Sayfa 33/1009 İlkİlk ... 2331323334354383133533 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 257 - 264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

1. Ölüyü diriyi öptünüz gözünüzü EMEKLİLERE diktiniz. Adı üstünde - emekli- . Yaş ilerledikçe insanların sağlık sorunları artar, hastaneye yakın olmak ister. Şehirde oturan bile randevu bulabilirse hastaneye gidiş - dönüş çilesi çekiyor. Aynı gün işlemleri bitmiyor. Tahlil- tetkik verecek, sonuçları alacak , doktoruna gösterecek 2-3 kez daha hastane ziyareti yapar.

İnsanlar , 10 yıl öncesine kadar çalışırken kendilerine göre bir ev ediniyorlardı çoğunlukla. Artık mümkün değil. Köyler boşaltılırken kimsenin beğenmediği araziler yok pahasına satılarak şehirden mülk edinenler oldu. Köyde ancak ev yeri ile küçük bir bahçe bırakan yine de kazançlı. Artık her köylünün şehirde mutlaka çocuğu yaşıyor veya kendi 6 ay köy 6 ay şehir devam ediyor. haliyle herkesin gözü açıldı. Artık kelepir arazi kalmadı köylerde.

2. Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Gençliğinde köy işleri yapmayanlar şimdi hiç yapamazlar. Youtub videolarıyla köy işleri dönmez. Tecrübe , alet- edavat ister. Köy macerası için elindeki birikimden olanlar bile çoktur.

Nedense ilk iş aklınıza emeklileri köye göndermek geliyor. Oysa sığınmacıları ülkelerine göndersinler. Emekliye şehird yaşayacak ücreti versinler ..... Herkes birgün mutlaka emekliliği tadacaktır !

3.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Gençliğinde köy işleri yapmayanlar şimdi hiç yapamazlar. Youtub videolarıyla köy işleri dönmez. Tecrübe , alet- edavat ister. Köy macerası için elindeki birikimden olanlar bile çoktur.

Nedense ilk iş aklınıza emeklileri köye göndermek geliyor. Oysa sığınmacıları ülkelerine göndersinler. Emekliye şehird yaşayacak ücreti versinler ..... Herkes birgün mutlaka emekliliği tadacaktır !
    Sayın canlı'ya itibar puanı vereceğimi hiç düşünmemiştim.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Olurda köye gitmeyi hanımı ikna edersem. Bir saz çalmayı öğrenmem lazım. İkincisi kendi çapında sağlık tetkikleri yapacak alet edavat ilaç vs alırim bir yıllık öyle giderim. Ha köyde fareler üzerinde deneme fırsatım olursa kafamda baya bir tedavi var. Hatta kanser ile ilgili araştırmalar var bazı arkadaşlara mail olarak atmıştım onun üzerine çalışırım hem vakit geçer hem insanlığa bilime faydamız olsun.

5. Herkes emekliliği tadamaz , hele 65 te olacaklar dan azımsanmayacak bir kısmı tadamaz , bu ayete öykünen güldür güldür seviyesindeki , benzetmelere acayip kıl oluyorum . Ölüm gelince siritamazsin . Aklıma eser yenenler denen .... geliyor.

Köy , daha önce göç almamissa o köyde yaşam zor ve insanlar yobaz ve tehlikelidir . Bu şeerli de para çoktur deye gece kesilebilir siniz de , bakınız müge anlı , ayrıca toprak işi zor zahmetli dir bedava ya toprak size domatis vermez , ayrıca köylü ahıra 1 milyon u az bulur , ver 3 milyon 5 milyon dili durmaz Ege'nin köylü gençleri daha bi para yeme meraklısı olur salladikca sallar .Bi video izledik adam köye gitmiş Muğla da mı neydi beni soymaya çalışıyorlar en ufak şeyde diye dert yandı .Bunu anlamayanin hayatı kayar , ayrıca köylüler nereye gidiyorsun ne yiyorsun hep bilmek ister çeneleri durmaz, adamı sinir ederler . Bütün Anadolu da bu böyledir .Kendi köyümde tapulu yerimde beni sinir ettiler ittir ettim pek çoğunu.Ancak en ufak şeyde onlara muhtaç olduğundan sessiz kalmak zorundasindir. Yani hiç göründüğü gibi değil tam tersi fena zordur .

Köy olması şart değil. Orta ölçekte olan şehir ve kasabalar da olur.
    Biraz planlı, kitaplı şekilde yayılmayı sağlamak gerekiyor. Emeklilerin yerleştiği yerlere hizmet sektörü de gidecektir.
    Bu şekilde ufak çapta iş sahaları da açılmış olur.
    Herkes Ege/Akdeniz falan derse olmuyor tabii de, aslında oralara da yerleşim kaydırılabilir. Dünya alamet yazlıkların olduğu bölgelere
    sağlık ocakları ve diğer hizmetler biraz kaydırılsa bile faydası olur.

7. Hadi gelin köyümüze geri dönelim. Ferdi Tayfur. https://www.youtube.com/watch?v=V4B9EjVRYj4
    Ama nasıl ?Bayanlara söz geçirenler gidebilir.

8. Benim köyüm doğal sit alanı ve tarihi eski. Köyümde çocukluğum da bir çok ailenin köy odası vardı eskiden. Bu köy odası şehirden ilçeden gelip geçerken yolda köyde kalanların yatıp kalktığı yemeğin verildiği bedava küçük otel odası gibi düşünün. Şuan varsa köy muhtarlığına ait var onda da yatıp kalkma yemek vs köyden önceden birini ayarlarsan olur. Çoğu köylü yaşlı kendi ihtiyaçlarını zor karşılıyor gençler vurdum biraz yine de Anadoluda bu tür köyler vardır. Dedidero74 kardeşin dediğinin çoğu doğru bizim köy için.

Sayfa 33/1009 İlkİlk ... 2331323334354383133533 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •