Onemli Gunler Banner
Sayfa 339/814 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439 ... SonSon
Arama sonucu : 6509 madde; 2,705 - 2,712 arası.

Konu: MRSHL - Marshall

1. FİNANSAL DURUM
    31 Aralık 2017 ve 31 Aralık 2016 tarihleri itibarıyla, Şirket’in sabit faizli banka mevduatları bulunmakta olup, değişken faizli bir finansal varlık veya faizli yükümlülüğü bulunmadığından ötürü faiz oranlarının değişiminin etkisinden doğan faiz oranı riskine maruz kalmamaktadır.
    31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla vadeli mevduat olarak değerlendirilen Şirketin nakit varlıkları toplamı 7.729.481 TL’dir. (31.12.2016: 13.829.689 TL)
    Şirket’in ticari borçlarının büyük kısmı hammadde alımından kaynaklanmaktadır ve tamamı kısa vadelidir. 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla Şirketin ticari borçlar toplamı 65.773,664 TL’dir (31.12.2016: 40.280.586 TL). Şirketin güçlü dönen varlık yapısı nedeniyle net işletme sermayesi ihtiyacı bulunmamaktadır.
    Şirket’in yatırım amaçlı gayrimenkulleri Dilovası fabrika sahasında yer alan idari binanın ilişkili taraf olmayan bir firmaya kiralanmış kısmından oluşmaktadır.

Cyberd hocam genel olarak nötr bir bilanço diyebilirmiyiz?

3. MRSHL - Marshall

Ortalama %14 faiz ile kredi almış ve 9.5 milyon TL finansman gideri yazmışlar. İhracatçı firmaların Exim gibi ucuz kaynaklı kredilere ulaşma imkanı varken bu oranlardan borçlanmanın anlamsız olduğu aşikar.Ayrıca 5 milyon TL Solvent Ünitesi Karşılık Giderinin esas faaliyet giderine yazılması bence doğru değil...Bu her yıl karşılaşılacak bir durum değil bence olağandışı gidere konarak esas maliyetle ilişkilendirilmemeli. Sonuca bakarsak sırf bu kalemi katmasak + 2.5 kârda. Seneye bu zarar çıkınca daha olumlu olacak. Tabi başka kalemlerle oynamazlarsa...ytd

4. 2,5 milyonun her yeri kar olsa ne olur. Hırsızlık yapmasalar bu şirket en az 20 milyon kar yazar.
    Bunların bayisi var burada en az 5 -7 milyon kar yazıyor.
    Üzülmeye gerek yok.
    Bilançonun olumsuz çok etkisinin olacağını sanmıyorum.

5. inşaat sektöründeki her şirket çatır çatır kar yazarken bu neyin zararı..
    yoksa bu gelen ertelenmiş- baskılanmış karın mı zararı..
    ben inanmıyorum zarara..
    ama teknik olarak 58 ler önemliydi ve çıt diye kırılacak bir direnç de değil..
    millet satarsa hiç vermeye de bilir aşağı..
    benim gördüğüm günlükler al verirken haftalıkların tepelerde olması..
    sağlıklı yükselişler için sağlıklı düzeltmeler olmalı..

Alıntı Originally Posted by MGM21 Yazıyı Oku
    2,5 milyonun her yeri kar olsa ne olur. Hırsızlık yapmasalar bu şirket en az 20 milyon kar yazar.
    Bunların bayisi var burada en az 5 -7 milyon kar yazıyor.
    Üzülmeye gerek yok.
    Bilançonun olumsuz çok etkisinin olacağını sanmıyorum.

6. haftalıklar sata geçerse aşağı düzeltme senaryosu verelim..
    Rsi yi görüyorsunuz..
    uyumsuzluğu görüyorsunuz..
    macidi görüyorsunuz..
    ama sat demedi hala, tekrardan dönebilir de yukarı..

ben bu kağıdın 120 leri rahatlıkla göreceğini hatta üzerini göreceğini inanıyorum, düşüşler olabilir mahiyetinde yazdım..
    kusur ettiysek af ola..

yatırım tavsiyesi değildir..

7.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    inşaat sektöründeki her şirket çatır çatır kar yazarken bu neyin zararı..
    yoksa bu gelen ertelenmiş- baskılanmış karın mı zararı..
    ben inanmıyorum zarara..
    ama teknik olarak 58 ler önemliydi ve çıt diye kırılacak bir direnç de değil..
    millet satarsa hiç vermeye de bilir aşağı..
    benim gördüğüm günlükler al verirken haftalıkların tepelerde olması..
    sağlıklı yükselişler için sağlıklı düzeltmeler olmalı..
    Her çıkışın bir inişi olmalı elbette. Uzunda ok yaydan çıkmıştır bir kere. Bu gibi bilançolar ve dünya endeksleri yükselecek kağıtların speklerine yarar.
    Geçen sene aynı dönem 3,6 milyon + bilanço yaptığında Mrshl hiç tepki vermemişti. Şimdi ne yapacak bakacağız. Ben speki rahatsız etmeye devam edeceğim. İster eksi olsun ister artı. Hakkımı alırım spek efendi. Binmişsin garibanın sırtına yıllardır sömürüyorsun.

8. aynen öyle..uzun vade ok yaydan çıkmıştır..
    olursa kar satışı şeklinde düşünüyorum zaten..
    çimbeton marsahall ve Patronun uyutulan güzeli izocam agrasif kağıtlardır..çıkışları da düzeltmeleri de sert oluyor..
    sadece karla çıkış olsa izocam 17 milyon kar yazdı hala 2011 e göre yarı fiyatında..

Alıntı Originally Posted by MGM21 Yazıyı Oku
    Her çıkışın bir inişi olmalı elbette. Uzunda ok yaydan çıkmıştır bir kere. Bu gibi bilançolar ve dünya endeksleri yükselecek kağıtların speklerine yarar.
    Geçen sene aynı dönem 3,6 milyon + bilanço yaptığında Mrshl hiç tepki vermemişti. Şimdi ne yapacak bakacağız. Ben speki rahatsız etmeye devam edeceğim. İster eksi olsun ister artı. Hakkımı alırım spek efendi. Binmişsin garibanın sırtına yıllardır sömürüyorsun.

Sayfa 339/814 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •