Sayfa 325/454 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 2,593 - 2,600 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    bu yıl yine bir bedelli gelir mi sizce?
    Yurt içi ve yurt dışında milyarlarca dolar yatırım yapmış bir şirketin değerinin bugün 315 milyon dolar olması akla mantığa uygun değil.

Bence bedelli olsa iyi olur ama bu yıl buna gerek kalmayacak bana göre. Yapılan yatırımların meyvesini yeme zamanı bana göre.

2022 YILI ciro tahminim 20 milyar TL dir.

2022 yılı faaliyet kar beklentim 4,5 milyar TL' dir (favök)
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

2.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Yurt içi ve yurt dışında milyarlarca dolar yatırım yapmış bir şirketin değerinin bugün 315 milyon dolar olması akla mantığa uygun değil.

Bence bedelli olsa iyi olur ama bu yıl buna gerek kalmayacak bana göre. Yapılan yatırımların meyvesini yeme zamanı bana göre.

favök beklentinize katılıyorum fakat borcun boyutunu ve finansal giderleri düşününce piyasa değeri bence anormal değil. kurun artmamasına bağlı durumda şirket. bir dostumuz alarkonun 3 yıl önceki hali gibi demişti gerçekten durum ona benziyor. bu ay gelecek bilançoda ciddi bir zarar görülebilir. buna hazırlıklı olmak lazım.

yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : lamuerte; 29-01-2022 saat: 17:19.

3.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku

Bedelli bedelli nereye kdr ? 315 m dolar pd diyorsunuz bugune kdr bedelli yapmasa suan pd 50m dolardi . Bedelli ile yukseliyor pd bir halt yaptiklari yok .

Surekli yurtdisinda nitelikli yatirimciya borclaniyor doviz uzerinden kim bu nitelikli yatirimci kendilerimi acaba ?? Ben olsam yurtdisindan kendi sirketimn kira sertifikasini alir doviz uzerinden faizimi alir yatarim iceridede bedelli bedelli diye gezerim al sana arpalik . Winwin

4. Zorlu doviz borcu odemesini nasil yapiyor bilen varmi ?? 2014 de felan 2020 de tek seferde faizi ile odeyecegiz dediler . 2020 geldi paramiz yok uzun vadeye yayalim dediler . Vade hakkinda odeme hakkinda bilgisi olan varmi ??

Peki 2020 de zoryen i halka acacaz deyip milleti niye keklediler ?? Simdi zoryen diyince piyasa kaldirmaz zoryen i diyorlar . Bu sirkete kim ne diye yatirim yapsin . Söz vermek guven saglamak bu ulkede 1 2 gruba nasip . Gerisi boş

5.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Fakirler, gelen elektrik faturalarını Şubat ayında görmeye başlayınca enerji şirketlerinin ne kadar değerli olduğunu da anlayacak.

Hele ki portföyünün önemli bir kısmı yenilenebilir enerji olanlar ve doğalgaza bağlı olmayan şirketleri.

Hükümet yıllarca halka şirinlik olsun diye elektrik fiyatlarını baskı altında tuttu ama artık şirinlik yapılamayacağını acı da olsa gördü. Aksi takdirde
    Ülke enerji krizi ile karşı karşıya kalacaktı. Aslında akaryakıt gibi günün koşullarına göre zamlar yapılsaydı bir anda % 100 ün üzerinde zam yapmaya gerek kalmayacaktı. Hepsi yanlış politikalar yüzünden.

Bazen şikayet edilen hisse fiyatları insana altın tepside fırsatlar sunar. Önemli olan bu fırsatı birilerinden önce görmek ve ufak ufak biriktirmek ve sabretmek.

Zoren: 1,69 TL.

ile haftayı kapattığını da not edeyim.
    evet öyle.. fırsat var..

6.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    bu yıl yine bir bedelli gelir mi sizce?
    bence gelmez zaten %25 yaptılar.. bir süre gelmez.. borçlar da azalma takip edilecek..

zorlu holding borç ödemiş olabilir.. sadece tahmin belki umut

7. Grup’un Zorlu Holding’ten toplam 1.936.050 TL tutarındaki alacağının 772.150 TL’lik kısmı kısa
    vadelidir. Kısa vadeli alacağının 119.795 TL tutarındaki kısmı TL cinsinden birebir yansıtma kredisidir ve
    faiz oranı %23,5’tir. Kalan 20.802 bin ABD Doları ile 29.299 bin Avro cinsinden birebir kredi kullandırımı
    sonucu oluşan kısımları için faiz oranları ABD Doları için %6,25 ile %11,75 aralığında olup,
    Avro için %6,5 ile %8,5 aralığındadır. Geriye kalan 18.797 bin ABD Doları cinsinden kısa vadeli alacak
    ise finansman niteliğinde olup, faiz oranı piyasa şartlarında belirlenen ve ABD Doları için geçerli olan
    %7’dir (31 Aralık 2020: ABD doları için %7).
    (**) Grup’un 25.585 bin ABD Doları tutarındaki finansman niteliğindeki alacağının faiz oranı piyasa şartlarında
    belirlenen %7’dir (31 Aralık 2020: %7)

8. Grup’un Zorlu Holding’ten toplam 1.936.050 TL tutarındaki alacağının 1.163.900 TL’lik kısmı uzun
    vadelidir. Uzun vadeli alacağının 19 milyon ABD Doları cinsinden birebir yansıtma kredisi sonucu oluşan
    kısmı için faiz oranı %11,75’tir. Geriye kalan 112,3 milyon ABD Doları cinsinden uzun vadeli alacak ise
    finansman niteliğinde olup, faiz oranı piyasa şartlarında belirlenen ve ABD Doları için geçerli olan %7’dir
    (31 Aralık 2020: ABD doları için %7).

buna göre holdingten alacakların çoğu döviz olduğu için rakamlar epey artmış olmalı son kur yükselişinden sonra.
    şirket en son kira sertifikası çıkarmış faiz %35 civarı lira cinsinden. sıkıntılı iş bu dönemde borçlu olmak.

Sayfa 325/454 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •