Onemli Gunler Banner
Sayfa 318/355 İlkİlk ... 218268308316317318319320328 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 2,537 - 2,544 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by iceman Yazıyı Oku
    Kim yazmış abidik gubidik 119 dan alırım mı yazmışım ironi yapmışım sende sazan gibi atlamışsın
    Hatırlıyorum 119 civarlarına düşüş yaşamadı o dönem fakat benim yazıma karışırsan alırsınız cevabı demin aldığın gibi kendi düşüncelerini yaz foruma elini yada ağzını bağlayan yok anladınız umarım net olmuştur umarım.

Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Gün gelicek + 20 TL yapıp eksiye düşecek gün gelicek _ 20 TL den artiya gecicek onun için sağlam psikoloji ve uzulmeyecegimiz bir meblağ olmali bence yaririlan hisse tutari , çok sığ kademeler çok rahat dusuyor ve cikiyor günü günü tutmuyor , bugün tahtacı biraz moralimizi düzeltti , ama alıştık yatırım fonları elindeki lotlari sanki tek kalemde okutmayi bilmiyormu, elinde 300 000 lot var örnek onu istese paket yapip ilgili kişiye postalar ama ne olucak al aşağılara alımlara gelen lere düşürerek kağıdı düşür, bu kağıdında bu huyu var böyle yapicak bir şey yok , en kısa zamanda hedeflere sirket büyüme ve hissenin değeri yolunda kaldığımız yerden devam ederiz biraz mola verdik diyelim , yatırım tavsiyesi deildir...
    Yarında yükselişe devam eder izlemeye devam.

3. Naten grubunun iç içe geçmişlikten kurtulması lazım, Naturel Enerji , Esenboğa Enerji , Magen Enerji bu grup şirketlerini başlarına vizyon ve bilgili kişiler getirip çağın gereklilikleri ni getirmesi gerekiyor yoksa geride kalır, bir kişi her yere her işe karar veremez , getirdiğin kişi senelik hesap vericek , sen hesap sorcan ama adama parasinida vericen , internette bir yere tikliyon gunes panel sirketi teklif al her yer paneli dolmuş, yatırım tavsiyesi deildir...
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

4. Kontrolmatik Amerikada bir eyalet te yapacağı lityum iyon solar uretim tesisi hem yer almış hemde Amerika da 2032 ye kadar 1 Milyar Dolar teşvik alacakmış...her kes bu haberi konuşuyor, yabancı ülkeler bu güneş enerji panel uretim imi fabrika , ilerde büyük bina Dış cepheleri gunes panelleri ile kaplanip binalar elektriğini bu paneller ve Enerji depolama sistemleri ile yapacaklar bu konu ile teknoloji şirketi NATEN altinda bir sirket kurulması gerektiğini şahsen bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum, yatırım tavsiyesi deildir...
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

5. Cevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum

YILBAŞI İTİBARIYLA 81 İLDE BAŞLIYOR

Yeni yılda hayata geçirilecek proje ile ilgili bilgi veren Bakan Kurum, ’’Çevreye saygılı iklim dostu şehirler hedefimizde ülkemiz ve şehirlerimiz için yeni bir sayfa açıyoruz; model bir çalışmaya gidiyoruz. Yaklaşık Sıfır Enerjili Binalar uygulamasına yılbaşı itibariyle 81 ilimizde başlıyoruz. Bu çalışmamızla; 5 bin metrekareden büyük olan tüm binaların enerji performans sınıfı en az ’B’ olacak şekilde inşa edilecek ve tükettikleri enerjinin en az yüzde 5’ini yenilenebilir enerji kaynakları olan güneş paneli, rüzgâr enerjisi ve ısı pompası gibi sistemlerden karşılamaları zorunlu hale gelecek. Isınma şartları bozulmadan enerji tüketimlerinden ortalama yüzde 25 tasarruf sağlamayı hedefliyoruz. Bu sayede ülkemizin enerji ithalatı faturasını yıllık 5 milyar lira azaltacağız. İnşallah 2030 yılından itibaren tüm binalarımızı “Yaklaşık Sıfır Enerjili Bina” olarak inşa edeceğiz. Ülkemize, şehirlerimize, sektörümüze hayırlı uğurlu olsun’’ ifadelerini kullandı.

6. https://www.hurriyet.com.tr/egitim/h...erdir-41847846
    Naturel enerji ve bağlı ortaklıklarının geleceği konusunda holdinglerin kuruluş amaçları ve avantajları konusundaki bu yazı kafamızdaki soru işaretlerinin giderilmesi konusunda biraz fikir verebilir. Patron büyük çaplı yatırımlar duyururken bir taraftan holdingleşiyor. Amaçları da aşağıda yazılanlardan bir kısmı olabilir.
    Özetle
    Bir şirketin holding olabilmesi için Belirli bir ekonomik amacı olması, Yönetim merkezinin tek idareden yapılması, Hukuki anlamda farklı statülere sahip olmuş firmaların bir araya gelmesi gerekir.
    Holdinglerin Avantajları Nelerdir?
    Holding şirketi olabilmenin bazı avantajları bulunuyor. Yönetimlerin tek bir merkezden yapılması ve üretim aşamasından tüm markalaşmaya kadar birçok alanda faydası bulunuyor. Holdinglerin avantajlarını kısaca şu şekilde sıralayabiliriz;
    Grup için şirketlerin tek merkezden etkili olarak yönetilmesi
    Öz kaynak karlılık durumu ve daha fazla yatırım gücüne sahip olmak

Risk paylaşımları veya dağılımları
    Yapılan kar oranının grup içinde tutulması
    Finansal imkanların genişletilebilir olması
    Uluslararası ölçeklendirmelerin yapılması
    Rekabet ve pazarlama güçlerinin daha fazla olması
    Kurumsal ve uzman yapıya dönüşmesi
    Koordinasyon, bütçeleme ve planlama yapılabilmesi
    Holding şirketleri, kar dağılımı yapılırken holdinge verilen kar üzerinden gelir vergisi stopajı ödenmiyor. En erken süreçte 1 yıl sonra dağıtım yapılmasına izin veriliyor. Vergi miktarları grup içerisinde 1 yılı geçmeyecek şekilde finansman olarak kullanılabiliyor.

Holding mensubu şirketler, holding aktifleri arasında bulunan iştirak hisselerini satması durumunda, elde edilmiş olan gelirlerin %75'inin kurumlar vergisi ödenmiyor. Holding mensubu şirketler için verilmiş olan direkt hizmetlerinin tüm giderleri, ilgili şirketlere aktarımı sağlanarak gider olarak gösteriliyor.
    Holding şirketleri, 2 yıl süreyle bulunan iştirak hisselerinin satışından kaynaklı katma değer vergilerini ödemiyor. Holdinglerin, bankalardan aldığı ve holding mensubu şirketlerine kullandırmış olduğu tüm borçlanmalar örtülü sermaye olarak sayılmıyor.
    Bir miktar naten yatırımım var bu nedenle düşüncelerim duygularımdan etkilenmiş olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir. Al,sat, tut önerisi içermez. Bol kazançlar.

7. Nasıl bir hafta idi öyle!
    - Max gordüğü 220 den 50 TL kadar aşağı düştü sonra 190 T L seviyerine geldi..
    - Şirketin sahibi yine kendi sahibi olduğu holdinge hisselerini aktardı 165 TL üzerinden , yaklaşık işte 3 Milyar 200 Milyon gibi bir rakama devretti diye kap açıklaması geldi burda soru işareti bu tutar holdingde varmı ? yoksa Holding bu hisseler için borçlumu kaldı holdingin finansal tabloları yok belki bu konuda açıklama olabilir , ikinci soru 165 TL nasıl belirlendi ? 4 000 000 Milyon lot u neden aktarmadı ? bir sürü soru işaretleri var ama bir noktaya dikkat cekmek isterim , şirket yönetimi hisse geri alıim kararları verdiğinde 3 nokta atış rakamlar üzerinden yorum yaparsak 1- Şirket sahibi geri alınan lotları Naten den ilk 60 Tl den aldı 2- İkinci geri alımı 80 Tl civarı yaptı ve sonra bu rakamların altını görmedik 3- Ben şirket hisselerini 165 T L den devrettim bu şirketin defter degerini artık 165 TL olarak görüyorum yatırımsız şu hali 118 MGW gücü ile bu benim çizgi rakamım artık hedeflerinizi bu rakam üzerinden okuyun demek anlamına gelebilir yani 1 pd si budur , artık merdiven basamağının en alt basamağı , Holdingler iştiraklerinin borsa değeri üzerinden büyüklüğü ölçülür gereğinde hisse alımlarının Holding üzerinden de olabiliceği izlenimi var bende ,yatırım tavsiyesi deildir...
    Son düzenleme : Bay Tomi; 10-12-2022 saat: 13:07.

8. https://resmim.net/cdn/2022/12/10/Ant8C.png

Önümüzdeki hafta belirleyici olacak..
    Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

Sayfa 318/355 İlkİlk ... 218268308316317318319320328 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •