Sayfa 344/413 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394 ... SonSon
Arama sonucu : 3301 madde; 2,745 - 2,752 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. patronun bazı açıklamaları oldu...tonaj bazında modernizasyon yatırımlarımızın getirdiği kapanmalara rağmen 2022 yılına göre %5,5 luk bir büyüme sağladıklarını ama demir çelik fiyatlarının uluslararası piyasalarda düşmesinden dolayı ciro ve karlılıkta azalmalar olduğunu söylediler...katma değeri yüksek ürünlerin cirodaki payının %70 lere çıkacağını ,talebin 2024 yılında canlı olduğunu herşeyin planladığımız gibi gittiğini ,jes yatırımlarının 2025 yılı sonuna kadar faaliyete gireceğini söylediler...

2023 yılında döviz kurunun düşük olması ve işçilik ve enerji maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı karlılığın azaldığını da söylediler ama bundan sonra yatırımların da bitmesi ile durumun iyi olacağını söylediler...

kendi kişisel düşüncem önümüzdeki aylarda fed ve avrupa merkez bankalarını faiz indirme sürecine gireceklerdir buda demir çelik ve diğer emtiyalara talebi artıracaktır...ciro ve net kar marjının önümüzdeki aylarda artacağını düşünüyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    patronun bazı açıklamaları oldu...tonaj bazında modernizasyon yatırımlarımızın getirdiği kapanmalara rağmen 2022 yılına göre %5,5 luk bir büyüme sağladıklarını ama demir çelik fiyatlarının uluslararası piyasalarda düşmesinden dolayı ciro ve karlılıkta azalmalar olduğunu söylediler...katma değeri yüksek ürünlerin cirodaki payının %70 lere çıkacağını ,talebin 2024 yılında canlı olduğunu herşeyin planladığımız gibi gittiğini ,jes yatırımlarının 2025 yılı sonuna kadar faaliyete gireceğini söylediler...

2023 yılında döviz kurunun düşük olması ve işçilik ve enerji maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı karlılığın azaldığını da söylediler ama bundan sonra yatırımların da bitmesi ile durumun iyi olacağını söylediler...

kendi kişisel düşüncem önümüzdeki aylarda fed ve avrupa merkez bankalarını faiz indirme sürecine gireceklerdir buda demir çelik ve diğer emtiyalara talebi artıracaktır...ciro ve net kar marjının önümüzdeki aylarda artacağını düşünüyorum...
    Daha çok şey söylemek istiyordu ama süre çok az olunca bu kadar ancak.
    Hisse bugün piyasaya ayak uydurdu, kapanışa kadar dönmezse ve en yüksekten kapatırsa dipten dönüş olabilir belki.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Daha çok şey söylemek istiyordu ama süre çok az olunca bu kadar ancak.
    Hisse bugün piyasaya ayak uydurdu, kapanışa kadar dönmezse ve en yüksekten kapatırsa dipten dönüş olabilir belki.
    %5 ve üzeri bir prim dönüşün güzel bir işareti olacaktır...piyasa yüksek primleri sevip geliyor...yine tam tersi durumunda da yüksek marjı düşüşlerden korkup kaçıyor...ben çok umutluyum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. her ramazan ayı benim sermayeme güzel bir bereket geliyordu...bu yıl tam tersi oldu... son bir kaç yıllık borsa hayatımın en çok darbe aldığım ay oldu...sabır sabır sabır....umarım bayramdan sonra daha güzel günleri hep birlikte görürüz...

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    her ramazan ayı benim sermayeme güzel bir bereket geliyordu...bu yıl tam tersi oldu... son bir kaç yıllık borsa hayatımın en çok darbe aldığım ay oldu...sabır sabır sabır....umarım bayramdan sonra daha güzel günleri hep birlikte görürüz...
    Benim için de genel olarak kötü geçti ama daha kötüsünü gördüğümüz günler çok daha fazladır, hep ummadığım hisselerden patinaj çektim.
    Bu arada alışılmış hareketlere devam ediyor, 47'den bir çırpıda 46!ya geldik hem de endeks daha da çıkarken, bekliyoruz bakalım.

6. Tepeye çıkmak için %50 çıkması lazım, %5 yaptı diye kimse sevinmez bilesin tahtacı,onu da vermek için can atıyorsun, tonla hisse tavan olmuş zaten, Kardemirler bile tavan.

7. Arkadaşlar bu kağıt biraz zorlayacak bence 2027 ye kadar beklemek gerekir diye düşünyorum

8.  Alıntı Originally Posted by Berber Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu kağıt biraz zorlayacak bence 2027 ye kadar beklemek gerekir diye düşünyorum
    bekleyemez dostum...emtiya rallisi çok yakında başlayacak...demir çelik, bakır, petrol,altın ,gümüş,pamuk...v.b nedeni amerika ve avrupa ekonomilerinin artık iyileşiyor olmasıdır...en son emtiya rallisinde ereğli 5 tl den tam bir yıl içinde 35 tl yi görmüştü...ama bu yıl ereğli çok sorunlu...ama kocaer çok formda...benzer şekilde bakır ürünleri üreten şirketler de ciddi çıkışlar yapacaklardır...

Sayfa 344/413 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •