Sayfa 333/388 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383 ... SonSon
Arama sonucu : 3098 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. böyle saçma şey olmaz....

şirketin piyasa değeri neredeyse 2 kat artıyor

fiyatı ise %30 dan fazla düşüyor...

Türkiye yatırım yapmak için gerçekten rezil bir yer....

potansiyel motansiyel hiç bir şey dinlemiyor
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

2. 1 günde piyasa değeri 500 milyon tl azaldı...

yarım milyar tl yani

savaşmı çıktı....

deppremmi oldu ne oldu ?

yazık vallahi yetkililer soyulmamızı izliyor

hepsine hakkkım haram olsun
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

3. sadece borusan deposu piyasa değeri 1.2 milyar TL / yıllık kira getirisi 160-170 milyon TL

başka ne denir

4. 2023 yılının tamamında neredeyse yaklaşık 1.3 milyar TL net kira getirisi mevcut olacaktır. Hani bitecek satılacak projeleri falan koymayalım onları da toplasan 1 milyar TL rahat yapar da, kaç senelik kirasına satarsın onu düşünüyorum da, şu anda mevcutta 3 senelik kirasına satılıyor neredeyse ve bu kiraların bir kısmı dövize çoğunluğu tefe/tüfe endeksli. Yeni gelecek depolar yeni sözleşmeler falan harici bu arada. Allah bu piyasa OYUNCULARINA akıl fikir versin. Genel kurula katılım sağlamak isteyen arkadaşlar beraber buradan toplanalım, hem tanışmış oluruz hem de topluca katılım sağlamış oluruz, hem şirkete hem kendimize faydamız olur.

5.  Alıntı Originally Posted by Yazık Yazıyı Oku
    2023 yılının tamamında neredeyse yaklaşık 1.3 milyar TL net kira getirisi mevcut olacaktır. Hani bitecek satılacak projeleri falan koymayalım onları da toplasan 1 milyar TL rahat yapar da, kaç senelik kirasına satarsın onu düşünüyorum da, şu anda mevcutta 3 senelik kirasına satılıyor neredeyse ve bu kiraların bir kısmı dövize çoğunluğu tefe/tüfe endeksli. Yeni gelecek depolar yeni sözleşmeler falan harici bu arada. Allah bu piyasa OYUNCULARINA akıl fikir versin. Genel kurula katılım sağlamak isteyen arkadaşlar beraber buradan toplanalım, hem tanışmış oluruz hem de topluca katılım sağlamış oluruz, hem şirkete hem kendimize faydamız olur.
    Müsait olursam ben gelmek isterim.

Saygılar...

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. tahtada yatırım fonlarının eskiden ilgisi yoktu, artık ilgileri var ve portföylerine giren bir rygyo var

bilançodan sonra daha dikkat çekecektir. PD DD 0,40 lare inecek

*** bir dikkat edilmesi gereken konuda artık döviz yükselmesinden negatif etkilenmeyen bir şirket var

hem borç tarafında hem kira toplama bazında dövizin artışından olumlu etkileniyor

Kiraların %25 fazlası döviz bazlı , ileride dövizin yükselmesinden ihracatçı şirketler gibi olumlu etkilenebilir. y.t.d SYG

7.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    tahtada yatırım fonlarının eskiden ilgisi yoktu, artık ilgileri var ve portföylerine giren bir rygyo var

bilançodan sonra daha dikkat çekecektir. PD DD 0,40 lare inecek

*** bir dikkat edilmesi gereken konuda artık döviz yükselmesinden negatif etkilenmeyen bir şirket var

hem borç tarafında hem kira toplama bazında dövizin artışından olumlu etkileniyor

Kiraların %25 fazlası döviz bazlı , ileride dövizin yükselmesinden ihracatçı şirketler gibi olumlu etkilenebilir. y.t.d SYG
    Birde şu borçları azaltip finansal giderleri minumuma indirse kira gelirlerinin bilancoya yansimasi çok iyi olacak.

Inanin bu sirketi seneden seneye yaptigi yeniden değerleme sayesinde milyarlarca lira kar yazdigi için degil, düzenli kira gelirleri icin aldim. O sebeple kira gelirlerinin artirilarak net kara daha fazla yansimasini çok önemsiyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Birde şu borçları azaltip finansal giderleri minumuma indirse kira gelirlerinin bilancoya yansimasi çok iyi olacak.

Inanin bu sirketi seneden seneye yaptigi yeniden değerleme sayesinde milyarlarca lira kar yazdigi için degil, düzenli kira gelirleri icin aldim. O sebeple kira gelirlerinin artirilarak net kara daha fazla yansimasini çok önemsiyorum.

en önemli konu o zaten o - 1 milyar TL kira toplamak büyük rakam ve bunun %90 yakını favök

bugün bir sanayi şirketi 900 milyon TL favok üretmesi için belki 8-9 milyar TL ciro yapması lazım ( sektörüne göre )

yarın öbür gün topladığı milyarlarca kiranın 200-300 m dağıtmaya kalksa ki gyo larda stopaj yok çok güzel verimli temettü hissesi olacak

borç tarafına gelirsek elindeki hazır stokları satmaya başlar bu yıl içinde rahatlıkla öder zaten bu yıl 1 milyar TL kira toplayacak gözüküyor net borç /favok komik rakamlara gelecek - bu rakam büyük sanayi şirketlerinde bile yok

şirketin yaptığı bu niş business gyo dan daha öte birşey . Y.T.D syg

Sayfa 333/388 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •