Sayfa 341/1000 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,721 - 2,728 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Vatandaşlar, Vergi İletişim Merkezine (VİMER) vergi kayıp ve kaçağı için telefonla ihbarda bulunabilecek.

Maliye Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, kayıt dışı ekonomi ile mücadeleye dönük olarak VİMER'in hizmet ağı genişletiliyor.

Buna göre vatandaşlar, bugünden itibaren "Alo Maliye 189" yerine "444 0 189" numaralı hattan VİMER'i arayarak, vergi kayıp ve kaçağı ihbarlarını telefonla yapabilecek.

Telefonla yapılan ihbarlar tek merkezden yönetilecek. Bu çerçevede, "belge verilmemesi, mükellefiyet kaydı olmaması, vergi dairesine bildirimi yapılmamış işçi çalıştırılması, kira gelirlerinin beyan edilmemesi, belgesiz emtia bulundurulması" gibi vergi kaybına neden olacak ihbarlar, VİMER'de kayıt altına alınacak.

Yeni sistemin çalışma şekli...
    https://www.dunya.com/gundem/kayit-d...-haberi-124694

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Vatandaşlar, Vergi İletişim Merkezine (VİMER) vergi kayıp ve kaçağı için telefonla ihbarda bulunabilecek.

Maliye Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, kayıt dışı ekonomi ile mücadeleye dönük olarak VİMER'in hizmet ağı genişletiliyor.

Buna göre vatandaşlar, bugünden itibaren "Alo Maliye 189" yerine "444 0 189" numaralı hattan VİMER'i arayarak, vergi kayıp ve kaçağı ihbarlarını telefonla yapabilecek.

Telefonla yapılan ihbarlar tek merkezden yönetilecek. Bu çerçevede, "belge verilmemesi, mükellefiyet kaydı olmaması, vergi dairesine bildirimi yapılmamış işçi çalıştırılması, kira gelirlerinin beyan edilmemesi, belgesiz emtia bulundurulması" gibi vergi kaybına neden olacak ihbarlar, VİMER'de kayıt altına alınacak.

Yeni sistemin çalışma şekli...
    https://www.dunya.com/gundem/kayit-d...-haberi-124694
    Siz var ya inanılmaz kötü bir insansınız.
    Siz doğruluk dürüstlük kıyafetiyle kendini gizleyen birisiniz.
    Sizin gibi insanları sevmiyorum.
    İşiniz gücünüz de yok belli herkese laf sokup duruyorsunuz.
    Hayatınızı kurcalasak kim bilir ne pislikler çıkacak.
    En çok sizin gibilerden korkmak lazım bu hayatta.
    Barbaros Şansal'ı takip ediyorum twiterda. Adamı hep eşcinselliğinden vurmaya çalışıyorlar. Bunu yapanların hepsi de gizli eşcinsel.
    Doğruluk dürüstlükten bu kadar bahsedenin dürüstlüğünden şüphe duyarım. Bu kadar dillendirilince.
    Bu aşamada başıma gelecek olanların sorumlusu siz olacaksınız bunu çok iyi biliyorum.
    Hayatınızı insanlarla uğraşmaya laf sokmaya adamışsınız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Şu mahsuplaşma işi hakkında vergi idaresi ne düşünüyor doğrusu merak ediyorum...

Hırsızlığın bir marifetmiş gibi meydan okunarak ortalığa yazılması (belki de gerçek değil sadece küçük hırsızlıklara destek vermeye devam eylemidir), her türlü mükellefiyetini günü gününe yerine getirmeye çalışan bendenizi kışkırtmakta...

Bir de bakalım etkin çalışıyorlar mı?

Merak. ..

Bu yaşta benimle uğraşan benim canımı sıkan, bana hakaret eden insanlara başka türlü verecek bir yanıtım yok...

Yarın akşama kadar düşüneceğim bu ihbar hakkımı kullanmayı...

Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku

Sayın Arc en ciel,

Kendiniz için tehlikeli sularda yüzüyorsunuz.

Bu yazınızı gören ve kopyasını alan biri, sonradan silinse dahi, ihbar edebilir ve ihbar ikramiyesi de talep edebilir.

Takma isme güvenmeyelim, resmi makamlar yazılı olarak forum yönetiminden kimlik bilgilerinizi isteyebilir, kayıtlı isminiz gerçek dışı bile olsa bağlantı kurduğunuz zaman ve IP adreslerinden kimliğinizin tespiti mümkün.
    Kim ne yaparsa yapsın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu işin içinde ömrümü geçirmeme karşın bu güne kadar kimseyi ihbar etmedim.

Ama sanalda yiğitlik ve de dayılık yaparak insanları taciz eden kimliği belirsiz insanlarla buraya devam etmek zor...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Sanalda hani birisi kalkıp da "ben hırsızım, ben arsızım, ben o...yum" derse ne diyeceksiniz ki?

Sözün bittiği yer.

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Şu mahsuplaşma işi hakkında vergi idaresi ne düşünüyor doğrusu merak ediyorum...

Hırsızlığın bir marifetmiş gibi meydan okunarak ortalığa yazılması (belki de gerçek değil sadece küçük hırsızlıklara destek vermeye devam eylemidir), her türlü mükellefiyetini günü gününe yerine getirmeye çalışan bendenizi kışkırtmakta...

Bir de bakalım etkin çalışıyorlar mı?

Merak. ..

Bu yaşta benimle uğraşan benim canımı sıkan, bana hakaret eden insanlara başka türlü verecek bir yanıtım yok...

Yarın akşama kadar düşüneceğim bu ihbar hakkımı kullanmayı...
    Ne o bana zaman mı veriyorsun.
    Affet beni Bay Bora yapma mı diyeceğim.
    Sen kendini ne sanıyorsun.
    Lafa bak. Yarın akşama kadar düşünecekmiş.
    Yaşının adamı ol zaman.
    Yaşlı olmak insanlara höt höt yapmak demek, azarlamak demek, laf sokmak demek değil.
    Forum ne olduğunu zaten biliyordu.
    Şimdi ne olduğunu iyice anlamış oldu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Red listeme ekledim olmadı.

Okumuyorum olmuyor.

Birisi söylüyor ya da alıntılıyor.

Nereye kadar susacağım?

İsmet Paşa : "Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur" derdi...

Haklıymış.

En iyi müdafaa hücumdur.

Bugünden sonra artık susmayacağım.

Efendilikten anlamıyor kimileri.

Sayfa 341/1000 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz