmez. Zaten bir kısmı dünya devlerine satıldı. Bu demek değilki finansal kriz olmaz. Alası olur. Ama bankalar batmaz batamaz. Devlet kendini koyar ortaya. Sistemin çökmesine asla izin vermez. Ceremesini sen ben çekeriz her zamanki gibi o ayrı.

6.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Ha bu ülkede banka gibi bankalar asla batmaz. Devlet tüm zararı alır sana bana ödetir ama bankalara elletmez. Zaten bir kısmı dünya devlerine satıldı. Bu demek değilki finansal kriz olmaz. Alası olur. Ama bankalar batmaz batamaz. Devlet kendini koyar ortaya. Sistemin çökmesine asla izin vermez. Ceremesini sen ben çekeriz her zamanki gibi o ayrı.
    Aynen SN.Tospa.. Banka batarsa ekonomi batar.. Ekonomi batarsa Türkiye batar... Türkiye batarsa gayrimenkulünde batar, arsanda batar...

Geriye USD alıp ya yurtdışı bankalarına yollucan....

Yada

Altın alıp yerini sadece senin bildiğin bir yere gömeceksin, diyordum...

Anlatamıyordum....

Takipteki kredileri çokmuş, TTKOM a çok kredi vermiş AKBANK.. AKABNK borcunu çeviremeyecekmiş.. İşbankası konkordato eşiğinde hisselerini topluyormuş...

Arkadaş GARANTİ 5,35 e gelmişti, yahu ... Ne diyeyim Koskaoca GARANTİ...

50 sayfa öne gidin GARANTİ sayfasını okuyun SELKA rumuzda görürsünüz...

İyi geceler SN.Tospa...

Doların 5.12 yi kırıp üst bant zirvesine gitmesinde MB nin rolü çok büyük. Geçikmiş faiz arttırımları. Kırılınca foreksçiler gümletti. O yüzden 5.30 civarı mühim benim için. Bantın bugünkü kabaca değeri.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Son bir grafik. Haftalıkta indikatörün 0 ın altında kısa bir süre dinlenip tekrar yükselişe başlaması. Çok birşey kalmadı 0 altına inmesine. 1.21 den 0.11 e geldi.

Pazar gecesi açılış ile 0 altına inmiş olacak

Sayfa 31/385 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •