Sayfa 347/472 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447 ... SonSon
Arama sonucu : 3775 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Yaw he he...
    Giderken sagda , dönerken solda
    Sayın Siesta
    Yunanistana siesta yapmaya geldim.
    İlk önce zam yapılmadı yazdınız.
    Sonra zamlı fiyatdan hesap yaptınız
    Gerçekten anlayamadım :)

Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Sayın Siesta
    Yunanistana siesta yapmaya geldim.
    İlk önce zam yapılmadı yazdınız.
    Sonra zamlı fiyatdan hesap yaptınız
    Gerçekten anlayamadım :)
    Sayin miami

Siz yunanlı dostlarınıza rica edin, onlar bile anladı

3. stüdyoda gergin anlar :)

4. 2009 larda filan ne kadar aktifti bu forum twitter çıkınca kimse uğramaz oldu. Dinazorlar hariç :)

5.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Sayin miami

Siz yunanlı dostlarınıza rica edin, onlar bile anladı
    Eylül, Ekim zammını hesaplamissiniz galiba

Ben yine konuya Fransız kaldım

İşin kötüsü yunanlı dostum da yok.

Alıntı Originally Posted by tyanali Yazıyı Oku
    stüdyoda gergin anlar :)

Sol arkadaki gitarist kesin sensin dinazor kardeş

Özelleştirme kapsamında 2009 yılında Akkök ve Çekyalı CEZ firması ortaklığı AKCEZ Enerji’ye devri gerçekleştirilen SEDAŞ’ın 2020 yılının sonunda satışa çıkartılan yüzde 50 hissesi Ağustos 2022’de 250 milyon liraya satıldı.

Palmet, Torunlar ve Çalık Grubu teklif vermişti. CEZ grubunun Türkiye’den çekilme kararı üzerine satışa çıkartılan yüzde 50’lik hisseyi Torunlar Grubu satın aldı. SEDAŞ’ın hisse satışı onaylandı. EPDK’nın Temmuz 2023’te onayladığı satış geçen ay KAP’a bildirildi. Torunlar Grubu, SEDAŞ’taki yönetimi kasım ayı itibarıyla fiilen devralacak.

ALTYAPI YATIRIMLARDAN KOCAELİ FAYDALANAMADI
    Ancak Torunlar Grubunu çözülmesi için bir dizi sorun bekliyor. Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu’nun olduğu 4 il, 45 ilçe, 50 belediye, 765 köy ve 1365 mahallede, 2 milyondan fazla tüketiciye hizmet veren SEDAŞ ile ilgili en büyük şikayetler elektrik kesintileri ile ilgili. Kesintilerin en büyük nedeni ise altyapı yatırımlarının uzun yıllardır sağlıklı biçimde yapılmaması. Ve diğer üç ile göre Kocaeli bu anlamda sıkıntıyı çok daha yoğun yaşıyor. SEDAŞ merkezi olan Sakarya’ya ciddi alt yapı yatırımları yaptı. Ancak Kocaeli yatırımlardan faydalanamadı.

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Özelleştirme kapsamında 2009 yılında Akkök ve Çekyalı CEZ firması ortaklığı AKCEZ Enerji’ye devri gerçekleştirilen SEDAŞ’ın 2020 yılının sonunda satışa çıkartılan yüzde 50 hissesi Ağustos 2022’de 250 milyon liraya satıldı.

.
    600 MİLYON DOLARA* ÖZELLEŞTİRİLDİ

Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce illerine hizmet vermek üzere Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ)'a bağlı olarak 1993 yılında kurulan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), 2008 yılında özelleştirildi. Blok satış yöntemiyle yüzde 100'ü özelleştirilen şirkete 5 firma ve ortak girişim grubu teklif sundu. Yazılı tekliflerin ardından pazarlık turunda AkCez Ortak Girişim Grubu ile Sabancı-Verbund Ortak Girişim Grubu yarıştı. Sabancı-Verbund'un 6. turda çekilmesi üzerine ihale 600 milyon dolara (bugünkü kurla yaklaşık 17 milyar TL) AkCez'in oldu.

Sayfa 347/472 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •