Sayfa 339/1078 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439839 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 2,705 - 2,712 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Selim bey pasta işleri kesat talep fazla yok zaten en fazla 5-6 tane oluyor benim uygulama mobil olduğu için talep görmüyor sanırım, aslında benim bile işimi görmüyor, bir dahakine bunu değil normal olanı alacağım nasipse,

Aslında ben sadece borsa genel duruma ve 3-5 hisseye bakıyorum, ama sadece bakıyorum işlem yapmıyorum aracı kurum bana hesap açtığına pişman olmuştur o seviyede yani

Ama yinede borsa yorumu yapmam gerekirse bende dünyanın geri kalanının baktığı yere bakıyorum Dow Jones, ama bizim Bist orayı açık ve net takmıyor yada takamıyor, benim görüşüm dün yazdığım gibi BİST’te karşı bacak yok, herkes uyandı düşenin altına kimse girmiyor onlarda düşüremiyor, bakın dün Dow bugün Dax biraz toparladı ama Bist zayıf kaldı çünkü zaten düşememişti,

bugün Dow iyi başladı ama bu kadar agrasif düşüşlerden sonra bu toparlanma ölü kedi sıçraması dedikleri şeydir bence... genel görüş olan piyasanın yukarı gideceğine inancım var o yüzden mal satmadım ama dün yazdığım gibi yeni mal almak isteyen abim ve enişteme bekleyin dedim, dünya endeksleri sakinleyince bizim yönümüzde yukarı olur inşallah ama yukarı yöne giderken bizim kağıtlar ne kadar gidecek önemli olan o

Kendi adıma bir ara yazmıştım BİST’te bence en önemli beklenti sıfırların atılması bakan konuşurken Nisan ayını işaret etmiş, eğer dünyada bir bozulma olmazsa bu beklentiyle oluşan artıştan sonra ben yavaştan kenara çekilmeye başlarım diye düşünüyorum, tabi bunlar şimdilik hep kazanmak üzerine kurulmuş bir kurgu yada hayal diyelim

Birde çöküş başlıkları var borsa genelde ben o başlıkları görünce rahat ediyorum malum borsa 70 binde o başlıklardan çok vardı sonra 100 bin olunca yine geldiler, şimdi yine buradalar demek ki bir rahat %20 gideri var bu işin

İşte acemi bir borsacı borsaya böyle bakıyor Selim bey

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Süpper yorum !!
    Mesele bu yoruma üstad ve bilge ne diyecek
    Ne denir ki herşeyi özetlemiş... Burada atlanmaması gereken; Türkiye 'nin artık eski Türkiye olmadığıdır...

Önceleri bir gazete başlığından yıkılan borsamız şimdi topla tüfekle yıkılmıyor. Bunun bir alt yapısının olması lâzım. Aksi halde yabancı parasını burada tutmazdı.

Satıp çıkmak isteseler üçüne beşine bakmazlar. Zaten dünde bahsettiğin gibi onlar yükselirken satarlar...

Burada bence oyun daha büyük. Hep korktuğum da işte cidden bu; büyük oyun oynanıyorsa ileride vay halimize!!!

2000 yılındaki çöküşü bilenler ne demek istediğimi anlarlar...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun 25/01/2018 tarihinde halka arz izahnamesini
    onaylaması çerçevesinde, 01-02/02/2018 tarihlerinde Borsa dışında halka arzı
    gerçekleştirilen Enerjisa Enerji A.Ş.'nin (Şirket) 1.181.068.967,12 TL tutarındaki
    sermayesini temsil eden paylar, Kotasyon Yönergesi'nin 8. maddesi uyarınca kota
    alınarak, halka arz edilen 236.213.792 TL nominal değerli paylar 08/02/2018
    tarihinden itibaren 6,25 TL baz fiyat ve "ENJSA.E" kodu ile Borsamız Yıldız
    Pazar'ında, A grubunda sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır.
    Teşekkürler Üstadım.

İnşaAllah yarından itibâren listeye eklenecektir...

Artık bu işler kolaylaştı. Şimdi anında ekleyip çıkarabiliyorum...

3.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Ne denir ki herşeyi özetlemiş... Burada atlanmaması gereken; Türkiye 'nin artık eski Türkiye olmadığıdır...

Önceleri bir gazete başlığından yıkılan borsamız şimdi topla tüfekle yıkılmıyor. Bunun bir alt yapısının olması lâzım. Aksi halde yabancı parasını burada tutmazdı.

Satıp çıkmak isteseler üçüne beşine bakmazlar. Zaten dünde bahsettiğin gibi onlar yükselirken satarlar...

Burada bence oyun daha büyük. Hep korktuğum da işte cidden bu; büyük oyun oynanıyorsa ileride vay halimize!!!

2000 yılındaki çöküşü bilenler ne demek istediğimi anlarlar...
    Sn. T/A aynı tedirginlik benimde içimde var, ama bu defa sanki tüm piyasalar bir elin kontrolünde gibi yükseliyor düşerlersede hep beraber düşecekler bence, 2008 den sonraki bol para piyasaların şakulini kaydırdı sanki; piyasaların rutini yada realitesi kalmadı,

Birde piyasada her daim dikkatli olmak lazım, arada adını yazdığım Twittercı şimdi tekrar yazmayayım .... en güvendiğim kağıttan bile paramın %30 undan fazla mal almam.... diyor, piyasa ne zaman dibi bulursa o zaman belki aldığı mal miktarını artırıyor, tabi tüm bu yazdıkları Twitter da ne kadar doğru ne kadar yalan bilemeyiz ama mantıklı bir yaklaşımı var.
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun 25/01/2018 tarihinde halka arz izahnamesini
    onaylaması çerçevesinde, 01-02/02/2018 tarihlerinde Borsa dışında halka arzı
    gerçekleştirilen Enerjisa Enerji A.Ş.'nin (Şirket) 1.181.068.967,12 TL tutarındaki
    sermayesini temsil eden paylar, Kotasyon Yönergesi'nin 8. maddesi uyarınca kota
    alınarak, halka arz edilen 236.213.792 TL nominal değerli paylar 08/02/2018
    tarihinden itibaren 6,25 TL baz fiyat ve "ENJSA.E" kodu ile Borsamız Yıldız
    Pazar'ında, A grubunda sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır.
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Teşekkürler Üstadım.

İnşaAllah yarından itibâren listeye eklenecektir...

Artık bu işler kolaylaştı. Şimdi anında ekleyip çıkarabiliyorum...
    ENJSA...

Şu anda eklemeyi yaptım ama 3 günlük veri olmadan Grafikler görünyor. Bu AmiBroker 'ın özelliği maalesef. Fakat Günlük tabloda değerler görünebilir...

Sn. T/A aynı tedirginlik benimde içimde var, ama bu defa sanki tüm piyasalar bir elin kontrolünde gibi yükseliyor düşerlersede hep beraber düşecekler bence, 2008 den sonraki bol para piyasaların şakulini kaydırdı sanki; piyasaların rutini yada realitesi kalmadı,

Birde piyasada her daim dikkatli olmak lazım, arada adını yazdığım Twittercı şimdi tekrar yazmayayım .... en güvendiğim kağıttan bile paramın %30 undan fazla mal almam.... diyor, piyasa ne zaman dibi bulursa o zaman belki aldığı mal miktarını artırıyor, tabi tüm bu yazdıkları Twitter da ne kadar doğru ne kadar yalan bilemeyiz ama mantıklı bir yaklaşımı var.
    Fakat daha yolun başındayız...

Bu yol bir süre daha devam edecektir. Tam kıvama gelince işte o zaman vahim sonuçlar doğurabilir...

O zaman da şimdiki gibi global düşüşlere dayanabileceğimizi hiç sanmıyorum...

Amaç şu olabilir:

- Ne kadar yükseğe çıkarıp da aşağı bırakırsan etkisi çok çok daha fazla olur...!!! Newton yerçekimi kanunu...

O zamanlara kendimizi hazırlamamız lâzım...

6. hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

7. Herkese günaydın, resimleri hiç düzeltme yapmadan koydum ki sağı solu kırpılmış diye düşünen olmasın, ne yazılmışsa onu aldım yani, 3 saat önce yazılmış, fikirleri benzer, sonuçta hepimizin ki fikir tutar tutmaz bilemeyiz...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...

Herkese günaydın, resimleri hiç düzeltme yapmadan koydum ki sağı solu kırpılmış diye düşünen olmasın, ne yazılmışsa onu aldım yani, 3 saat önce yazılmış, fikirleri benzer, sonuçta hepimizin ki fikir tutar tutmaz bilemeyiz...
    Günaydın...

Yorumları genelde tutuyor. İşi bilerek işe gidiyor. O nedenle de para kazanıyor. Belli bir stratejisi var ve bunu mutlaka uyguluyor...

Her zaman dediğim gibi:

- En kötü Sistem 'e bile harfiyyen uyan mutlaka kazanır...

Şimdi borsalar BOĞA piyasasında olduğu için ortalık Sistem 'den ve Algoritmalardan geçilmiyor. O kadar basit Sistemler var ki onlar bile kazanıyor. Ben onları kriz anında göreceğim... !!!

Sayfa 339/1078 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439839 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •