Sayfa 327/860 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon
Arama sonucu : 6874 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: BANVT - Banvit

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bende bir kaç güzelin arasından bunu seçtim...sesiz atın tepiği pek şiddetli olurmuş...şu anda biz bu tepiği bekliyoruz...
    İnşallah üstadım.

2.  Alıntı Originally Posted by mette Yazıyı Oku
    ah be asuzu :) portföyü bozduk %80 banvitledik yüzümüzü kara çıkarmaz umarım :)
    Benim portföyde de var ikisi diğer taraf 1 ayda yüzde 70 marj yaptı, bu yeni yıl açılış fiyatında hala.

3. Ericek: Dövizdeki artış olumsuz etkiliyor gibi gözükse de ihracat şansımızı da arttırıyor. Sektörün son iki yıldan beri kârlı devam etmesindeki etken, döviz kurlarının yüksek olması da diyebiliriz. Tabi sektörde bir iki oyuncunun üretimi durdurması ve aynı zamanda dünya piyasalarında trendin Ortadoğu pazarına, özellikle Türkiye’ye yönelmesi etkili oldu. Brezilya’da yaşanan olumsuzluklar, Türkiye’ye talebi artırdı ve bu sayede fiyatlar da artmış oldu

24,07,2017 tarihinde erpiliç yetkilileri ile yapılan bir röportajdan alıntı yaptım...bu kısım bizi de ilgilendiriyor...döviz artışının karlılığı artırdığını söylüyor...malum son çeyrekte döviz %7 civarlarında çıktı...

http://www.fortuneturkey.com/erpilic...-oynuyor-46763

röportajda tavuklar ile ilgili bir vatandaş olarak merak ettiğimiz bilgiler de var...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. ZEKERİYA GÜNEŞ - Türkiye ile Japonya arasında varılan anlaşmayla kanatlı eti ürünlerinde ihracatın önünün açılması sonrası Manisa'daki bir çiftlikten bu ülkeye piliç eti sevkiyatına başlandı.

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle tavuk çiftliği kuran ve yıllık 3 milyon piliç yetiştirme kapasitesine ulaşan Derya Öztürk Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada 2013 yılında başlatılan görüşmeler neticesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Japonya Tarım Orman ve Balıkçılık Bakanlığının anlaşmasıyla bu ülkeye ihracatın önünün açıldığını ifade etti.

Aydın, İzmir'de Japon ortaklı Ege-Tav şirketinin TKDK vasıtasıyla kendileriyle irtibata geçtiğini, tesislerde yapılan eğitim ve denetleme çalışması sonucu Japonya standartlarında yetiştiricilik yapar hale geldiklerini belirterek, çiftlikte yetişen 200 bin pilicin, entegre tesislerde işlenerek Japonya'ya gönderildiğini anlattı.

Çiftliklerinin Japon yetkililer tarafından pilot üretim yeri belirlendiğini ifade eden Aydın, "Geçmişte yerel firmalarla çalışıyorduk. Bizimle temasa geçen Japon firma yetkilileri, ülkelerindeki üretim tekniklerini anlattılar. Biz de o teknikleri modernize ederek uyguladık. Belirledikleri standartlara göre piliçlere yem verilip, bakımları yapılıyor. Piliçler 45 günlük olduktan sonra kesime gönderiliyor. İzmir'deki tesislerde kesilip, paketleniyor ve dondurulmuş olarak denizyoluyla Japonya'ya gönderiliyor. Bu sürecin her aşaması titizlikle takip ediliyor." dedi.

"Yıllık 3 milyon pilici Japonya pazarı için yetiştireceğiz"

Aydın, Japonlarla yaptıkları iş sayesinde üretim tekniklerini geliştirdiklerini ifade ederek, "Japon firma ile yürüttüğümüz ortak çalışma ile yıllık 3 milyon pilici Japonya pazarı için yetiştireceğiz. Bu bizim için heyecan verici. Bir merakla başladığım kümes hayvancılığında devletin destekleri sayesinde hayal dahi edemeyeceğim bir noktaya geldim. Bu kadar büyüyeceğimi bilmiyordum." dedi.

İngiltere'de pazarlama eğitim gördüğü sırada tüm dünyada piliç etinin çok tüketildiğini gördüğünü ve iş kurma fikriyle yurda döndüğünü anlatan Aydın, 2011 yılında bir kümesle başladıkları işi, önce 4'e daha sonra 6'ya çıkardıklarını, Japonya'dan gelen taleple yeni çiftlik yatırımlarını da gündemlerine aldıklarını ifade etti.

https://www.haberler.com/manisa-dan-...433801-haberi/

Manisada bir firma 200 bin adet piliçi japonyaya ihracat ettmiş...acaba banvit de japonyaya ihracat yapıyor mu ?? yapıyorsa banvitin ihracatı ne kadardır ??? bunu bir yatırımcı ilişkilerinden sormak lazım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. bir de aydınlı firma yıllık üç milyon adet ihracat için tavuk yetiştireceğini söylemiş....japonyanın nüfüsu 103 milyon civarlarında...

6. biraz önce tuik verilerine baktım...2017 yılının 7,8,9. aylarında sırası ile genel anlamda 12,615, 13,253, 11,814 milyar tl lik ihracatlar olmuş...üçüncü çeyreklerin ortalaması 12,560 milyar tl dir...

2017 10 ve 11. aylarda ise sırası ile 13 923 ve 14 216 milyar tl lik ihracatlar olmuş...bu iki ayın ortalaması ise 14,069 milyar tl dir...yani bir önceki çeyreklere göre %12 lik ihracat artışı var ve bu artışın artan döviz nedeni ile daha da artması ihtimali kuvvetlidir..

artık bu oranlar tavuk sektörüne ne kadar yansır onu bilemem...onu da araştıracağım dostlar...bulursam onları da paylaşırım...

malum çeyrekler bazında sürekli artan bir ihracat vardı banvitte...türkiyenin genel ihracat artışı ile paralel bir artış olursa ?? üçüncü çeyreklerde 95 milyon tl olan ihracat son çeyrekte 106,5 milyon tl ye çıkmış olur..yani 11,5 milyon tl lik bir artış olur...ki son yaptığım hesaplamalarda ben bu rakamı tahmini olarak 20 milyon tl olarak ele almıştım...

son çeyrek ciroyu 530 milyon +20 milyon ekstra ihracat =550 milyon tl olarak tahmin etmiş ve bunu net kar marjları ile çarparak tahmini bir kar bulmuştum...

7. geçmişte hisselerde düzeltmelerin sonunda artık hisselerin endeksten pozitif ayrıştıklarını ve düşen endeksten etkilenmediklerini hatta yavaş yavaş artılı olduklarını söylemiştim...şu anda endeks %0,91 ekside olmasına rağmen banvit 21,36 fiyatı ile az miktarda artıdadır...:)

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    geçmişte hisselerde düzeltmelerin sonunda artık hisselerin endeksten pozitif ayrıştıklarını ve düşen endeksten etkilenmediklerini hatta yavaş yavaş artılı olduklarını söylemiştim...şu anda endeks %0,91 ekside olmasına rağmen banvit 21,36 fiyatı ile az miktarda artıdadır...:)
    maalt başlığında bir hfy vardı, gel pompaladı pompaladı yok 3 haneli olacak vs, 21 lerden çaktı ....p gitti. şu an 16,86 fiyatı. Bu da ona benzemez inşallah.
    Yazdıklarım sesli düşüncelerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes yatırım kararını verirken kendi hür iradesiyle verir.

Sayfa 327/860 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •