Onemli Gunler Banner
Sayfa 323/651 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423 ... SonSon
Arama sonucu : 5207 madde; 2,577 - 2,584 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1. Gentaş Genel Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.Yönetim Kurulu 08 / 02 / 2018 tarihinde Ankara Genel Müdürlük Binamızda toplanarak aşağıdaki kararları almıştır. 1- Halihazırda İstanbul Tuzla Kimyacılar Sanayi Sitesinde İştirakimiz Gentaş Kimya Tic.ve Paz.A.Ş. nin üretim yaptığı Tuzla Durhasan mevkii 7084 ada , 6 nolu parseldeki 5.948,51 m2 fabrika vasıflı taşınmaz şirketimize ait olup, bitişiğindeki 5 Nolu parsel 1.200,04 M2 fabrika vasıflı taşınmaz Gentaş Kimya San Tic.Paz. A.Ş.ye aittir. Yönetim Kurulumuzca Gentaş Kimya San.Tic. ve Paz.A.Ş.nin sahibi olduğu 5.nolu parsel 1.200 m2 arsa ve üzerinde ki 810 m2 bina için pazarlıkla 3.300.000 TL değerde anlaşılmıştır.Değer tesbitinde bölgedeki gayrimenkul hareketleri ve alınacak parselin mevcut parselimizle bütünlük oluşturmasının getireceği fayda amaçlanmıştır.İlgili gayrimenkulün bu değer üzerinden şirketimizce devir alınarak Devir bedelinin Cari hesaba mahsup şeklinde ödenmesine, 2- Yönetim Kurulumuz Kocaeli Gebze V.( Kimya ) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi nde yatırımı bulunan İştirakimiz Gentaş Kimya Sanayi ve Ticaret Pazarlama A.Ş. nin 144 ada 2 nolu ve 15.640,12 m2 arsasının yanındaki Dil ovası ilçesi Demirciler Mahallesi 144 ada 1 nolu parsel de şirketimiz adına tescilli 19.999 m2 Arsa vasıflı Taşınmazı Dil ovası Belediye Başkanlığınca Gebze V.( Kimya ) İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde 2018 yılı için tesbit edilen emlak vergisi rayiç değeri 210 TL / m2 iken ,karşılıklı görüşme ve pazarlık ile birlikte 280 TL+ KDV / m2 den olmak üzere toplam 5.599.720 TL + KDV ye İştirakimiz Gentaş Kimya Sanayi ve Ticaret Pazarlama A.Ş. ye satılmasına , bedelinin Cari hesaba mahsup edilecek şekilde tahsil edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir. Yönetim kurulumuzca iştirakimizden alış devir bedelinin tesbiti açısından mevcut ada da bina ve arsa alanımızın büyüyecek olması ve bunun getireceği ilave fayda amaçlanmış,satış yönünden ise İlgili Belediye rayiç değerinin üzerinde ve ilave pazarlık ile fiyat belirlenmiştir. SPK ‘nun II-23.1 sayılı "Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği" ile II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim tebliği ilgili maddeleri birlikte değerlendirilmiş, işlem tutarı olan sırası ile alışta 3.300.000 TL ve satışta 5.599.720.TL'nin Kamuya açıklanan son finansal tablolara göre varlık toplamımıza sırası ile % 0,97 ve % 1,65'i , son yıllık finansal tablolara göre hasılat tutarına oranının % 1,30 ve % 2,21‘ i, Yönetim Kurulu Karar tarihinden önceki 6 aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanan ortaklığımız değerine oranı % 1,99 ve % 3,37 olarak hesaplanmıştır. Bu doğrultuda her iki işleminde önemli nitelikteki işlem kapsamına girmediği tesbit edilmiştir. Bununla beraber gayrimenkul devirlerinin Şirketimiz faaliyetlerini doğrudan etkilemeyeceği, şirketimiz ve iştirakimizin parsel bütünlüğünün sağlanacağı değerlendirilmiştir. GENTAŞ A.Ş. YÖNETİM KURULU

2. Hep aynı terane. Gentaş kimyaya mal satarken belediye rayiç bedelinden hesap yapıyor ama gentaştan mal alırken pazarlık ettik. Burası yine kötü niyet kokuyor. Uzun zamandır bekliyordum ama bu hisseyi patron kriteriyle eleyeceğiz herhalde. Geçen yazdığım gibi. Gentaş kimyanın çok azı %14,5 ı bizde olduğu İçin burayı besliyorlar. Gentaş ı aç bırakıyorlar

3. Geçen senenin ilk dokuz ayında geçerli olan mobilya sektöründeki KDV indiriminin son çeyrekte olmaması ne kadar etkiler bilançoyu, satışları? Bunu değerlendiren varsa yorum/bilgi verebilir mi?

4. Bu kap alım satımı çakallık ve para kaçırma kokuyor...
    Akşam inceleyeceğim...

Bu eğer yine gentaş kimyayi besleme ve kar aktarımı ise...
    ve satılan bizim arsa ucuza yandaşa satılmış ise toplanarak dava açmak farz olmuştur...

bu insanlar kötü niyetli olarak ky soymakta ve vergi kaçırmaları söz konusudur..

ama kipa fa olduğu gibi birlik olmalıyiz

genel kurul tarihi ne zaman ise katılıp pisliklerini yüzlerine vurmalıyız

adilik bu...

yatacak yeriniz yok...
    ölüm var ölüm ayıptır....

ironi = inori
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

5. Sn Saha Fazla Olmaz bu konuda siz öncülük etmelisiniz. Farklı bir hisse de bu konularda tecrübeli olduğunuzu biliyorum.Yanlış hatırlamıyorum sanırım. Hisse de Uzun vadeli yatırımcı sayısının oldukça fazla olduğunu düşünüyorum. Belki herkes burda yazmıyor ama böyle bir çalışmaya sıcak bakılır diye düşünüyorum. Saygılar.

6. Sn Antiseptik buraya da uğramayı unutmayın. Teşekkürler.

satılan arsa devletin resmi sitesinden

Dilovası Demirciler mah 144 ada 1 nolu parsel

2 no lu parsel zaten kimyaya ait

fiyat araştırması yapılmalı
    yenilgi yılları, iyi bir okuldur

Sayfa 323/651 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz