Sayfa 331/431 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381 ... SonSon
Arama sonucu : 3442 madde; 2,641 - 2,648 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

SGK bu toplanan paralari fon da basibos tutmak yerine BES fonlari gibi yada varlik fonu gibi yatirim yapsa o kocaman paralar dev gibi olup biz emeklilere ve yeni emeklilere yagsa hem ihya oluruz hem saglik sektorune yola suya kanalizasyona donse mesela ne guzel olur dimi

ama gordugunuz gibi acaba hukumet asm lere giden paralari da bizden alir mi diyoruz ...

Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Devlet hiçbir şeyi ayarlayamaz. Ayarlarda o ayarı devlet yaparsa ayarlar. Hükümet yapıyor o ayarları. Oy aldığı kesimde belli...

Ya 2 ya da 3 kere kullanmısımdır. Sağlık sistemi bugün paralı zaten. GSS denen sistem, devlet sisteminden alınamayan randevular ile gidilen özellere ödenen paralar, ilaçlara ödenen farklar ve muayene ücretleri...

Gerek yok bana benden aldığı parayı hesap etsın bugünkü gerçek değerinden geri versin. Benim cebimden alıp başkasının cebine benim birikimlerimden para koymanın adı her yerde aynıdır. Böyle devlet yönetimi mi olur?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Tamam dostum, Allah hak ettigin gibi yedirsin anne sutu gibi hak o maas lar
    Biz yeni emekliler de temmuz donemi ile bir onceki sene alamadigimiz yuzde30 zammin benzerini bu kez ilk kez elde etmenin heyecani icindeyiz

Alıntı Originally Posted by buyshell Yazıyı Oku
    Hocam 27 bin alan arkadasim var..
    Ben son 2 sene odesem 26 bin alacaktim.. 23 bin aliyorum simdi
    4a yim ben..

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Dostum 4c de emekli olmana bir mani yoksa yani mobbing yada biktim bu ise gidip gelmekten gibi hic kimsenin emekli olacagini sanmiyorum. Mukemmel imkanlariniz var ve neden sonuna kadar devam etmediniz...

Saygilarimla

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Herkıesin bayramı mübarek olsun.. Arkadaşlar ağustosta emeklilik için başvurmaya karar verdim. Maaş bağlanması şu anda ne kadar sürüyor ? Kamuda olanla için nasıl bir süreç işliyor? kamudan emekli olan var mı aranızda?

Of muthis bir emekli yuku daha
    tebrik ederim sistemi

Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    Bayramımız kutlu olsun..Şimdi de bağkurlulara 30.01.2008 öncesi girişlilereki 1.000.000 civarı aday var 7200 günden emeklilik 5 temmuz torba yasasına gireceği konuşuluyor.. Bilgi gazete bilgisidir net konuşmuyorum.

5. Hala ciddi ciddi yok efendim fonlar BES gibi x yatırımda kullanılsın ya da x emekli olacak torba yasa vs konusanlar var.

Arkadaşlar devlet sizden haraç alıyor ve oy satın almak için bunu ise yaramaz yiginlara dağıtacak.

Primlerininz kağıt üzerinde prim.
    Teknik olarak bedava faizli kredi
    Fiili olarak ise haraç.

Kimsenin sizin primlerinin değerlendirmek gibi bir hedefi yok.
    .
    Yapabileceğiniz yegane şey imkanınız varsa ödeyeceğiniz primi minimuma çekmek.

Nispeten iyi maaşlara eyt li olup işten ayrılanlar hayatlarının tokadını yemek üzereler.

Max 3 yıl içinde maaşları asgari ücret civarına gelecek.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostum 4c de emekli olmana bir mani yoksa yani mobbing yada biktim bu ise gidip gelmekten gibi hic kimsenin emekli olacagini sanmiyorum. Mukemmel imkanlariniz var ve neden sonuna kadar devam etmediniz...

Saygilarimla
    Malesef antakyadayım Ve çadırda çalışmak ya da kalmak istemiyorum. Ayrıca tayin imkanı da yok. YAni çalışma şartları enaz 2-3 sene daha çok kötü olacak..değmez diyorum.. Malesef bu işçi ve en düşük meur maamşı da bizi bitirecek gibi... Değmez diyorum.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Hala ciddi ciddi yok efendim fonlar BES gibi x yatırımda kullanılsın ya da x emekli olacak torba yasa vs konusanlar var.

Arkadaşlar devlet sizden haraç alıyor ve oy satın almak için bunu ise yaramaz yiginlara dağıtacak.

Fiili olarak ise haraç.

.

Nispeten iyi maaşlara eyt li olup işten ayrılanlar hayatlarının tokadını yemek üzereler.

Bence 3 yıl fazla bile... Ama üst düzey memur ve sözleşmeli nitelikli çalışanda aynı durumda olacak..gidişat o
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Hala ciddi ciddi yok efendim fonlar BES gibi x yatırımda kullanılsın ya da x emekli olacak torba yasa vs konusanlar var.

Fiili olarak ise haraç.

.

Kimse bilmiyordu. Herkesi aydınlattınız. Var olun. Herkes minnettar bu süper bilgi için size.

Sayfa 331/431 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •