Sayfa 311/332 İlkİlk ... 211261301309310311312313321 ... SonSon
Arama sonucu : 2652 madde; 2,481 - 2,488 arası.

Konu: SKTAS - Söktaş

1.  Alıntı Originally Posted by kuzey Yazıyı Oku
    Son 2 yıl Bedelli sermaye arttırımı yapmış, ödenmiş sermayenin altında öz sermaye, 2021Q2 zarar, PD/DD:3,69. Son çeyrekte iyileşen bir EFK, finansman giderlerinde düşme eğilimi...

Patronun ufak ufak alışları ve Azimuth fonlarının payı (%5 civarı, son olarak 9 eylülde 1M lot almış galiba) ve Efeler çiftliği hikayesi var.

Merakımı bağışlayın ama başka önemli bir olay var mı hissede?

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz.
    Evet hemen hemen bahsettiğiniz hususlar. Birde bu yıl; tekstil kolunda artan satış ve ihracat rakamları, süt kolunda da, çiğ süt satışlarına ilaveten, Migros'a pastorize süt satışları başladı, ayrıca her şeyde olduğu gibi süt fiyatları da yükseliş eğiliminde.

2.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Evet hemen hemen bahsettiğiniz hususlar. Birde bu yıl; tekstil kolunda artan satış ve ihracat rakamları, süt kolunda da, çiğ süt satışlarına ilaveten, Migros'a pastorize süt satışları başladı, ayrıca her şeyde olduğu gibi süt fiyatları da yükseliş eğiliminde.
    Tşk ederim sn bagbozumu.
    Faaliyet raporunu yeni okuyabildim. Araştırmaya devam ediyorum.

Sodasan'ın keşfedilmediği 3.75 tl olduğu dönemde sanki sizi de sodasan topiğinde görmüşdüm diye hatırlıyorum, yanılıyor da olabilirim.

Bol kazançlar

Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by kuzey Yazıyı Oku
    Tşk ederim sn bagbozumu.
    Faaliyet raporunu yeni okuyabildim. Araştırmaya devam ediyorum.

Sodasan'ın keşfedilmediği 3.75 tl olduğu dönemde sanki sizi de sodasan topiğinde görmüşdüm diye hatırlıyorum, yanılıyor da olabilirim.

Bol kazançlar

Rica ederim. Yanılmıyorsunsodsn ı ilk işlem gördüğü yıldan, geçen seneye kadar alıp satmışlığım var, ilk yıllar genel kurullarına bile katılıyordum. İyi kazanç sağladı bana çok fazla lotlarım olmadığı halde bereket versin. İyi kazançlar.

4. Efeler Çiftliği, gelecek yıl halka arza hazırlanıyor - Dünya

Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük üç çiftliğinden biri olan ve pazar payını giderek artıran Efeler Çiftliği, bu büyümeyi güçlendirecek adımlar atıyor. Efeler Çiftliği'nin 2007 yılında tekstil devi Söktaş'ın bir iştiraki olarak kurulduğunu bildiren Efeler Çiftliği Yönetici Ortağı Leyla Kayhan Elbirlik, uygun piyasa şartlarını gözeterek Efeler Çiftliği'ni gelecek yıl içinde halka arz etmeyi hedeflediklerini bildirdi. Böylece çiftliklerinin kalitesini, hem marka, hem ürün çeşitliliği hem de şirket olarak daha çok paydaşla buluşturabileceklerini anlatan Elbirlik, "Halka arz gelirini çiftliğin büyümesi, daha yüksek verim ve ürün gamını genişletmek için kullanacağız. Rekabette var olabilmek için ve kaynaklarımızın en iyi şekilde kullanılabilmesi için teknolojiye yatırım yapmamız şart. En büyük hedefimiz ülkemizin en sürdürülebilir ve inovatif çiftliği olmak" dedi.

Yıllık 30 bin ton süt üretiyor
    Çiftlikteki üretim süreci hakkında bilgi veren Elbirlik, AB Onaylı Süt Çiftliği, İyi Tarım ve Hastalıktan Ari İşletmeler sertifikalarına sahip olduklarını ve en önemli özelliklerinin çiftlikten çıkan sütlerin tek kaynaktan olması olduğunu belirtti. Ürünlerini, başka çiftliklerin sütleriyle karıştırmadıklarını aktaran Elbirlik, "Sadece bizim çiftliğimizde bulunan ari ırka sahip, doğal beslenen ineklerimizin sütünü tüketicilerle buluşturuyoruz. 766 dekar alan üzerine yayılan, 30 bin ton yıllık çiğ sleri video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Törene, Ankara Valisi Vasip Şahin ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve çok sayıda davetli de katıldı.

Kaynak : Anadolu Ajansı

<

5. https://www.kap.org.tr/Bildirim/970891

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 14.10.2021 tarih ve 2021/45 sayılı toplantısında;

- Şirketimizin ana sözleşmesinde yazılı işlerle iştigal etmek üzere, Akdeniz Mahallesi, Halit Ziya Bulvarı, Kayhan İşhanı N42 İçkapı N41 Konak/İzmir adresinde şube açılmasına,

- Şube Unvanının "Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi İzmir Şubesi" olmasına,

- Kurulacak olan şubeye ayrıca bir sermaye tahsis edilmeyip, sermayenin merkezden karşılanmasına,

- Gerekli işlemlerin ikmaline

katılanların oybirliği ile karar verilmiştir.

6. hıse çok baskılanıyor

7. Şirketimizin 15.10.2021 tarihli yönetim kurulu kararına istinaden; 1. Şirketimiz Esas Sözleşmesi'nin 9. maddesinin verdiği yetkiye istinaden Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-31.1 sayılı Borçlanma Araçları Tebliği hükümlerine uygun olarak; 1 yıllık dönem içerisinde yurtiçinde, bir veya birden fazla ihraç yoluyla gerçekleştirilecek, çeşitli tertip ve vadelerde ve ihraç tarihlerindeki piyasa koşullarına göre belirlenecek sabit ve/veya değişken faiz oranlarına sahip azami 120.000.000 TL (Yüzyirmimilyon Türk Lirası) nominal değerli tahvil, bono veya benzeri türden borçlanma aracının halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere ihraç edilmesine, 2. Burada belirtilen ihraç tutarı içinde kalmak üzere ihraç edilecek borçlanma araçlarının ihraç tarihlerindeki piyasa koşullarına göre tutarı, vadesi ve faizinin belirlenmesi ve satışı da dâhil olmak üzere tüm şartlarının belirlenmesi, ilgili kurumlar nezdinde gerekli başvuruların ve sair tüm işlemlerin yapılması ile söz konusu borçlanma aracı ihraç işleminde aracılık hizmeti alınacak İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile sözleşme akdedilmesine, her türlü iş ve işlemlerin ifası hususunda gerekli bütün işlemlerin Şirketimiz imza sirkülerinde yetkilendirilmiş imza yetkilileri tarafından gerçekleştirilmesine, Şirketimizin bu şekilde imza sirkülerinde yer alan imza yetkililerince temsil ve ilzam edilmesine katılanların oybirliği ile karar verilmiştir. Şirketimizin söz konusu yönetim kurulu kararı kapsamında yurtiçinde nitelikli yatırımcılara, halka arz edilmeksizin 120.000.000 TL tutarına kadar borçlanma aracı ihracı için ihraç belgesinin onaylanması amacıyla hazırlanan başvuru dokümanları bugün (15.10.2021 tarihinde) Sermaye Piyasası Kurulu'na gönderilmek üzere kargo edilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

8.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Rica ederim. Yanılmıyorsunsodsn ı ilk işlem gördüğü yıldan, geçen seneye kadar alıp satmışlığım var, ilk yıllar genel kurullarına bile katılıyordum. İyi kazanç sağladı bana çok fazla lotlarım olmadığı halde bereket versin. İyi kazançlar.
    Ben de kızımın kotasından almıştım, temettülerle sıfır maliyete geldikten bir süre sonra satıp o paylarla janta geçmiştim ama orada sodasan daki sabırı gösteremedim ve erken satıp yükselişi kaçırdım.

Tesadüfen Söktaş ilgi alanıma girdi, şu haliyle benim için çok cazip değil ama hikayeleri ve beklentileri dikkat çekici. Yine kızımın kotasından ilgi alanımda.

Bol kazançlar, sağlıcakla.

Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

Sayfa 311/332 İlkİlk ... 211261301309310311312313321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •