Sayfa 327/999 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. yarım puanlık faiz için borsayı iyi veriyorlar.bu koyun güdümüyle 2 yi bulacaklar gibi.

2. Turan Akıncı'dan alıntı

''Osmanlı Devleti 1875 yılında iflas etti.

Batılı Emperyal devletler Osmanlı’nın batmasını istemediler.

Zira alacakları da batardı.

1881 yılında Düyun-u Umumiye idaresini kurdular.

KASAYA Frenkler geçti.

Kısacası batmışsın kefereler kendi paralarını tahsil ediyorlar.

Bu ülkede itibar kalır mı?

++

Çok kitabımda anlattım.

En parasız zamanımızda Osmanlı YAP-İŞLET-DEVRET

Projeleri yaptırdı:

Galata Rıhtımı-İstanbul Tramvayı-Karaköy Tüneli-

İstanbul Gaz dağıtımı- İstanbul Su Dağıtımı-

Selanik Limanı - Selanik Gaz Dağıtımı – Selanik Su Dağıtımı-

İzmir Limanı- İzmir Tramvay- İzmir Gaz Dağıtımı-

Anadolu Demiryolları – İstanbul Selanik Demiryolu

Uzatmayayım.

Hepsi Yap İşlet Devret Projeleri.

Hiçbirinde DEVLET garantisi yok.

Vereni de duymadım. ''
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Dolarla direkt alakası olmasa bile mutlaka bir yerlerden bir şekilde alakalıdır.......

Bugün Ege üniversitesi içinde olan kredi yurtlar kurumu ofisine eşimle gittim. Türkiye 470. olan yeğenim için yurt ve kredi prosedürünü soracaktım. Güvenlik ilk ifademi aldı, beğenmemiş olacak ki '' siz bölge müdürlüğüne gidin, burada şu an kimse yok '' dedi. Peki dedik arkamızda kocaman Gençlik Spor Bakanlığı Gençlik merkezi yazan binaya girdik. 4 bayan oturuyor, başka kimse yok. Onlara yurt müdürü veya çalışanı tanıyıp tanımadıklarını sorunca, birisi telefonundan müdür bayanı aradı ve bana verdi . Müdüre hanımın ilk sorusu açık kimliğiniz nedir oldu. '' efendim ben kız yeğenim için yurt prosedürünü soracaktım '' dediğimde bana '' internet sitemizi hergün düzenli takip ediniz, orada sorularınıza yanıt bulacaksınız '' dedi.

Koltuk garantide olunca, açık kimlik sorulduğunda hamiline kart diyemeyince - boşver gitsin - yapılıyor vatandaş. İnternet sitesini bizde biliyoruz. 8 defa okudum ve benim sorumun yanıtı yok. Bu gidişle olmayacakta. Soruyu şeffaf yanıtlar iseler herkese objektif kriter olur. O zaman koltuktakilerin forsu olmaz. Adam kayırma olamaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Turan Akıncı'nın yazısından anladığım kadarı ile: Ya yerli işbirlikçiler baya akıllanmış Osmanlı'dan beri...

Ya da Osmanlı yöneticileri daha namusluymuş bunlardan...

5. Bu aslında çok sıradan ve belkide en önemsizi lakin, burada dövizin - borsanın aynı anda düşmesi, müdahale vb. şeylerle kafa yoranlar için küçük bir örnektir. Bu ülkede artık hiç bir konuyu normal şartlarında düşünmeyecek ve ona göre işlem açmayacaksınız ki kazanasınız. Sözün özü, katılın bir cemaate her gün uğrayın, çayınızı kahvenizi için, itibarınızı yükseltin. Hem ahiretinizi hem de dünyalığınızı depolayın. Öyle özgürlük, bireysellik felan terörize laflar etmeyin. Biat iyidir. her şeyden , sorumluluktan kurtulursunuz, çalışmak zorunda kalmazsınız. Sizin yerinize düşünen bulunur. Trol diye insanlara kızıyorsunuz, aslında onlar en akıllılarımız. Çekemediğiniz için insanlara çamur atmayın !!

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Dolarla direkt alakası olmasa bile mutlaka bir yerlerden bir şekilde alakalıdır.......

Bugün Ege üniversitesi içinde olan kredi yurtlar kurumu ofisine eşimle gittim. Türkiye 470. olan yeğenim için yurt ve kredi prosedürünü soracaktım. Güvenlik ilk ifademi aldı, beğenmemiş olacak ki '' siz bölge müdürlüğüne gidin, burada şu an kimse yok '' dedi. Peki dedik arkamızda kocaman Gençlik Spor Bakanlığı Gençlik merkezi yazan binaya girdik. 4 bayan oturuyor, başka kimse yok. Onlara yurt müdürü veya çalışanı tanıyıp tanımadıklarını sorunca, birisi telefonundan müdür bayanı aradı ve bana verdi . Müdüre hanımın ilk sorusu açık kimliğiniz nedir oldu. '' efendim ben kız yeğenim için yurt prosedürünü soracaktım '' dediğimde bana '' internet sitemizi hergün düzenli takip ediniz, orada sorularınıza yanıt bulacaksınız '' dedi.

Koltuk garantide olunca, açık kimlik sorulduğunda hamiline kart diyemeyince - boşver gitsin - yapılıyor vatandaş. İnternet sitesini bizde biliyoruz. 8 defa okudum ve benim sorumun yanıtı yok. Bu gidişle olmayacakta. Soruyu şeffaf yanıtlar iseler herkese objektif kriter olur. O zaman koltuktakilerin forsu olmaz. Adam kayırma olamaz.
    CİMER'e yazın Hocam.

Bakalım kimin koltuğu daha sağlam.

7. 07 Ağustos Çarşamba 15:56 TRUMP: ÇİN BİNLERCE ŞİRKETİNİ DİĞER ÜLKELERE KAPTIRIRKEN, PARA BİRİMİ DE KUŞATMA ALTINDA

07 Ağustos Çarşamba 15:56 TRUMP: HER ZAMANKİNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ, PARA ABD'YE AKIYOR

07 Ağustos Çarşamba 15:55 TRUMP: BİZİM PROBLEMİMİZ FED

07 Ağustos Çarşamba 15:55 TRUMP: ÜÇ MERKEZ BANKASI DAHA FAİZ İNDİRDİ, PROBLEM ÇİN DEĞİL

07 Ağustos Çarşamba 15:54 TRUMP: FED FAİZLERDE DAHA BÜYÜK VE DAHA HIZLI İNDİRİM YAPMALI

07 Ağustos Çarşamba 15:53 TRUMP: FED PARASAL SIKILAŞTIRMAYA ŞİMDİ SON VERMELİ

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Turkcell'den aradılar...

Konuşmalarımız kayıt altında falan...

Nedir konu dedim...

Size kağıttan fatura gönderiyoruz ya onun yerine mail ya da sms le gönderelim dedi.

Neden dedim...Ücretinizden indirim yapacak mısınız?

Neden yapacakmışız dedi kız samimice.

Masrafınızı azaltmaya çalışıyorsunuz ya, paylaşalım dedim.

Bir de zaten fatura falan gelmiyor epeydir Turkcell'den dedim.

Şu telefona sorun neden gelmediğini dedi.

Sana söylüyorum ya dedim hani kayıt altında konuşmamız..

Kapattı. Mutsuz...

Sayfa 327/999 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •