Sayfa 324/899 İlkİlk ... 224274314322323324325326334374424824 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 2,585 - 2,592 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Dün taşınan lotlarla nasıl acikcilar kazanmış oluyor. Açığa satışta yerine koymadiklari hergün için bedel ödemiyor mu acıkcilar? Yada dün 6.22, bugün 6.19.

Bu acikcilar ile ilgili bu kadar net rakamlar nasıl hesaplanıyor enteresan. Ekgyo da gördüm mesajını burada da. İyi ugrasmissiniz. Emeğinize sağlık.

2. Soda külü fiyatlarini ben de maden fiyatlarinin yer aldigi sitede gördüm. Kasim ayı fiyati 1.560 idi. Sizim % 7 artis dediginiz 3. Çeyrek icin geçerli. Google da gorebilirsiniz. Gerekirse yarin linkini buraya atarim.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
    1 yıl 4 çeyrektir.
    Kontratlar yıllık yapılıyorsa ait olduğu yılı kapsar. Yani 4 çeyreğin 4 ünü de kapsar.
    SunSirs.. Sansirs... Sinsirs... Spot piyasa, kontrat, Çin, Külll, Fiyat, Emtiaaaa....
    Ohhh... Rüyaymış.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by cemmer97 Yazıyı Oku
    Soda külü fiyatlarini ben de maden fiyatlarinin yer aldigi sitede gördüm. Kasim ayı fiyati 1.560 idi. Sizim % 7 artis dediginiz 3. Çeyrek icin geçerli. Google da gorebilirsiniz. Gerekirse yarin linkini buraya atarim.
    gerek yok abi boşver sağolasın. nafile çabalar.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

5. Soda fiyatları ile ilgili açıklama yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Bu arada işyatırımın 3.12.2019 tarihli araştırma sında şöyle bir ifade var.

Katalizör

Global soda külü pazarında devam eden iyi talep koşulları nedeniyle,2020’de Soda'nın fiyatlarını dolar bazında %2 arttırmasını bekliyoruz. Krom kimyasalları segmentinde ise fiyatların, 2018 zirvesinden sonra devam eden normalleşmeden dolayı gerilemeye devam etmesini bekliyoruz. Cam elyaf tarafında, 2020 yılında 45mn dolar gelir ve 4mn dolar FAVÖK katkısı öngörüyoruz. Sonuç olarak Soda’nın 2020’de %14/%16 gelir ve FAVÖK büyümesi kaydetmesini bekliyoruz.

Riskler

Şirketin riskleri: Beklentilerin altında gerçekleşecek soda külü fiyatları, & beklentilerin üzerinde enerji maliyetleri ana risk faktörleri.

6.  Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    1 yıl 4 çeyrektir.
    Kontratlar yıllık yapılıyorsa ait olduğu yılı kapsar. Yani 4 çeyreğin 4 ünü de kapsar.
    SunSirs.. Sansirs... Sinsirs... Spot piyasa, kontrat, Çin, Külll, Fiyat, Emtiaaaa....
    Ohhh... Rüyaymış.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın Barba, paylaşımınızı size yakıştıramadım. Soda'nın kontratlarını yıllık yaptığına dair bilgi var mı elinizde? Ayrıca, piyasadaki fiyat hareket ve beklentilerine göre kontratlar kısa veya daha uzun vadeli yapılabilir. Bu firmanın finansman yönetimi ile ilgili bir konu. Ve de yine ayrıca, borsa beklentileri/geleceği fiyatladığına göre soda fiyatının bu gelişmelerden etkilenmesi doğal değil mi? Olumlu ya da olumsuz bu forumda gerçeklerin paylaşılması, forumdaki kişilerin doğru bilgilendirilmesi gerekmiyor mu? Syg.

Kardesim orda resimle anlattik artik. Daha ne yapalim.

Dogru ya da yanlis degil.

YANLIS.

Link takip edemeyene, yazilari okumayana resimle acikladi Oralet Osman. Buyrun.

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Konu ile ilgili 1 haftada tam 14 yazi yazdiktan sonra 15.si resim olsun:

- Bilanco'dan %5 artti diye koy. Olmaz, %30 dustu.
    - FOB Karadeniz cikis fiyatlarini koy. Yok, %30 dustu.
    - Yatirimci iliskilerinin cevabini koy. Hayir, %30 dustu.
    - Onceki senelerden orneklerini koy. Nope, %30 dustu.
    - Onceki senelerden baska uyelerin yorumlarini koy. Olamaz, %30 dustu.

Bu resimden baska aciklayacak yok olayi:

Sayfa 324/899 İlkİlk ... 224274314322323324325326334374424824 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •