Onemli Gunler Banner
Sayfa 33/631 İlkİlk ... 2331323334354383133533 ... SonSon
Arama sonucu : 5042 madde; 257 - 264 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    .... Hakan'ı da 3 yıl daha YK başkanı yapmayı taahhüt ediyoruz. Bakalım ne diyecekler.
    Hakan Genel Müdür
    Adnan Bali YK Başkanı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    iSA, ISB, ISC, ISKUR,.... alfabe sorununa çözüm var mı?

3. Trend gözümü korkuttu, KY'i sevmesinler yine.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Atatürk hisselerinin rüchan haklarının kısıtlanması bana mantıklı gelmedi.

5.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    iSA, ISB, ISC, ISKUR,.... alfabe sorununa çözüm var mı?
    Kesinlikle var. Eğer YK teklifimizi kabul eder de tahsisliden 6 milyar hisseyi yani sermayenin 6 : 16 = %37.5 ini şu anki spotun 2 katı fiyat ödeyerek satın alırsak plan şöyle: Halka açıklık oranı 3.35 : 16 = %21'e düşecek, %12.6 hisseyi borsadan toplayarak 37.5 + 12 6 = %50.1 e ulaşacağız ve böylece yönetim bize geçecek. Hemen akabinde de tüm bağlı ortaklıklar ile iştirakleri elden çıkarıyoruz ve şirketi pür bir banka haline getiriyoruz yani konsolide eşittir solo olacak. 1200 olan şube sayısı ilk etapta 800e düşecek, en verimsiz 400 şube gidecek. Çalışan sayısı da 20 binden 10 bine inecek. Alfabe sorunu yasal yollarla derhal çözümlenecek, sadece tek tip hisse senedi olacak, İSBNK gibi.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Atatürk hisselerinin rüchan haklarının kısıtlanması bana mantıklı gelmedi.
    Bütün mesele YK nın tahsisli yoluyla blok hisse satışına evet demesine kalmış, yetki onda. SPK evet diyecek çünkü ard arda 2 kere %100 lük tahsislilerde bile evet dediler, emsal var. BDDK güle oynaya evet der çünkü SYR vs çok olumlu etkileniyor, DD roketliyor, yeni krediler için kaynak oluşuyor (80 : 0.12 = 667 milyar TL lik yeni kredi açılabilecek), karlılık ve aktifler %50 artacak, piyasa değeri katlanacak. Bu fırsat kaçmaz. Ne Sandık ne de CHP satacağına göre geriye sadece tahsisli yoluyla tedavüle çıkarılacak yeni hisselerin blok halinde satışı yolu kalıyor. Bizim teklif böyle, rayicin 2 katını ödemeye hazırız. Karar YK ye kalmış.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Bence mantikli.
    Detayli aciklamalar icin tesekkurler Sn
    Trendhound.
    Ancak mutlaka biliyorsunuzdur metin bey (Munzam) esas patrondur (sandik) YK'dan önce onun fikrini almak lazim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384

Sayfa 33/631 İlkİlk ... 2331323334354383133533 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız