Sayfa 321/469 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon
Arama sonucu : 3748 madde; 2,561 - 2,568 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    sene başında %85 (Dolar-Altın-Hisse) %15 (PPF-Mevduat) seçmiştim. Geçtiğimiz günlerde, %100 (Hisse-Döviz-Altın) yaptım.

Sadece devletin verdiğini nasıl yapacağız? Yani devletin fonu getirisi çok az hatta bazen eksi bile oluyor. Bunun formülü bulundu mu?
    devletin %25 verdiğini her ay altın fonuna koyalım deseler hiç hayır demem Böyle bi seçenek olmalıyıd en azından
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    Eğer TEFAŞ'ın sitesinden yanlış bakmıyorsam, borsadaki sert düşüşe rağmen Anadolu Hayatın TEKNOLOJİ SEKTÖRÜ HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU (BHT) ve SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU (BHS) ikisi de günü yüzde 5-6 artıda kapatmış.
    O getiri yuzdeleri persembe gunu kapanisina ait

Pazartesi sabahi guncel fiyatlar aciklaninca goreceksiniz cuma gunku dususun yuzdelerini

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Otomatik Katılım Sistemindeyim. Sistemin belirli fonları hariç değişiklik yapamıyorum. Müşteri Hizmetleri ile görüştüğümde,onlarda bunu teyit etti. OKS normal bireysel emekliliğe de çevirmiyorlar. İstediğim fonu seçebilmem için, normal BES sistemi olması gerekiyormuş. Aktarılan bilgi dorğumu, başka yolu var mı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,331
     Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    AYlik doalr artis oranalri 1990'dan bugune. Ilgilenenler icin
    https://eksisozluk.com/entry/131245684

Tabi bu gerekli bir bilgi ama, Bes yatırımcıları için değil.
    Bes teki hedefimiz sıradan dolar ve altın almak benzeri enstrümanlara göre çok daha iyi getiri sağlamak.
    Ve bunu yavaş yavaş her ay alım yaparak uzun zamana yaymak.

Herkese bol ve bereketli kazançlar.

Alıntı Originally Posted by gaskiney Yazıyı Oku
    Otomatik Katılım Sistemindeyim. Sistemin belirli fonları hariç değişiklik yapamıyorum. Müşteri Hizmetleri ile görüştüğümde,onlarda bunu teyit etti. OKS normal bireysel emekliliğe de çevirmiyorlar. İstediğim fonu seçebilmem için, normal BES sistemi olması gerekiyormuş. Aktarılan bilgi dorğumu, başka yolu var mı?
    Bilgi dogrudur. Kendiniz biraysel oalrak hesap actirabilirsiniz. Daha sonra da OKS'yi kapatabilirsiniz.

Merhaba, arkadaşlar. finansal okur yazarlık farkındalığım 2-3 hafta önce başladı, bir banka şubesine yıllar önce gittiğimde bir şekilde BES poliçesine sahip oldum ama fon, getiri vs. ne olduğunu bilmeden yani neye yatırım yaptığımı bilmeden kredi kartımdan düzenli para çekildi. TL'nin bu kadar değer kaybetmesi ile aklıma geldi, yazık dedim TL biriktirdik ama eridi gitti. Ne yapabilirim artık enflasyona karşı korunmak için derken okumaya, öğrenmeye başladım fakat öğrendikçe zorlaşıyor belki hiç bir fikrim olmadığı için karmaşık geliyor olabilir zamanla düzelir umarım.
    FON seçmenin ve yapılan birikimin değerlenmesi gerektiğini öğrendim fakat herkesin ısrarla üzerinde durduğu yumurtaları aynı sepete koymayın uyarısı ile fonları bölmek istiyorum ama içerikleri tam anlamadığım için yapmaktan da çekiniyorum açıkcası. en kolayı TEFAS'a girip en çok hangisi kazandırmışsa bugüne kadar %100 seçmek mi. siz nasıl yorumlayıp fon seçiyorsunuz, yılda 12 kez değiştirme şansımız da varmış en azından her ay değiştirmek gerekir mi?
    istediğim en iyi fonu söyleyin gibi hazıra konmak değil yanlış anlaşılmasın sadece sizler nasıl hareket ediyorsunuz öğrenirsem belki bana vizyon katar daha rahat davranabilirim fon seçiminde.

7. Teşekkürler. O zaman devlet katkısını feda edeceğiz.

8. bu yil tam da sahane getiriler oldu BES'te ilk defa fon dagilimini duzgun yaptik derken dunku CB aciklamalari ile sanirim guzel bir darbe yiyecek birikimler

bu sabah itibariyla yansimadi henuz daha ama yarin obur gun acmasam daha iyi

valor sebebiyle su saatte degisikligin de anlami yok...

yine zictik

Sayfa 321/469 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •