Onemli Gunler Banner
Sayfa 339/891 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439839 ... SonSon
Arama sonucu : 7125 madde; 2,705 - 2,712 arası.

Konu: IHLAS - İhlas Holding

1. Ne beklentisi var ki? Hisse defter değeri 1.00 çok altı, iştirakleri niteliksiz! Hep zarar ziyan ediyor! (Tabi yurdum borsasında birileri dolaşımdaki hisselerin çok büyük oranını toplarsa alıp götürüyor, o başka durum elbette)

Bence şirket çok niteliksizleşti. İhyay ihgzt ihglm iheva gibş İştirak şirketlerinin önemli oranda hisselerini elinden çıkardı ve bu şirketlerin azınlık hisseleri elde kaldı. Gerci çoğunluk hisse kalsada işe yaramazdı çünkü ihyay, ihgzt, iheva niteliksiz iştirakler, borsa tarihleri hep zarar etmek.

Bari ihyay, ihgzt, iheva azınlık hisselerinide satıp tamamen ortaklık dışına çıkarsakar ve bu hisselwri nakite dönüştürüp daha karlı faliyet alanlara yönelseler...

2.  Alıntı Originally Posted by Siren Yazıyı Oku
    Eskinden buralar ne şen şakraktı, bilgi paylaşımları falan yapılırdı, efendime söyliyim bilancolar, yok madenlerler falan, teknik çizen ustalar bile vardı, özledik o günleri...

kabile sende yazmaz oldun, buralar 0,30 larda hisse çıkmadan çıkanlara mı kalsın

bu arada şaka maka,
    0,3x lerde alıp 0,90 larda speğe geri verip, 0,40 larda tekrar alıp 1,20 leri gören varsa helal olsun, şapka çıkarıyorum. şayet varsa böyle biri.
    SPK mevzuatı yüzünden birşeyler konuşamaz olduk.
    Meydanda kalırsam yazılsın taşa kaderde ne varsa o gelir başa...

3.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Ne beklentisi var ki? Hisse defter değeri 1.00 çok altı, iştirakleri niteliksiz! Hep zarar ziyan ediyor! (Tabi yurdum borsasında birileri dolaşımdaki hisselerin çok büyük oranını toplarsa alıp götürüyor, o başka durum elbette)

Bence şirket çok niteliksizleşti. İhyay ihgzt ihglm iheva gibş İştirak şirketlerinin önemli oranda hisselerini elinden çıkardı ve bu şirketlerin azınlık hisseleri elde kaldı. Gerci çoğunluk hisse kalsada işe yaramazdı çünkü ihyay, ihgzt, iheva niteliksiz iştirakler, borsa tarihleri hep zarar etmek.

Bari ihyay, ihgzt, iheva azınlık hisselerinide satıp tamamen ortaklık dışına çıkarsakar ve bu hisselwri nakite dönüştürüp daha karlı faliyet alanlara yönelseler...
    Yıllardır elimde İheva hissesi vardır ve genelde kar eden bir şirkettir 1prometheus. İstersen bilançolarına ve gelir tablolarına bir bak derim. Ayrıca İhlas Gayrimenkulde aynı şekilde son zamanlarda dönem dönem kar açıklar. Yatırım yaptığım şirketlerin bilançolarını ve haberlerini düzenli olarak takip ederim.

Nitelikli olması ne yapması lazım. Yıllardır bu şirketler bu grup hisseleridir. Borsada her şirket belirli sektörlerdedir bu grupta Medya, İnşaat ve Ev Aletleri üretimi ve pazarlanmasını yapmaktadır. Ayrıca Sağlık ve eğitimde de varlar. Nitelik kazanmaları için ne yapmaları lazım.

Şirketler yatırımcıya düzenli olarak temettü veren a kalite şirketler diyemem ben, hatta işleri güçleri yatırımcının cebinden para almak olan genelde bedelliyle iş yürüten şirket diye rahatlıkla konuşabilirim bu şirketler için.

Size göre hangi faaliyet alanları daha karlı ve o sektörlerde ki yatırım maliyeti nedir bunlar o işi yapabilirler mi ? Ben yapabildiklerini görmedim keşke yapsalar da cebimize adam gibi karlar girse hepimiz kazansak.
    Yatırım tavsiyesi değildir

4. Bu iblis yine hindlik Düşünüyor

Hiç Doymuyor

5.  Alıntı Originally Posted by Karaşimşek1 Yazıyı Oku
    Bu iblis yine hindlik Düşünüyor

Hiç Doymuyor
    Bugün ağzımdan çıkanları Allah biliyor. Valla böyle bir havada bile kendine laf söyletmekten zevk alıyorlar. Piyasaya bakıyorum birde İhlaslara sayıyorum ancak.....
    Şunlardan kurtulmak nasip olsun daha bu tarz hiç bir grubun yanından geçmem.

6. sorma başkent, benimde portföyde bir kağıt var adamlar artık oradaki parayı önemsediğimi mi sanıyorlar nedir, içim den indirin indirebildiğiniz kadar çok da fifi diyesim geliyor ama ne yaparsın? sesimizi duyan yok o vakit gülüp geçiyorum işte. Ammaan kendileri bilir arsa alsam 10 yıl tutardım belki hiç satmazdım diyerek

ihlasa gelince her daim takip ediyorum, yani borsa okadar çıkmışkan eksi kapatmalar bir değişik olmuş.

7. Harika analiz, keşke babalarımız kadar akıllı olabilsek!!

CASPER_VIA_M1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Sayın Spk,koruyup kolladığınız Ahmet Mücahit Ören'nin borsa endeksi 130 binlere dayandığı bu günlerde iştirak şirketlerde bedelli sermaye yaparak kasasını doldurmasına rağmen İhlas holding şirket hisse fiyatını sürekli baskılayarak fiyat düşürerek küçük yatırımcıları yani bizleri nasıl dolandırdığını elimizde olan 3-5 krşluk hisseleri acımasızca nasıl çalarımın peşinde koştuğunu ve bizleri sürekli zarara uğratıp mağdur ettiğini umarım görüyorsunuzdur...Yıllardır burada sesimizi duyurmak istiyoruz Mücahit Ören tarafından sürekli mağdur edildiğimizi haykırıyoruz ama görüyoruzki Spk hala bu sözde iş insanın yaptığı usulsüz gayri ahlaki işleri görmezden gelmeye devam etmektedir..Siz spk kurumu olarak bu şahısa çok yüz veriyor yaptığı kanunsuz işleri malesef görmezden geliyorsunuz neden borsa endeksini 130 binlere çıktığı bu günlerde mücahit Ören hazretleri borsa endeksinin 110 binlerde olduğu dönemdeki 1.10 tl fiyatlarda duruyor 20 bin puan endeks artışı olmasına rağmen..Birileri Mücahit Ören'nin adaletsiz,hakkaniyetsiz ,kanun tanımayan zalimliklerine,dolandırıcılıklarına,küçük yatırımcıyı mağdur edip zararlara uğratmalırna dur demeli artık..Sayın spk yetkilileri bunu Allah rızası için yapın artık çünkü endeks düşerken İhlas holding hissesini 1.33 tl 'den 1.01 tl'ye düşürüyor sonra endeks toparlıyor 110 binden yukarı tırmanıp 20 bin puan artışla yaklaşık 130 bine yakın bir seviyelerde kapatıyor ama ihlas holding bu seferde hisseyi baskılamak için bilinçli olarak blancosunda zarar göstererek bu gün Holding hissesi yükselmeyi boşver 1.17 tl'den 1.12 tl'ye düşürülüyor bu nasıl bir hırsızlık,haksızlık,ahlaksızlıktır işte bu noktada Spk yetkilileri sizi göreve davet ediyorum lütfen sesimizi duyun istiyorum..Umarım duymak istersiniz..

Sayfa 339/891 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439839 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •