Sayfa 31/90 İlkİlk ... 2129303132334181 ... SonSon
Arama sonucu : 716 madde; 241 - 248 arası.

Konu: Ankara'dan nereden arsa alınabilir

1. Emlak06 tesekkurler

Son paragrafa kadar katiliyorum yaklasikk 4 senedir takip ediyorum tulumtas hallacli velihimmetli taraflarini imar tapularin dagitilmasindan sonra ihalelerin baslayacagini ve aksine yapilasmanin daha hizli olacagini dusunuyorum cunku buyuksehir tasarrufundaki bu yer 4 bir taraftan yapilasmaya baslayacak buyuksehir kendisi yapacak ve firmalarada ihale edecek bu sekiode hizli bir yapilasma olacagi kaanatindeyim

HTC Desire 830 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Hallacli yol calismasi

3.  Alıntı Originally Posted by Ankarali Yazıyı Oku
    Emlak06 tesekkurler

Son paragrafa kadar katiliyorum yaklasikk 4 senedir takip ediyorum tulumtas hallacli velihimmetli taraflarini imar tapularin dagitilmasindan sonra ihalelerin baslayacagini ve aksine yapilasmanin daha hizli olacagini dusunuyorum cunku buyuksehir tasarrufundaki bu yer 4 bir taraftan yapilasmaya baslayacak buyuksehir kendisi yapacak ve firmalarada ihale edecek bu sekiode hizli bir yapilasma olacagi kaanatindeyim

....
    Katılıyorum sn Ankaralı sana...

4.  Alıntı Originally Posted by emlak06 Yazıyı Oku
    HALLAÇLI MAHALLESİ(Fevziye-Hallaçlı-Velihimmetli-Çayırlı Mahallerini kapsayan Yavuz Sultan Selim Toplu Konut Alanı):

Samimi yaklaşmak gerekirse 7 senedir gayrimenkul piyasası ve yatırım uzmanlığı içinde yer alıyorum.Bu süre zarfında bu bölgeden hiç bir şekilde yatırım tavsiyesinde bulunmadım.Kendim ve yatırımcılara ait alım-satım konularında yer almadım.Kısacası çalışmadığım bir bölge.Ancak forum üyelerimizden gelen sorular üzerine bir araştırma yaparak kısa bir yazı hazırladım.Biraz geç olduğu için özür diliyorum..

-Öncelikle proje iptali oldu gibi haberler yayılmaya başlandı ancak öyle bir durum yok plan son aşamadadır.
    -Emsal oranı gayet iyi
    -Tkgm programından bölge üzerine geldiğinizde imar yollarının muazzam derecede açıldığını görebilirsiniz
    -İmarlı tapu dağıtımı için yapılan görüşmelerde parselasyon aşamasında bir sıkıntı yaşandığını ancak bunun çözüldüğünü söylediler.Dağıtımın gecikme sebebi büyük ihtimal bundan dolayıdır.
    -Planı incelediğimiz de sosyal alanlar çok fazla sayıda bulunmaktadır.Ankara'nın hiç bir bölgesindeki planda bu kadar fazla olmamıştı.Bu güzel bir durum.
    -Fiyat olarak bölgede büyük bir artış görülmüş yüksek oranda kazanç sağlanan bir bölge olmuştur.
    -Yapılaşma için bence bekleme süreci uzun olacak.

Genel olarak verebileceğim bilgiler bunlar..
    merhaba velihimmetli arsaları hallaçlı olarak değişip tarla vasfından arsa vasfına geçmiş diye söyleyenler var ne demek oluyor bu.cevaplayabilir misiniz rica etsem şimdiden teşekkür ederim

5.  Alıntı Originally Posted by fzcan Yazıyı Oku
    Teşekkürler emlak06
    Halaçlı da şuan yeni tapular dagitilacagindan
    ( tarla imarlilarin yüksek kat imarlı arsaya dönmesi ) alış satış a kapatılmış , yeni tapular hayırlı olsun. ...
    merhaba velihimmetli arsaları hallaçlı olarak değişip tarla vasfından arsa vasfına geçmiştir diye söyleyenler var lütfen rica etsem bilgi. Verebilir misiniz şimdiden teşekkür ederim

6.  Alıntı Originally Posted by yulucay Yazıyı Oku
    merhaba velihimmetli arsaları hallaçlı olarak değişip tarla vasfından arsa vasfına geçmiştir diye söyleyenler var lütfen rica etsem bilgi. Verebilir misiniz şimdiden teşekkür ederim
    Yavuz Selim mahallesi projesine dahil olan Velihimmetlideki tarlalar Hallaçlı bolgesine dahil edildi ve tarla vasfindan arsa vasfina gecti...sadece proje ici olan yerler...

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Herkese Merhaba,

Benim bi sorum olacak, Babama ve halama miras yoluyla yaklaşık 20 dönüm bir tarla kaldı. tarlanın % 50'si Babamın, % 50'si halamın. Şimdi bizim tarladaki hissemizi satmamız gerekiyor, ancak tarlayı iki arkadaş ortak almayı planlıyor. Biz % 50 hissemizi iki kişiye satabilir miyiz?

bu soruyu sormamın nedeni, önceden tek tapu veya hisseli 10 dönüm tarlayı 1 dönüm, 2 dönüm vs. şekilde satabiliyorduk ama sonra bu yasaklandı. Şimdi iki kişi ortak olarak bizim hissemizi alabilir mi?

inşallah meramımı anlatabilmişimdir Konu ile ilgili bilgisi olup yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

8.  Alıntı Originally Posted by AHarun Yazıyı Oku
    Herkese Merhaba,

Benim bi sorum olacak, Babama ve halama miras yoluyla yaklaşık 20 dönüm bir tarla kaldı. tarlanın % 50'si Babamın, % 50'si halamın. Şimdi bizim tarladaki hissemizi satmamız gerekiyor, ancak tarlayı iki arkadaş ortak almayı planlıyor. Biz % 50 hissemizi iki kişiye satabilir miyiz?

bu soruyu sormamın nedeni, önceden tek tapu veya hisseli 10 dönüm tarlayı 1 dönüm, 2 dönüm vs. şekilde satabiliyorduk ama sonra bu yasaklandı. Şimdi iki kişi ortak olarak bizim hissemizi alabilir mi?

inşallah meramımı anlatabilmişimdir Konu ile ilgili bilgisi olup yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.
    Sayın Aharun,Tarım yasalarına göre tarla vasfındaki yerlerde hissedar sayısı kesinlikle çoğaltılamaz.Dediğiniz gibi önceden parçalayarak satış olabiliyordu.Alım yapacak kişinin satan kişide bulunan bütün hisse oranını alması gerekmektedir.İmarlı yerlerde ise hissedar sayısı istenildiği kadar çoğaltılabilir.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 31/90 İlkİlk ... 2129303132334181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •