Sayfa 320/925 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420820 ... SonSon
Arama sonucu : 7396 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. tarihi üretim var tarihi satış ve ciro var.tarihi kapasite kullanımı var..bu durumda şirket kötü demek bana çok basit bir düşünce geliyor....tek sıkıntı tabelada düzgün kar yok...eminim bu şartlarda kar 200 milyon olsaydı algı tam tersi olurdu....bir tek kar yok onuda başarıyorlar nasıl başarıyorlar anlamak güç....düzgün kar olup gitmeyenler...aselsn-halkbnk-cemts-poltk vs.sadece kar ilede olmuyor bu işler algı çok önemli kısaca gaz lazım....

2.  Alıntı Originally Posted by trader5858 Yazıyı Oku
    saka gibi olan sensin, cunki sen yenisin, hala borsanın durumu ile gübreyi kiyasliyorsin, idrak eksikli olduğu kesin sende, gübreyi bistin hareketine bağlamandan belli. Acemi yeni
    Tereciye tere satana bak sen.......................
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

3. Sanki çıkarken endeksle çıkmış gibi düşerken en onde koşuyor, hisse fiyatı 2010 fiyatından da ucuz dolar bazın da, su anda endeks 109 binlerde gübre 60 bin endeks fiyatlarında kura vurunca.

Sahipsiz başı bis hisse ky dolu bu hissede benim gibi, yeni giren oluncada endeks e bakıyor satıyor az zararlada olsa, hacim bunu gösteriyor. Büyük kimse yok bu hissede. Ky da nda alamıyorlar cunki hisse kelepir çıkacak gözüyle bakiyor, ayni zamanda maliyeti yuksek.

4. Bistte yaklaşık 500 hisse varsa ,bunun 400 tanesi endeks e orantılarsak geçmiş yillara endeksin 60 ile 70 bin gibi seviyelerinde , bistin 110 bin lerde olmasına bir anlam veremedim hicbirzaman, belki bunu bu seviyelere çıkaran topu topu 50 şirket ancak ya vardır yada yokturdur,

Endeksin 90 binlere çekilmesi halinde bistteki 500 hisseden en az 250 tanesi 50 kuruş altında işlem görür. Vahim bir tablosu var bistin, genele yayilmadi 70 binden 120 bine giderken,

Bazen patronlar kendi hisselerini çıkardı üç beş katına ve oradan millete verdi simdi onlarda eski fiyatları altında işlem görüyor ,cunki patronlar da sattı hisselerini kendi şirketlerinin, yukarda tutan bir kav tanede satacak kimse bulamıyor zaten, hisse %100 elinde oda fırsat bulsa tabanlardan bile vermeye hazır. Malesef durum bu.

5. Dikkatimi çeken bir şey var.
    Çok fazla küçük yatırımcı var deniliyor fakat ne sosyal medyada ne de burada devamlı yazanlar hariç kimseler yazıp çizmiyor hisseyi.
    Aklıma iki seçenek geliyor,
    Ya 60 yaşında dedeler nineler bu küçük yatırımcılar o yüzden yazıp çizmiyorlar
    Ya da millet utancından yazmıyor kendini böyle bir batakhaneye düştüğünü göstermemek için.

6. Benim şahsen tanıdığım en az 10 kişi var ve yazmazlar bir yerde

7. Bu hisse bu kadar küçük yatırımcıyı kaldıracak büyüklükte. O kadar da düşürmeyin değerini, küçük görmeyin. Biraz can sıkıntısı, stres, zarar ve zaman çözecektir herşeyi.

8.  Alıntı Originally Posted by 06ekonomist Yazıyı Oku
    Bu hisse bu kadar küçük yatırımcıyı kaldıracak büyüklükte. O kadar da düşürmeyin değerini, küçük görmeyin. Biraz can sıkıntısı, stres, zarar ve zaman çözecektir herşeyi.
    bu hisse endeksin 60 bin olduğu zamanlarda su haliyle, 110 bin endeks le eşitlenmesi icin 8 liralarda olması gerek, malesef 3,80 ve 8 lerde degilse değeri reel olarak düşük demektir.kısaca biz düşürmuyoruz, fiyat bunu gösteriyor

Sayfa 320/925 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420820 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •