Sayfa 346/469 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon
Arama sonucu : 3746 madde; 2,761 - 2,768 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    Merhaba. 2 haftadır hiç mesaj atılmamış. Başlığı canlandırmak adına; portföy konusunda fikir belirtmek isteyen olur mu? Örneğin, "eyvallah altın tam gaz ama bu devirde hisse senedi fonu ile bir deneme yapılabilir." Beni sorarsanız ben yüzde 50 altın yüzde 50 dış borçlanma sessiz sakin oturuyorum.
    Ben %100 altında kademe kademe %45 altın, %55 imkb-30 endeks fonuna geçtim. bu yıl altın ve u-30 endeks fonu yılı yakın getirilerde kapatır görüşüm var, ama yıl içinde önce altın önden gider, sonra u-30 fonu yetişir...duruma göre altından u-30 fonuna aktarım da yapabilirim, altın çok hızlı giderse 1-2 ay.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. %100 altındayım kasım gibi %100 imkb olacağım

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ben %100 altında kademe kademe %45 altın, %55 imkb-30 endeks fonuna geçtim. bu yıl altın ve u-30 endeks fonu yılı yakın getirilerde kapatır görüşüm var, ama yıl içinde önce altın önden gider, sonra u-30 fonu yetişir...duruma göre altından u-30 fonuna aktarım da yapabilirim, altın çok hızlı giderse 1-2 ay.
    Sn. Cautionary, fon sepetinde oran veya fon sayi degisikligi yapildiginda, alis/satis (2-3 gün) zaman diliminde degisiklige ugrayan fon(lar) eski oran fon birim degerini koruyup yeni isleme kadar güncel fiyatdan mi degerlendiriliyor? yoksa valörden sonra yeni fiyatdan mi islem görüyor? eger yeni fiyatdan islem görüyorsa portföy o zaman diliminde hangi fonda degerlendiriliyor?

4.  Alıntı Originally Posted by feza Yazıyı Oku
    Sn. Cautionary, fon sepetinde oran veya fon sayi degisikligi yapildiginda, alis/satis (2-3 gün) zaman diliminde degisiklige ugrayan fon(lar) eski oran fon birim degerini koruyup yeni isleme kadar güncel fiyatdan mi degerlendiriliyor? yoksa valörden sonra yeni fiyatdan mi islem görüyor? eger yeni fiyatdan islem görüyorsa portföy o zaman diliminde hangi fonda degerlendiriliyor?
    Önce mevcut fonu o günün oluşan fiyatından satıyor, sonra alacağı fonun fiyatı neyse oradan alıyor..Arada 1-2 gün var, bu sürede değerleniyor mu bilmem, 1 günlük likit fon alabilir, almasa da önemli değil..bir günün getirinden bir şey olmaz sonuçta.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Önce mevcut fonu o günün oluşan fiyatından satıyor, sonra alacağı fonun fiyatı neyse oradan alıyor..Arada 1-2 gün var, bu sürede değerleniyor mu bilmem, 1 günlük likit fon alabilir, almasa da önemli değil..bir günün getirinden bir şey olmaz sonuçta.
    garanti para piyasası fonunda bekletiyor ama getiris çok güdük ve anlamsız

Ben şu an %100 altın ama ellerim kaşınmaya başladı
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kendime öylesine Notlar ...
    Fortis Fortuna Adiuvat

6.  Alıntı Originally Posted by activex31 Yazıyı Oku
    garanti para piyasası fonunda bekletiyor ama getiris çok güdük ve anlamsız

Ben şu an %100 altın ama ellerim kaşınmaya başladı
    Ben önceki dalgada kademe kademe azaltmıştım, altın azaltıp u-30 endeks fonu almak için yine uygun zamanlar bence, özellikle ons kaynaklı yükseliş olursa altında, bu fırsat değerlendirilebilir.

7. Ben de sisteme yeni kaydoldum. 5 yıllık getirilere bakınca en mantıklısı altın fonları olarak gözüküyor. %100 altın dışında da pek mantıklı bir şey yok. Hem getiriler altından düşük hem de yönetim ücreti oranları daha yüksek.

TEFAS üzerinden 5 yıldan fazla veri görme imkanımız yok mudur? Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

8. Allianz üzerinden mevcut olana ilave olarak yeni sözleşme oluşturma işlemini biz yapabiliyor muyuz yoksa müşteri hizmetleri üzerinden mi yapmalıyız?

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 346/469 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •