Sayfa 334/1006 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434834 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 2,665 - 2,672 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Merkez Bankası neden yamuk yaptı bize. Neden müdahale edeceğim deyip etmedi, neden sattı bizi?

2.  Alıntı Originally Posted by sadeceizleyen Yazıyı Oku
    dostlar merhaba,

garanti 190k 32 günlük %13 veriyor. sizce nasıl..

başka bankaya mı gitmeliyim ?
    kesinlikle gitmemelisiniz..

zira adıgeçen kölelik bankasında işçiler nasıl ekmek yesin, patronlar nasıl teknelerine binsin..

bir yerden kâr yapmaları gerekir değil mi ?
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

şunun kararını vermelisiniz;

adı geçen kölelik bankasının işçilerini kovarken, yöneticilerinin lüks içinde yaşamasına yardımcı olmak mı istiyorsunuz, onların lüks zevkleriyle yaşamalarına katkıda bulunmak mı istiyorsunuz, sizin üzerinizden %100 kâr ederek esnafı sömürmelerine mi yardımcı olmak istiyorsunuz ?

ben asla ve asla bu bankada değil vadeli vadesiz 0.01 kuruş bile para tutmam..

köleliğe hayır..

isterseniz;

vakıf,halk,odea,burgan,abank,anadolubank,tbank %15 'in üzerinde mevduat faizi veriyor.

aktifbank %16 veriyor.

ilgilenirseniz..

asla yatırım tavsiyesi değil, asla bir hayat tavsiyesi değil, asla bir yönlendirme değil..

make your choise.

ytd/syg,

kyg,

3.  Alıntı Originally Posted by garantmevduat Yazıyı Oku
    Merkez Bankası neden yamuk yaptı bize. Neden müdahale edeceğim deyip etmedi, neden sattı bizi?
    MB başkanı: "Reis destur ver de şu faizi biraz arttıralım...durum kötü" demeye gitti ama "Bre gafil, sen ne bilirsin..faiz sonuç değil sebeptir demedim mi...yıkıl karşımdan" cevabını alıp arka kapıdan sıvıştı muhtemelen

4.  Alıntı Originally Posted by garantmevduat Yazıyı Oku
    Merkez Bankası neden yamuk yaptı bize. Neden müdahale edeceğim deyip etmedi, neden sattı bizi?
    x kişi parasını faize koyduğunda ve reel faiz istediğinde bu kötü olurken aynı kişi dolar aldığında ve enflasyonun 2 katı getiri elde ettiğinde bu durum paranın değerini korumak olarak görülüyor biz bunu anlayamadığımız için dolara geçemedik

Ben risk almak istemediğim için paramı TL ve mevduatta tutuyorum. Sürekli piyasaları da takip etmiyorum. Az risk ve sabit getiri. Bu benim seçimim.

Fakat şu an yapılmak isteneni anlamıyorum. Küresel bir ekonomi içinde sisteme karşı refleks mi geliştirmeye çalışıyorlar yoksa bu işi gerçekten bilmiyorlar ve çuvalladılar mı.. En kötüsü bilinçli bir şekilde zengin ettikleri bir çevre mi var..
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

6.  Alıntı Originally Posted by bahad1r Yazıyı Oku
    Ben risk almak istemediğim için paramı TL ve mevduatta tutuyorum. Sürekli piyasaları da takip etmiyorum. Az risk ve sabit getiri. Bu benim seçimim.

Fakat şu an yapılmak isteneni anlamıyorum. Küresel bir ekonomi içinde sisteme karşı refleks mi geliştirmeye çalışıyorlar yoksa bu işi gerçekten bilmiyorlar ve çuvalladılar mı.. En kötüsü bilinçli bir şekilde zengin ettikleri bir çevre mi var..
    Konunun özü bu zaten ..tl bir yatırım aracı değil maalesef..enflasyona karşı paranı korusun yeter. Oysa döviz borsa türev piyasalar tl den daha fazla getiriye sahip ama riskli ..ben dolardan daha az getiri sağladım diye sızlanmamak gerek.ama yoldaşların üzüntüsünude anlıyorum.misal borsaya girmek için bilanço okuyacaksın biraz bilgi donanım lazım..keza bazi yatırım araçları az da olsa takip bilgi donanım istiyor hadi o işler belki bize uzak ..ama ya dolar öylemi lap diye al... tr ekonomisi sallantıda cari açık cok yuksek bu dolar yükselir bitti.4 kelime ile cumburlop ...

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    MB başkanı: "Reis destur ver de şu faizi biraz arttıralım...durum kötü" demeye gitti ama "Bre gafil, sen ne bilirsin..faiz sonuç değil sebeptir demedim mi...yıkıl karşımdan" cevabını alıp arka kapıdan sıvıştı muhtemelen
    Aynen öyle oldu 4.5 olunca yanina gitti izin çıkmayınca İran'la ticaret meselesine çevirdiler iyide mb baskanin ne isivar orda gumruk ticaret bakanini cagir ozaman.yersen...

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    x kişi parasını faize koyduğunda ve reel faiz istediğinde bu kötü olurken aynı kişi dolar aldığında ve enflasyonun 2 katı getiri elde ettiğinde bu durum paranın değerini korumak olarak görülüyor biz bunu anlayamadığımız için dolara geçemedik
    Merkez Bankası müdahale için gram altının trendinin tamamlanmasını bekliyor olabilir. gram altında 195 tl civarında dönüş bekliyorum.Haliyle dolar tl de de dönüş bekliyorum.
    Her ikisinde de sona gelindi. İçiniz ferah olsun. Sıra faizcilere geliyor.

Sayfa 334/1006 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434834 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •