Sayfa 341/967 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon
Arama sonucu : 7731 madde; 2,721 - 2,728 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,516
     Alıntı Originally Posted by hendese Yazıyı Oku
    Turkiyede yatırım yapmak zor iş .
    Iste budur..

Oyle zamanlar oluyor ki her seyi satip alip parami yurtdisinda yatirim yapmak geliyor icimden...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Iste budur..

Oyle zamanlar oluyor ki her seyi satip alip parami yurtdisinda yatirim yapmak geliyor icimden...

Syg,
    Doğru. Türkiye'de yerleşikler dahil ülkedeki gelişmelere muaf kalabilecek pozisyon almaya çalışıyorlar.
    Türkiye "mış gibi davrananlar" ülkesidir.

Bugün Mehmet Şimşek'in beyanları yayınlandı. Neredeyse yalvaracak gibi "borçlanmayın, sermaye piyasalarına açılın" diyor.Böyle bir kampanyayı karşılayacak hazırlık var mı?

Söyleyelim. Yok. Çok sayıda girişim heveslisi bireysel yatırımcı olabilir fakat kurumların hazırlıkları da bu işlere ayıracak kaynakları da yetersiz.

Toplantıda "bu şirkete aktarılan sermaye yetersiz , büyük ölçekte işlere , çok sayıda işleme kaynak ayıracak ne sermaye ne de insan kaynağı, işbirlikleri yeterli" demeye hazırlanıyordum ki, şirkete bugüne kadar sermaye aktarılmadan çıkışlardan elde edilen sermaye ile fonun yürütülmesi şirketin başarısı olarak gösterildi.

Elbette ki bir bakış açısıdır. Girişim sermayesi bizim düşündüğümüz ölçekte büyük kurumlar nezdinde teveccüh bulmamaktadır.

Gösterişli, çıkış yapılması kolay şirketlere " seksi yatırımlar" deniyor. Geçmiş yıllarda şirketin yatırımlarının "seksi yatırımlar" olmadığı söylenmişti.

Bakıldığında yapılan yatırımların çıkış stratejisi en başta düşünülerek girişildiğini gösterir işaretler var.
    Tatilbudur, Radore, Numnum, Sportive seksi yatırımlar mıdır? değil midir? herkes kendi kararını verebilir.

Ben şirket yönetimin bugüne kadar yaşadıklarından çok ders aldığını, bundan sonra çok daha dikkatli adım atacaklarını düşünüyorum.

Zamanı ve sırası olmayabilir belki, Ortopro'nun kurucu ortağınının " doktorluktan sıkıldı, protez üretimine başladı" gazete haberini okudugumda bir tiksinti hissetmiştim. Başta hissedilen tiksinitiler nadiren iyi sonuçlar getiriyor.

Bir paradigma değişikliği gerekiyor. Bakalım " mış gibi yapanlar ülkesinde" bir avuç insan bunu başarabilecek mi?

3. Dostlardan biri sosyal medyada paylaşınca hatırladım, hatırlayınca güldüm.

Videodaki ana fikri İsterseniz borsaya da uyarlayabilirsiniz. Daha büyük resimde olan da bundan farklı değil aslında.
    Kibarlık olsun diye yaşadığımız döneme "yeni normal" deniyor, borçlarsa daha çok ve giderek artan maliyetlerle "yüzdürülüyor".

Bu işlerin sonunda üçgen hissi var.

https://www.youtube.com/watch?v=Func2oCsCrM

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,907
    KAP a hiç bir açıklama yapmadan ana ortağın iştiraklerdeki hisselerini arttırmaya çalışması her olayı fırsat olarak görmesi Dolandırıcılık davası da olabilir . En azından ISGSY Bizi dolandırmış olması kuvvetle muhtemel . iştiraklere para lazım olduğunda beklet çok sıkıştığında hisseleri alarak hisseni arttır , sonra Akbank a teminat ver Akbank iştiraki borçlandırsın .
    BAnkalar ın yaptığı işlemler her daim bende kuvvetle şüphe uyandırmakta .
    Ayrıca hiç haber çıkmaması da işin ilginç tarafıdır .
    Bu işin sonu KY anaortak ve İştrak mahkemede biter . Tüm iştirakler davalık olursa hiç şaşırmam .
    İştiraklerini damızlık inek olarak gören mantık sonunda mahkemelik olacaktır .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

5. Hisse üzerine etkisi olmayacak en saçma haberlerin bile seans kapandıktan sonra KAP'a bildirilmesi takdire şayan. Çünkü diğer türlü seans içi olsa mazallah piyasa haberi yanlış değerlendirir, ani artışlara/azalışlara sebebiyet verebilir.

Yatırımcıyı bu kadar önemseyen bir şirket daha bulmak zor.

Keşke imkanım olsa da milyonlarca lot alabilsem.
    "The Allied cause had floated to victory upon a wave of oil"

6.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    KAP a hiç bir açıklama yapmadan ana ortağın iştiraklerdeki hisselerini arttırmaya çalışması her olayı fırsat olarak görmesi Dolandırıcılık davası da olabilir . En azından ISGSY Bizi dolandırmış olması kuvvetle muhtemel . iştiraklere para lazım olduğunda beklet çok sıkıştığında hisseleri alarak hisseni arttır , sonra Akbank a teminat ver Akbank iştiraki borçlandırsın .
    BAnkalar ın yaptığı işlemler her daim bende kuvvetle şüphe uyandırmakta .
    Ayrıca hiç haber çıkmaması da işin ilginç tarafıdır .
    Bu işin sonu KY anaortak ve İştrak mahkemede biter . Tüm iştirakler davalık olursa hiç şaşırmam .
    İştiraklerini damızlık inek olarak gören mantık sonunda mahkemelik olacaktır .
     Alıntı Originally Posted by hendese Yazıyı Oku
    Bende anlamam hukuk işlerinden ama benim anladigim isgsy'nin de bu davadan haberinin olmadığı.
    Sanırım karar kesin değil,sportivede ki payını artırmanın haklı gerekçesini söyle,savunmanı yap diyor ...

Bi davada biz açalım o yönetim sigortası boşa gitmesin...
    AŞAĞIDAKİ SİGORTA NASIL ALINABİLİR ? HİSSE PAYI % KAÇ OLAN DAVA AÇABİLİYOR ?

13/01/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu Madde 361 uyarınca yapılan açıklamadır.
    İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından 18 Ekim 2017 - 12 Eylül 2018 dönemini kapsayan toplam 40 milyon Amerikan Doları tutarında bir Yönetici Sorumluluk Sigortası ve Mesleki Sorumluluk Sigortası Chubb European Group Limited, Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi ve Allianz Sigorta A.Ş.'den temin edilmiştir.
    13/01/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu Madde 361 uyarınca Kurumsal Yönetim İlkeleri kapsamında kamuoyuna duyurulur.

7. Ya bu işgüzarlar hissenin değerini 40 milyon dolara çıkaracak şekilde geri alım yaparlar.

Yada 40 milyon Amerikan Doları tutarında bir Yönetici Sorumluluk Sigortası ve Mesleki Sorumluluk Sigortası Chubb European Group Limited, Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi ve Allianz Sigorta A.Ş.'den temin edilmesi için dava açarız.

Dava açılırsa bu işgüzarları çok seven tarafsız akp yargısı güzel kararlar verir diye düşünüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by bilenbiri35 Yazıyı Oku
    Ya bu işgüzarlar hissenin değerini 40 milyon dolara çıkaracak şekilde geri alım yaparlar.

Yada 40 milyon Amerikan Doları tutarında bir Yönetici Sorumluluk Sigortası ve Mesleki Sorumluluk Sigortası Chubb European Group Limited, Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi ve Allianz Sigorta A.Ş.'den temin edilmesi için dava açarız.

Dava açılırsa bu işgüzarları çok seven tarafsız akp yargısı güzel kararlar verir diye düşünüyorum.
    Satın alınan poliçenin esasen yatırım yapılan şirketlerdeki yönetim kurulu üyelikleriyle bağlantılı oldugu kurulda ifade edildi. Verilen örnekte cinemars salonlarındaki dumandan etkilenme nedeniyle izleyicilerin şirket aleyhine ( cinemars) dava açması gösterildi. Davanın İs Girişim'e kadar rücu etmesi halinde tazminatların teminat altına alınması olarak anladım.

Yatırımcılar elbette payları ne kadar olursa olsun dava açabilirler, böyle bir dava açıldığında diğer yatırımcılar da dilekçe vererek davaya taraf olabilirler.

Ortopro ve Toksöz'de devam eden süreçler var. Bu şirketlerdeki ( Ortopro dosyası hak talep etmek için daha kuvvetli görünüyor) sermaye artırımları sonrası yatırımcıların zarar ettiklerini gösterebilecek dosyayı oluşturabilirseniz dava açılabilir.

Bugüne değin hiç kimsenin bu yönüyle değerlendirmemiş olması da gariptir.

Sayfa 341/967 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •