Sayfa 319/356 İlkİlk ... 219269309317318319320321329 ... SonSon
Arama sonucu : 2844 madde; 2,545 - 2,552 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Umut0109 Yazıyı Oku
    https://resmim.net/cdn/2022/12/10/Ant8C.png

Önümüzdeki hafta belirleyici olacak..
    Sağlık olsun Umut Hocam , eline sağlık , resimdeki gibi hep mutlu ve güleryüzlü olmanı dilerim ...
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

2.  Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Sağlık olsun Umut Hocam , eline sağlık , resimdeki gibi hep mutlu ve güleryüzlü olmanı dilerim ...
    Teşekkür ederim. Umarım hepimizin yüzü hep güler. Geleceğe umutla bakar, sağlıkla kalırız.

Yazdıklarım ve çizdiklerim asla ve asl yatırım tavsiyesi olamaz....
    Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

Alıntı Originally Posted by anyoranza Yazıyı Oku
    1458 MW yeni güç için yaklaşık 2 milyar dolar (37.200.000.000 TL) yatırım yapılması gerekiyor? Bu değirmenin suyu nereden gelecek? Özkaynak nerede? %75'ini bankadan alsan 9 milyar TL nakit ortaya koyman lazım? Ayrıca 27 milyar borç kaç senede ödenebilir?

Sorular, sorular, sorular... Bu soruları soracak yatırımcı nerede?

KAPHABER:"250 MW ek kapasite başvurusu yaptık"

Twitter Yatırımcıları: Hurrraaaa... Tavan isterük!...
    Ben hissede kaldım zaten 79 TL maliyetim var istesem maliyetimi tek tuşla sıfırlarım fakat gerek yok Naten hissesinde tavan beklentim her zaman vardır 6 ay sonra sizi Naten forumuna bekleriz.

2 gün iyi tepki verdi Naten bu tepki yükselişi devamında 200 üzeri kalıcılık sağlarsa bence başarılı olmuş olur. önümüzdeki hafta belli olur 200 üzeri kalıcılık sağlayıp sağlamadığı ayrıca düşüş yaşamasın yataya bağlasın benim için yeterlidir.Mart ayı sonu yada Nisan ayı ortaları Naten hissesi 300 üzeri kalıcılık mantıklıdır izlemeye devam.

5. Bu yazıyı bu hisseye özel yazmıyorum... Lütfen kişiselleştirmeyelim.. Son dönemde Enerji Depolama+RES+GES başvurusu yapan tüm borsa şirketlerinin sayfasına yazıyorum.. Bir çeşit KY için bilgilendirme yazısı olarak değerlendirin lütfen.. Sonuçta herkes kendi tercihini kendi yapar, kendi yatırım kararını kendisi verir.. Ama BY'lerin bildiğini, KY'lerin de bilmesi gerekir. Belki ben yanlış düşünüyorumdur.. Siz okuyun yazdıklarımı ve kendiniz karar verin...

Haftalar önce söylediğimi, yazdığımı (ve Enerji piyasasında gerçek-fiili yatırımcıların canlı canlı konuştuklarını) aklı başında borsa yatırımcıları da yeni yeni görüyor...

https://twitter.com/_bruglione_/stat...CG0-y8WLAZDlZg
    https://twitter.com/herhafta1hisse/s...CG0-y8WLAZDlZg

Enerji Depolama işi kararı/başvurusu dahi bazı hisseleri (Buradaki "Bazı hisseler" ile bu sayfadaki hisse kastedilmemektedir.") aşırı şişiriyor.. Hissede olan yatırımcı memnun tabii.. Bir KAP haberi ile tavan görülüyor. %10-20 kazanılıyor.. Ama beklenilenin gerçekleşmesi mümkün değil... Ülkede O kadar başvuruya (100 bin MW'a yaklaştığı konuşuluyor) yeterli bir Enerji Talebi yok. Konuşulan-başvurulan rakamlar arz fazlasına yol açacak rakamlar.. Mümkün değil.. Sadece borsaya açık şirketlerin başvuruları 10 binlerce MW'a ulaştı. Dilin kemiği yok.. 300-500-1000'er başvuruyorlar...

Türkiye'nin pikte saatlik enerji talebi 45000 MW civarı.. Geceleri 25000-30000 MW civarına düşüyor...

5000 MW Nükleer geliyor seneye.. Baz yük... 10000 lerce MW mevcut baraj ve HES, 12000 MW RES, 9000 MW mevcut GES, binlerce MW çağrı mektubu verilmiş lisanssız GES, 3000 MW JES, 1000 MW BES var... Kömürleri, doğalgazları saymıyorum.

Peki koca koca firmalar, koca holdingler neden bu başvuruları yapıyor.. BENCE, lisanssızlardaki gibi birileri kapasiteleri paylaşmasın, yarın muhtemelen yapılacak olan KAPASİTE YARIŞMA/İHALE'lerinde biz de olalım, açıkta kalmayalım, masada biz de olalım diye yapıyorlar...

Yani şişirilen koskoca bir balon var... Herkes dikkatli olsun...

Ben iyi niyetle sadece yorum yapıyorum...Lütfen yanlış anlamayın.. Hep olumlu yorumları, verilen gazları değil, bazen uyarıları da okumak faydalı olabilir.. Güzel bugünlerde boğa piyasasında bir KAP haberi ile bir iki üç tavan yapıyoruz ve kazanıyoruz... Ama bir de SON KULLANICI olmak var bu saadet zincirinde... O yüzden dikkatli olalım... Yukarıda anlattıklarımı dikkate alalım...

Sonuçta Herkes kendi tercihini kendi yapar.. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Saygılarımla,

Alıntı Originally Posted by anyoranza Yazıyı Oku
    Bu yazıyı bu hisseye özel yazmıyorum... Lütfen kişiselleştirmeyelim.. Son dönemde Enerji Depolama+RES+GES başvurusu yapan tüm borsa şirketlerinin sayfasına yazıyorum.. Bir çeşit KY için bilgilendirme yazısı olarak değerlendirin lütfen.. Sonuçta herkes kendi tercihini kendi yapar, kendi yatırım kararını kendisi verir.. Ama BY'lerin bildiğini, KY'lerin de bilmesi gerekir. Belki ben yanlış düşünüyorumdur.. Siz okuyun yazdıklarımı ve kendiniz karar verin...

Haftalar önce söylediğimi, yazdığımı (ve Enerji piyasasında gerçek-fiili yatırımcıların canlı canlı konuştuklarını) aklı başında borsa yatırımcıları da yeni yeni görüyor...

https://twitter.com/_bruglione_/stat...CG0-y8WLAZDlZg

Enerji Depolama işi kararı/başvurusu dahi bazı hisseleri (Buradaki "Bazı hisseler" ile bu sayfadaki hisse kastedilmemektedir.") aşırı şişiriyor.. Hissede olan yatırımcı memnun tabii.. Bir KAP haberi ile tavan görülüyor. %10-20 kazanılıyor.. Ama beklenilenin gerçekleşmesi mümkün değil... Ülkede O kadar başvuruya (100 bin MW'a yaklaştığı konuşuluyor) yeterli bir Enerji Talebi yok. Konuşulan-başvurulan rakamlar arz fazlasına yol açacak rakamlar.. Mümkün değil.. Sadece borsaya açık şirketlerin başvuruları 10 binlerce MW'a ulaştı. Dilin kemiği yok.. 300-500-1000'er başvuruyorlar...

Türkiye'nin pikte saatlik enerji talebi 45000 MW civarı.. Geceleri 25000-30000 MW civarına düşüyor...

5000 MW Nükleer geliyor seneye.. Baz yük... 10000 lerce MW mevcut baraj ve HES, 12000 MW RES, 9000 MW mevcut GES, binlerce MW çağrı mektubu verilmiş lisanssız GES, 3000 MW JES, 1000 MW BES var... Kömürleri, doğalgazları saymıyorum.

Peki koca koca firmalar, koca holdingler neden bu başvuruları yapıyor.. BENCE, lisanssızlardaki gibi birileri kapasiteleri paylaşmasın, yarın muhtemelen yapılacak olan KAPASİTE YARIŞMA/İHALE'lerinde biz de olalım, açıkta kalmayalım, masada biz de olalım diye yapıyorlar...

Yani şişirilen koskoca bir balon var... Herkes dikkatli olsun...

Ben iyi niyetle sadece yorum yapıyorum...Lütfen yanlış anlamayın.. Hep olumlu yorumları, verilen gazları değil, bazen uyarıları da okumak faydalı olabilir.. Güzel bugünlerde boğa piyasasında bir KAP haberi ile bir iki üç tavan yapıyoruz ve kazanıyoruz... Ama bir de SON KULLANICI olmak var bu saadet zincirinde... O yüzden dikkatli olalım... Yukarıda anlattıklarımı dikkate alalım...

Sonuçta Herkes kendi tercihini kendi yapar.. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Saygılarımla,
    Fevkalade temel analiz bilginiz olumsuz yazılarınızı hep bekleriz Sn Pamuk ve Siz Anyoranza aramıza hoş geldiniz zaten forumda hepi topu yazanlar Sn,Foton,Sn Bay Tomi,Sn Umut Sn Demir Aslan Sn Hiskin var.2035 yılında yollarda benzinli otomobil kalmayacak ayrıca yenilebilir enerji emekleme aşamasında olan sektör en eski şirket Naten diye biliyorum 2009 yılı kuruluş daha eskisi varsa yazarsanız öğrenmiş olurum.Daha önemlisi Naten ve diğer hisselerinde teknik açıdan sıkıntı yok yükseliş trendi devam ediyor aralarda düzeltme düşüş ve tepki yükselişi olması normal Naten hissesi cezalı cezası bittiğinde daha güzel yükseliş yaşayacağını düşünüyorum son olarak Naten hissesi balon yükseliş yaşamıyor tekrardan aramıza hoş geldiniz.

7. Arkadaş akenerji doğal gaz uretim sirket hissesi var gözü hep yenilebilinir enerji hisselerinde , ama depolama işini anlayamamış ges ve res lerde yeka ihalelerinde zaten depolama şart vardır neden ges te hava karardiginda elektrik uretilmez depolama ile gündüz üretilen enerji biriktirip gece elektrik verilerek o kayıp boşluk giderilir bu aynı res ler içinde geçerli ruzgar olmadığı zaman depolamanan elektrik devreye girer , şirket ler yatırım yaparken neye yatırım para baglacagini bilmiyor Epdk bilmiyor da tvitterde yorum yapan kisimi her şeyi biliyor , Nükleer santral olsa ne yazar , Avrupada yüzlerce nükleer santral var onlarında belli ömrü var , elektrik bu fazla üret sat , Türkiye hem ithalat yapiyor hem İhracat, ithalatı epdk rakamlarına göre günlere göre fazla fazla oluyor , senin ak enerjin doğal gaz muslukları kesildiğinde ne üretecek sen onu düşün bizi düşünme akenerjili sen kendi kağıdına bak şirketini ara dogalgaz olmazsa ne yaparız de sor fosil yakıtlar illa bitecek Dünya bunu tartışıyor sen hala nerelerdesin , yatırım tavsiyesi deildir...
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

8. Hayır yorum yaptığı hisse Ak enerji Toplam Varlığı 15 Milyar 258 Milyon Toplam Borcu 15 Milyar 390 Milyon Ozsermaye Eksi 131 Milyon civarı gelmiş bize akıl veriyor şuna bakk...bir yazı yazmış kopyalayıp yenilebilir enerji şirketlerinin hepsine atmış ama Ama hissesini aldığı Akenerji ne hallerde , yenilebilenir enerji şirketlerinin hiç birisi eksi ozsermaye yoktur bilip bilmeden yazma her yere ...

Sayfa 319/356 İlkİlk ... 219269309317318319320321329 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •