Sayfa 332/1230 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432832 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sn Cautionary
    Size ne yazık ki katılıyorum. Sistem işlemediği için fon yöneticilerine emanet etmek yerine bize bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.
    Aslında teorik olarak herkesin en iyi bildiği işi yapması ülkeyi kalkındıracak ve biz güven içinde yatırım yapabileceğiz.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ah, ah...ne büyük verimsizlik...doktor, mühendis, öğretmen...özellikle beyaz yakanın, finansal piyasalar konusunda neredeyse fon yöneticisi kadar bilgi sahibi olması, ülke adına büyük kayıp...zaten gelişmiş ülke ile gelişmekte olan ülke farkı da buradan geliyor... bizim gibi piyasalarda çok iyi bir altyapıya sahip olmak lazım, yoksa reel ve düzenli kazanç, uzun vadede imkansıza yakın.

2.  Alıntı Originally Posted by dealer35 Yazıyı Oku
    Sayın Cautionary;

Sayfanızı ilgiyle takip ediyorum.Eleştirel anlamda yaklaşmak istiyorum.Bildiğim kadarı ile Uluun hissesinde pozisyon almıştınız.Bu hissedeki işlemlerin finansal mühendislik ve işin matematiği nasıl gelişti sizce.Bildiğim kadarı ile pozisyonunuz devam ediyor
    İsmi lazım değil, sosyal medyada pek çok uzman arkadaş var..20-30 kağıt takip eder, illa ki hergün biri hareketli olur zaten...hareketli olandan yazar, bahseder, 2 gün önce tepki başlamak üzere demiştik der...30 kağıt sonuçta... okuyunca, adam her attığını vuruyor sanırsın

Kendi portföyüm için de böyle olmaması adına maliyetimin altındaki kağıtları da yazıyorum ara ara...mesela aksa, mesela Petkim( son bilanço sonrası pozisyonu önemli ölçüde azaltsam da hala bir miktar taşıyorum).

Uluun da zararda bile sayılmam, portföyümün en kötüsü değil yani..zaten pozisyonum azdı, u-100 dışı bu tür kağıtlarda zaten portföy oranı olarak %3-5 i pek geçmem...bilanço beklentisi çok iyi olan 1-2 günlükçü kağıdı 3 üzerine taşıdı, sonuç beklendiği gibi olmayınca kol bacak bıraktılar ve kağıt ortalamalarına döndü. 3 üzeri çoşkuda az bir şey sarmıştım, 2,5 altında bunları yerine koydum...bugün de ek alım yapmaya başladım...bence 2,2 altı olmamalı bu kağıtta.

Yani kardeşim, portföy yönetimi en önemli konu...bir kağıt dönemsel olarak endeksten iyi ya da kötü performans gösterebilir..önemli olan orta ve uzun vadede portföy endeksi yenebiliyor mu? Odaklanılması gereken bu.

3. Bu arada çok para ile işlem yapıyorum sanılmasın...standart, alırken 1000 tl lik, satarken 2000 tl lik işlem yapıyorum...bir hissede 10 bin tl lik alım yapacaksam 10 parça da alımlarımı bitiriyorum yani...eğer kağıtta %20 ve üzeri kardaysam ilave ek parça alımlar da yapıyorum.

4. Hedge pozisyonun, portföy dağılımının ne kadar önemli olduğu bir hafta yaşanıyor.

Geçmiş tecrübeleri olan bizlere yol gösterirse seviniriz

Herkese kolay gelsin

YTD

swap faizi yüksek diye faizi yükseldi, tl yaratmak için borsaya gömüyorlar. bunlara ne tl lazımmış yahu! külahıma anlatın. adamların işine taş koydun diye sana ceza kesiyorlar.

6. Altı üstü hisse portföyümüz var..ama cds, londra piyasası, swap faizi vsvs bilmediğimiz şey yok...Türkiye borsasında ayakta kalıp reel manada para kazanabilen...gelişmiş bir Avrupa ülkesindeki fon yöneticisi kadar bilgilidir muhtemelen.

Hisselerim %5 düştükçe almaya devam ediyorum. Banka uygulamasına alarm kurdum bildirim geldikçe alıma devam ediyorum. Toaso alım yapmıştım öğlene doğru alarmi kurdum yüzde 5 düşüşe bir alarm daha geldi aksama doğru

ben belirledigim hisselerde bu şekilde yoluma devam edeceğim. Hisselerim toaso,hekts,ereğli ve sasa. Hisselerim hakkında yoruma açığım. Uzun vadeli -en az 10 yıl- tabii arada değerlendirerek tutacam bir aksilik çıkmazsa.

sıkı bir gündü, işte uzun vadecilerin böyle günlerde portföylerindeki hisse oranını arttırmaları gerekir. bugün eli hisse almaya gitmeyen hisse olayına uzak dursun.

Sayfa 332/1230 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432832 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •