Sayfa 322/865 İlkİlk ... 222272312320321322323324332372422822 ... SonSon
Arama sonucu : 6919 madde; 2,569 - 2,576 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1.  Alıntı Originally Posted by Meta06 Yazıyı Oku
    Gerginim salakca hareketler yapiyor.. Yakisik almiyor... Ama Full banvitteyim
    Teknik olarak kanal icinde ters cekip yapip benden bu kadar dedi. Alt band 21 e degdirdi..
    Tavan 25.64
    Bu adam tavan yaptirsa.. Devamini nasil getirecem derdinde ikili tepe var 28.60 malum. Destekli kirarsa gecmis grafikte arkadaslarin paylastigi 35 e kadar ceker...
    Ama gel gorki sadece guzel birseylerin olmasini bekliyoruz... Hersey kismet
    Yatirim tavsiyesi degildir
    bu güzel şeyin bilanço olma ihtimali olabilir..ben de şahsen bekliyorum..banviti aldığımda takip ettiğim bir çok güzel şirket olmasına rağmen ben kararımı banvitten yana kullandım...tecrübelerim sıkıntı olmadığını söylediği gibi yakın zamanda güzel de bir tepki verme ihtimalinin güçlü olduğunu söylüyor...bende bu defalık tekrardan tecrübelerimi sınamak istiyorum...bu güne kadar tecrübelerim beni yanıltmadı ama yine de belli olmaz burası borsadır...:) herkesin kararı kendisinedir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. 22 lira iken de işlem hacmi düşüktü, 21 liraya kadar düştü az buz bir düşüş değil, benim beklentim de yükseliş zaten yukarıda da yükseliş belirttiğimi ve hissenin olabildiğince baskılandığını yazdım. Sonuna da yine de ne olacağı belli olmaz düşüş de gelebilir diye ekledim.

Endeks 117 binken 24.66 görüp 120 binken 21.30 olması mantıklı değil şu an.

3.  Alıntı Originally Posted by wurddf Yazıyı Oku
    22 lira iken de işlem hacmi düşüktü, 21 liraya kadar düştü az buz bir düşüş değil, benim beklentim de yükseliş zaten yukarıda da yükseliş belirttiğimi ve hissenin olabildiğince baskılandığını yazdım. Sonuna da yine de ne olacağı belli olmaz düşüş de gelebilir diye ekledim.

Endeks 117 binken 24.66 görüp 120 binken 21.30 olması mantıklı değil şu an.
    o mantığa ters birçok 100 kağıdı var hemde sağlam şirketler soda-petkim-tüpraş ilk aklıma gelenler...
    Yazdıklarım sesli düşüncelerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes yatırım kararını verirken kendi hür iradesiyle verir.

4. Sn. keko, topici tek başına sırtlıyorsunuz maşallah. Güzel tespitler, isabetli yorumlarınız var. Ama biz ne desek faydasız. Gecen 9 aylık bilanço açıklanmadan 1 ay once sert hareket yapmış ama bu sefer öyle olmayacak gibi duruyor. Güzel bilanço beklentisi olan şirketlere bakıyorum da hepsi ufaktan ufaktan hareketleniyor.
    Aklımda soru işaretleri var ama bilanço görmeden de satmak istemiyorum.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. geçmişte de işlem hacmi düşmüş idi...ama hiç bir gün özelikle de son 5-6 aydır bu günkü kadar düşmemiş idi..

düşen işlem hacimlerinden sonra hissenin hareket marjının iyicene kısılması (aşağıya ve yukarıya doğru ) ,gün içinde gördüğü en düşük yerden toparlaması, düşen endeksten olumsuz etkilenmemesi vede sonraki günlerde yavaş yavaş artıya geçmesi gibi işaretler olası çıkışların başlamak üzere olduğunu işaret eder...özelikle de kaliteli ve beklentili hisselerde bu tür işaretler daha da değerli olur..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Banvit her an güçlü bir tepki verme potansiyeli taşıyor...bunun nedenlerini dün de söyledim...ama gerel izlediğim kadarıyla somut bir haber gelinceye kadar gevşeme eğiliminde görünüyor...o hisseyi de yakından takip ediyorum...%5 ve yukarısındaki bir düşüşlerde alış iştahı geliyor ve daha sonra artıya geçiyor..artıya geçmesi de uzun sürmüyor ve daha sonra tekrardan gevşiyor...

gerelde acil olarak somut haberlere ihtiyaç var...yakın geçmişte 4,17 den alıp 5,58 den satmıştım...benden sonra bir kaç defa daha 5,70 leri görecek kadar tepkiler verdi...ama gördüğünüz gibi şu anda 5,00 ın altına inmiştir...gerel ilk etapta 4,50 daha sonra da 4,00-4,10 seviyelerine kadar gevşeyebilir...ama dediğim gibi olası yüksek oranlı düşüşlerde her daim güçlü alış tepkisi verme potansiyeli var....

bende hem gereli hem de elimde bulunan banviti yakından takip ediyorum...
    bu sabah gerel hakkında böyle bir yorum yapmıştım...gerel sabah %3-4 civarlarında bir düşüş yaparak 4,50 leri gördükten sonra toparlayıp 4,92 leri gördü...gerelde eğer haber gelmez ise tekrardan gevşeyebilir..olası gevşemesinde belki de bir kere daha 4,50 den bir tepki verebilir ama daha sonra gevşeyecek olursa artık orayı aşağı kıracaktır...eğer kıracak olursa da bu sefer 4,00-4,10 aralıklarını hedefleyerek ana desteklerinden birini hedefleyebilir...

o hissenin topiğinde yorum yapmak istemiyorum ama ilgilenenlerin yapması gereken şey şudur: çok miktardaki düşüşlerinde al, toparladığında nötr olduğunda veya bir miktar artıya geçtiğinde sat modundadır...daha sonra tekrardan almadan desteğine düşmesi beklenmelidir...

7. banvitte kıyıp da başka hisselere geçmek istemiyorum...ama her ihtimale karşın yine de bir kaç hisseyi yakından takip ediyorum..

8. sabah daha seans açılmadan gerel hakkında yaptığımız yorum neredeyse bire bir tuttu...önemli miktarda eksiye düşen gerele alış tepkisi geldi ve daha sonra da bu alış tepkisi zayıflamaya başladı....%5 civarlarında artıya geçtikten sonra şu anda artılılığı %2 e düşmüş durumda...

somut olumlu haberler gelinceye kadar gerel böyle davranacak görünüyor..son iki haftadır takip ettiğim kadarıyla böyle davranıyor...sanırım bu gün veya yarın tekrardan 4,50 leri deneyecek görüntüsü var bende...o vakit de tekrardan görürse belki cılız bir tepki daha verebilir ama bu tepki cılız olacağından 4,50 desteğinin aşağı kırılma ihtimali olacak...

kısacası onda yüksek oranlı düşüşlerinde al,verdiği tepkide sat durumundadır....işin özeti onda budur..tabi taki somut olumlu bir haber gelinceye kadar...bu şekliyle 4,50 daha sonra 4,00-10 ana destek seviyelerini hedefleyerek inebilir..ama olumlu bir haberi gelirse o vakit iş değişir tabi...

Sayfa 322/865 İlkİlk ... 222272312320321322323324332372422822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •