Sayfa 311/930 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411811 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,481 - 2,488 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    borsada temel analiz yapılan zarar üstüne zarar yazan hakkında spekletif haberler çıkan çemaş 7 lere varmış nibaş 2 lere dayanmıs şimdi sizin temel analizciler nasıl oluyor bu diye ağlıyorlardır heralde ,ama teknik analiz yapan ve hissenin bir ucundan yakalayan grafikçi arkadaşım bacak bacak üstüne atmış zevkle prosunu içiyor olmalı. gelelim siz parayı mevduata koymuşsunuz ve herkezden çok kazanıyorum diyorsunuz , işyatın tavanına bir bak 99 işte oraya şimdi yapışsa bugün yine aynı şeyi diyebilecekmisiniz unutmayalım burası borsa olmaz olmaz diye bişey yok bu işyat bile olsa.
    Bu kağıt çemaş,nibaş değil o yüzden burdasın zaten kalvin,senin de bildiğin mevzular bunlar ))))))

Amerikan borsaları dün yüzde 3 göçtü kalp spazmı geçiren işyatçı var mı)))Ama diğer kağıtlardakilere sormak lazım nasıl durumları.Bak kalvin çıkanlarda gene uygun yer gelsin alırız diyorlar alım yerlerleri de atla deve değil mevcudun 3 kuruş altı.Kağıt iyi de izlemek lazım kar durumunu tabi.

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Bu kağıt çemaş,nibaş değil o yüzden burdasın zaten kalvin,senin de bildiğin mevzular bunlar ))))))
    orası doğru ama borsada ne olacağı belli olmaz demeye getiriyorum konuyu,hani kar felan konusulduya o bakımdan. bu sene zarar yazar ama kâğıt bir bakmışsın 1,58 lere uzanır yani çok fazla gelen karla bağlantılı olunmamalı demek istiyorum.kar sadece temettü için önemli.şimdi soruyorum kâğıt diyelimki 2 lere geldi düşünürmüsünüz temettüyü yada gelicek karı yoksa kâğıttan çıkarmışınız.

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    orası doğru ama borsada ne olacağı belli olmaz demeye getiriyorum konuyu,hani kar felan konusulduya o bakımda bu sene zarar yazar ama kâğıt bir bakmışsın 1,58 lere uzanır yani çok fazla gelen karla bağlantılı olunmamalı demek istiyorum.kar sadece temettü için önemli.şimdi soruyorum kâğıt diyelimki 2 lere geldi düşünürmüsünüz temettüyü yoksa kâğıttan çıkarmışınız.
    Arkama bile bakmam da bu kağıt 2 olur dersen demek ki sen hala kağıdı tanımamışsın,sen önce 20 yıllık grafiğini önüne koy eski forum yazılarını oku bence kağıdın doğasını hala çözememişsin.Bu kağıt iş bankası ve yüz büyük yatırımcı arasında dönen bir kağıt.Geri kalan yatırımcıları al sat çı kısa vadeli yatırımcılar.Ne iş bankası ne o yüz yatırımcı o dediğin rakama izin vermez emin ol.

5.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    borsada temel analiz yapılan zarar üstüne zarar yazan hakkında spekletif haberler çıkan çemaş 7 lere varmış nibaş 2 lere dayanmıs şimdi sizin temel analizciler nasıl oluyor bu diye ağlıyorlardır heralde ,ama teknik analiz yapan ve hissenin bir ucundan yakalayan grafikçi arkadaşım bacak bacak üstüne atmış zevkle prosunu içiyor olmalı. gelelim siz parayı mevduata koymuşsunuz ve herkezden çok kazanıyorum diyorsunuz , işyatın tavanına bir bak 99 işte oraya şimdi yapışsa bugün yine aynı şeyi diyebilecekmisiniz unutmayalım burası borsa olmaz olmaz diye bişey yok bu işyat bile olsa.
    bu söylediğin kağıtlar spekülatif kağıtlardır. Önce Temel analiz yaparsın, sonra teknik analiz yaparsın ikisi de uygunsa alırsın. sadece temel uygun teknik uygun değilse temkinli alırsın. sadece teknik uygun temel uygun değilse almazsın. Borsa uzmanları bu şekilde diyor.

6.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Arkama bile bakmam da bu kağıt 2 olur dersen demek ki sen hala kağıdı tanımamışsın,sen önce 20 yıllık grafiğini önüne koy eski forum yazılarını oku bence kağıdın doğasını hala çözememişsin.Bu kağıt iş bankası ve yüz büyük yatırımcı arasında dönen bir kağıt.Geri kalan yatırımcıları al sat çı kısa vadeli yatırımcılar.Ne iş bankası ne o yüz yatırımcı o dediğin rakama izin vermez emin ol.
    faraza diyorum yani ( misal ).neticede bugünden sene sunundaki söylediğiniz gelecek olan karın farazi olduğu gibi.yarın belki şirket büyük bir yatım yapacağını kimse bilemez değilmi ,sizin gelecek kar tahmininiz nasıl faraza ise benim kide öyle.

7.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    orası doğru ama borsada ne olacağı belli olmaz demeye getiriyorum konuyu,hani kar felan konusulduya o bakımdan. bu sene zarar yazar ama kâğıt bir bakmışsın 1,58 lere uzanır yani çok fazla gelen karla bağlantılı olunmamalı demek istiyorum.kar sadece temettü için önemli.şimdi soruyorum kâğıt diyelimki 2 lere geldi düşünürmüsünüz temettüyü yada gelicek karı yoksa kâğıttan çıkarmışınız.
    kalvin bazı tecrübelerin var ama bu fiyat oluşumlarının rastlantısal olmadığını hepsinin bir sebebinin olduğunu söylemek istiyoruz. Bu fiyat oynaklıklarının spekülatif mi yoksa gerçek bir çıkış mı olduğunu temel analizle anlayabilirsin. Isyat 2 TL olursa diye konu açıyorsan ben de dolar 10 TL olursa derim. ama iki laf da havada kalır hiç bir mesneti yok.

8. @kalvin,

@ctugrul beye inan, güven. Yılların İşyat'ı bu, gazcı palavracı yalancılara inanma. Eskiden vardı bu sayfada ama atıldı forumdan.

22 cilt Ana Britanica külliyatı gibi yazmaya gerek yok. İşyat bu. Adı üstünde, İş ve Yat. Alıp yatıcaksın, başka bi numarası yok.

Heriflerin hayalleri bile küçük. Ben elimdeki 240 mn ile %13 kazanma hedefi koydum diyor. Sence İşbankası yönetimi demiyo mudur bunlara "Deli misiniz divane misiniz siz, o parayı size teslim edeceğime alır kredi olarak dağıtırım, %18 kazanırım, daha niye size bi de deve yüküyle maaş ödeyeyim?"

Mutlaka İşbankası'na bi faydası vardır bu durumun. Yani düşünsene seni bu fona başkan yapsalar, o 240 milyonu götürüp pazarlıkla misal Akbank'a net %15 le faize yatırsan daha çok kazandırırsın. Ayda 5.000 lira maaşa da havalara uçarsın, onlar gibi deli paralarla maaş da istemezsin.

Buna nasıl göz yumuluyor ilginç.

Sayfa 311/930 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411811 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •