Sayfa 33/1002 İlkİlk ... 2331323334354383133533 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 257 - 264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Şu görüntüye bakıp bir çare arıyorum.
    Diyelim ki elimde TL var satın alma gücüm düşmesin istiyorum.
    Ne yapabilirim?
    1) Spot döviz alırım, güvenim kalmadığı için yastık altı yaparım.
    Ama eğer yukarıdaki gibi döviz fiyatı saçma sapan belirlenir ve 2 farklı kur ortaya çıkarsa (ki bu durumda vatandaşın bankadan döviz alması yasaklanmış olur) bu durumda yastık altı dövizi mal ve hizmet alımında nasıl kullanırım.
    Mal fiyatları karaborsa döviz fiyatına göre belirlenmiş olacağından, ama sana mal satacak kişi resmi kuru baz aldığından senden daha fazla döviz talep edecek. En ufak bir alım için pazarlık mı yapacağım.
    2) İleride kağıt paranın bir hükmü kalmayacağını düşünüyorsam ve bu nedenle spot altın ve gümüş alsam, bunu karaborsada nasıl satacağım. Metal altın-gümüş ile nasıl mal ve hizmet alacağım. Hadi şu anda Arjantin'de adam parasını karaborsada dövize çevirip alım gücünü korumaya çalışıyor. İleride sistem çöküp kağıt paranın değersizleştiği bir zamanda bu adam ne yapacak.
    Belki fazla komplo teorisi gibi olacak ama bunları düşünmeden edemiyorum.
    Bu konuda düşüncesi-önerisi olanların yazmasını isterim.
    Benim beynim error vermeye başladı.
    Sn jas misal çeyrek altını 10 yıl sonra da 50 yıl sonra da 100 yıl sonra da bir değer olarak kullanabilirsiniz .Altın altındır her zaman değiş tokuş aracı olarak kullanılabilir.Yeni bir sistem kurulana kadar en güvenli şey bence altın.

EKONOMİ KONTROLÜ KAYBETTİ KREDİ NOTU DİBE İNDİ! NE OLACAK ŞİMDİ?
    https://m.youtube.com/watch?v=2y5cNYNPUWY
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn jas misal çeyrek altını 10 yıl sonra da 50 yıl sonra da 100 yıl sonra da bir değer olarak kullanabilirsiniz .Altın altındır her zaman değiş tokuş aracı olarak kullanılabilir.Yeni bir sistem kurulana kadar en güvenli şey bence altın.
    50 yıla kadar olabilir ama 50 yıldan öte vadelerde altın ile ilgili farklı gelişmeler mümkün.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. 1- Kagit para çökmez. Devletler buna musaade etmez...
    2- Sen d.... al, TL ye cevirecek kimse her zaman bulunur
     Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Şu görüntüye bakıp bir çare arıyorum.
    Diyelim ki elimde TL var satın alma gücüm düşmesin istiyorum.
    Ne yapabilirim?
    1) Spot döviz alırım, güvenim kalmadığı için yastık altı yaparım.
    Ama eğer yukarıdaki gibi döviz fiyatı saçma sapan belirlenir ve 2 farklı kur ortaya çıkarsa (ki bu durumda vatandaşın bankadan döviz alması yasaklanmış olur) bu durumda yastık altı dövizi mal ve hizmet alımında nasıl kullanırım.
    Mal fiyatları karaborsa döviz fiyatına göre belirlenmiş olacağından, ama sana mal satacak kişi resmi kuru baz aldığından senden daha fazla döviz talep edecek. En ufak bir alım için pazarlık mı yapacağım.
    2) İleride kağıt paranın bir hükmü kalmayacağını düşünüyorsam ve bu nedenle spot altın ve gümüş alsam, bunu karaborsada nasıl satacağım. Metal altın-gümüş ile nasıl mal ve hizmet alacağım. Hadi şu anda Arjantin'de adam parasını karaborsada dövize çevirip alım gücünü korumaya çalışıyor. İleride sistem çöküp kağıt paranın değersizleştiği bir zamanda bu adam ne yapacak.
    Belki fazla komplo teorisi gibi olacak ama bunları düşünmeden edemiyorum.
    Bu konuda düşüncesi-önerisi olanların yazmasını isterim.
    Benim beynim error vermeye başladı.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Altın için misal bir ülke kafasına göre altının fiyatı bu dedi,e ben kolayca o altını altının gerçek değerinden işlem gördüğü bir ülkeye gönderip orda değerinden bozabilirim.Altın fiyatı kolay kolay ülkeler bazında baskılanamaz.Bakmayın 20 yıldır sanal kontratlarla altının gümüşün baskılanmasına ,reel talep gelince ben kağıt istemiyorum ver bakalım sen benim altınımı fiziki olarak dendi mi,altının fiyatı da yerini bulur.Atasözü bile var altın çamura da düşse altındır di mi.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bu nedenle manipulasyona da cok acik.

1999'da onsu 280 dolara inmisti.

Sirf, dis borclari icin Rusya MB altin satiyor diye.

ABD'nin altin uzerinde oyunlari bitmez.

Bu konuda Nasrullah AYAN'in bir kitabi var, alin okuyun.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    50 yıla kadar olabilir ama 50 yıldan öte vadelerde altın ile ilgili farklı gelişmeler mümkün.
    Valla altının gümüşün miktarı aşağı yukarı belli.Teknolojik ilerlemeler oldukça eşsiz fiziki özellikleri olan bu madenlerin kullanımı artıyor.Misal gümüş güneş panellerinde kullanılıyor,e elinde fiziki gümüş var diyelim 50 yıl sonra bu fiziki gümüş değerini yitiririr mi,bence elde tutulan kağıtlara kıyasla çok düşük bir olasılık.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu nedenle manipulasyona da cok acik.

1999'da onsu 280 dolara inmisti.

Sirf, dis borclari icin Rusya MB altin satiyor diye.

ABD'nin altin uzerinde oyunlari bitmez.

Bu konuda Nasrullah AYAN'in bir kitabi var, alin okuyun.
    Yo o zaman dolar faizleri ayyuka çıktı da ondan altın fiyatı düştü tınaz hocam.Dolar faizi bir ara nerdeyse yüzde 20 ye çıkmış.E o zaman da millet faizi olmayan bir enstruman olan altını dolarla kıyaslamış yüzde 20 faiz insanlara cazip gelmiş altınlar bozdurulmuş,talebi olmayan şey de elbet düşer.Şimdi durum farklı faiz dünyada yok,kağıt paraya talep yok,borsada bir çöküş olsa millet dolara değil de altına gümüşe saldırır gibime geliyor.Hele fiziki talep olayına hiç girmeyelim,fiziki talep zaten karşılanamaz.Uzun yıllar altının gümüşün düşük seyretmesinin nedeni olayın kağıt üstünde kontratlarla dönmesi.Şimdi millet altınları alıp kasalara koymaya başlarsa olay değişir.

Sayfa 33/1002 İlkİlk ... 2331323334354383133533 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •