Sayfa 338/1312 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Hukuki olarak, bahsettiğiniz durumlarda sizi haklı sebep göstererek çıkarabilir, o da mahkeme yolu ile. Evin satışta olması veya satılması çok önemli değil. Sizin kira sözlelmeniz yeterli. Haklarınızı etkilemez, şayet yeni ev sahibinin haklı sebebi yoksa.
    Ev sahibine siz noter kanalıyla ihtar gönderin deyin, ben ona göre cevaplarım deyin onun zaten üslubunu anlarsınız

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Kendi açısından haklı olduğunu düşündüğü sebep : ben çalışıyorum evi gündüZ gösteremeyecek. Haftasonu evde belki olmayacağım aynı durum..
    alan kişi için: ben evden çıkmak için uğraştıracağımdan değilde aynı fiyata boş ev varsa onu alırım diye aklından geçirecek. Ev 1ayda değil 3 ayda satılacak belki..

Bu yukarıdaki durum ev sahibi için haklı sebep değilse en azından ev satılana kadar mahkemesiz şartsız şurtsuz oturma hakkım var o halde.?
    Açıkcası ben olay mahkemeye gitsin vs istemiyorum uğraşmak istemiyorum çünkü ama durup dururkende düzenimi de bozmak istemiyorum. Belki ben çıkıcam tak kiraya verilecek yine.

2. Genelde hep "dava şu kadar yıl sürer" görüşü hakim.
    Fakat kaymakamlıklarda bu ev sahibi kiracı anlaşmazlıklarını mahkemeye gitmeden çok daha hızlı çözen birimler kurulmuş diye duymuştum.
    O birimlerin yapabildikleri veya yapamadıkları konusunda bilgisi olan var mı?

3. Evet…2-3 yıl önce öngörmüştüm bu günleri. O zamanlar ev almak enayilik, kirada paşa paşa oturmak dahiceydi. Geldiğimiz noktada ev fiyatları hızlı arttı, ama daha kötüsü kiralar daha da hızlı arttı. Yok ekonomi bitik, yok millet nasıl ödeyecek vsvs…ne oldu çok bilmiş tayfa?

Lafım imkanı olmayana değil tabi. Cebinde bol parası olup, ev sahiplerini enayi, kendini akıllı sanıp kirada oturmayı tercih edene. Gördük kimin enayi olduğunu.

Huzurla oturacağın bir ev, dünyadaki pek çok şeyden daha önemlidir. Dua etsin de bu tayfa manyak bir ev sahibine denk gelmesin. Okumuş beyaz yaka tayfa manyaklıkta düz vatandaşla yarışamaz. Kafa göz girersin bir birine, sen bıçağı çekip sallarsan 3 ay yatarım işimden olurum diye çekinirsin, karşındaki ise seve seve 3 ay yatarım, biraz da kafa dinlemiş olurum der. Babasını ikna edersin, Oglu gelir çık lan evimden der. Papaz olursun 3 kuruşluk adamlarla. Bu nedenle sahte kabadayılık hikayesi anlatmasın kimse.

Okumuş etmiş, düzgün bir işi ve hayatı olan kişi için en güzeli, mümkün olduğunca az düz vatandaşla muhatap olmak, az alış verişe girmektir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Evetââ�¬¦2-3 yıl önce öngörmüştüm bu günleri. O zamanlar ev almak enayilik, kirada paşa paşa oturmak dahiceydi. Geldiğimiz noktada ev fiyatları hızlı arttı, ama daha kötüsü kiralar daha da hızlı arttı. Yok ekonomi bitik, yok millet nasıl ödeyecek vsvsââ�¬¦ne oldu çok bilmiş tayfa?

Lafım imkanı olmayana değil tabi. Cebinde bol parası olup, ev sahiplerini enayi, kendini akıllı sanıp kirada oturmayı tercih edene. Gördük kimin enayi olduğunu.

Huzurla oturacağın bir ev, dünyadaki pek çok şeyden daha önemlidir. Dua etsin de bu tayfa manyak bir ev sahibine denk gelmesin. Okumuş beyaz yaka tayfa manyaklıkta düz vatandaşla yarışamaz. Kafa göz girersin bir birine, sen bıçağı çekip sallarsan 3 ay yatarım işimden olurum diye çekinirsin, karşındaki ise seve seve 3 ay yatarım, biraz da kafa dinlemiş olurum der. Babasını ikna edersin, Oglu gelir çık lan evimden der. Papaz olursun 3 kuruşluk adamlarla. Bu nedenle sahte kabadayılık hikayesi anlatmasın kimse.

Okumuş etmiş, düzgün bir işi ve hayatı olan kişi için en güzeli, mümkün olduğunca az düz vatandaşla muhatap olmak, az alış verişe girmektir.
    Siz zannediyosunuzki millet bütün parasini TL de tutacak kadar salak.... Millet dolara altina basti parayi, voleyi vurdu.... Kendi acimdan soyliyeyim, 3 yil once 1 ev alacagim para simdi ayni bolgeden 2 ev aliyor...( istanbul bahcelievler merkez)...

Hep siz akilliniz digerleri salak....

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. 3 yil once ayni bolgede, 1500 olan odedigim kira, şuan 1750 lira, 2000 olur mayis2022 de.... Kira da kalmayi bilen adama zor iş degildir kiracilik... Kirayi zamaninda odeyeceksin, ot icin bok icin kombi icin kiradan kesmeyeceksin, eve iyi bakacaksin..

Sen ev sahibini düşünursen oda seni duşünüyor..

6.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Siz zannediyosunuzki millet bütün parasini TL de tutacak kadar salak.... Millet dolara altina basti parayi, voleyi vurdu.... Kendi acimdan soyliyeyim, 3 yil once 1 ev alacagim para simdi ayni bolgeden 2 ev aliyor...( istanbul bahcelievler merkez)...

Hep siz akilliniz digerleri salak....

At yalani opeyim inanani diye bir soz vardir ya hani, al iste tam kullanmalik.

3 senede evler dolar bazinda %50 deger kazandi, ayni paraya 2 tane ev aliyormus ba ba yalana bak

7.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    At yalani opeyim inanani diye bir soz vardir ya hani, al iste tam kullanmalik.

3 senede evler dolar bazinda %50 deger kazandi, ayni paraya 2 tane ev aliyormus ba ba yalana bak
    Parayi yönetmede beceriksiz olan ve sizin gibi piyasaya gore pahali bir ev alip taksit ödeyen birinin bunu anlamasi imkansiz

8. Kaç yıldır kiradasınız hocam ?
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    3 yil once ayni bolgede, 1500 olan odedigim kira, şuan 1750 lira, 2000 olur mayis2022 de.... Kira da kalmayi bilen adama zor iş degildir kiracilik... Kirayi zamaninda odeyeceksin, ot icin bok icin kombi icin kiradan kesmeyeceksin, eve iyi bakacaksin..

Sen ev sahibini düşünursen oda seni duşünüyor..

Sayfa 338/1312 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •